Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Autor

(step)

Lista artykułów:

Erki prosto z fabryki

Erki prosto z fabryki

Osiem nowych ambulansów będzie jeździć po Lublinie już od lipca. Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego kupiła je u radomskiego producenta, który wygrał przetarg.

Wykryć raka

Wykryć raka

W przychodni Top Medical można się przebadać na raka piersi, szyjki macicy, prostaty, jelita grubego. Badania mammograficzne przygotowano dla kobiet w wieku 50–60 lat, które nie miały wykonywanej mammografii przez ostatnie 2 lata, ale otrzymywały pisemne wskazanie do ponownego przebadania się po upływie 12 miesięcy.

Małe wampiry

Małe wampiry

Już 76 mieszkańców Lubelskiego przypłaciło w tym roku ugryzienie przez kleszcza boreliozą. Pełne ręce roboty mają też weterynarze. Bo kleszcze są jednymi z najbardziej niebezpiecznych pasożytów atakujących człowieka i zwierzęta.

Walczą o 203

Walczą o 203

Czterdzieści dziewięć zakładów opieki zdrowotnej z Lubelszczyzny pozwało do sądu lubelski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia. Chodzi o podwyżki wynikające z ustawy 203. Część spraw już się zakończyła, inne są w toku. – W dziewięciu przypadkach orzeczenia były dla nas korzystne. Sąd oddalił powództwo – mówi Elżbieta Lasota, rzecznik prasowy NFZ w Lublinie. – Czterdzieści spraw jeszcze się nie zakończyło.

Brońmy się przed żółtaczką

Brońmy się przed żółtaczką

Przez najbliższe dwa tygodnie można się taniej zaszczepić przeciw żółtaczce. Rozpoczęła się ogólnopolska akcja Żółty Tydzień. Biorą w niej udział trzy przychodnie z Puław: przy ul. Centralnej 15 (tel. 888-69-22), Królewskiej 15 (tel. 888-17-13), Wojska Polskiego 1/16 (tel. 888-01-39). Można tam zadzwonić i dopytać o szczegóły. – Jedna dawka szczepionki jest tańsza o 30 proc. – zachęca Agnieszka Sobczak z biura prasowego organizatora akcji Żółty Tydzień. – Szczepić mogą się dorośli i dzieci.

On najlepiej zniszczy raka

On najlepiej zniszczy raka

Skończyły się testy na gumowych manekinach. Pięciotonowy aparat do niszczenia raka już leczy ludzi. Wiązką energii o potężnej mocy likwiduje nowotwory u kilku pacjentów dziennie. – Na razie pracujemy na jedną zmianę – mówi dr Krzysztof Paprota z Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej. – Docelowo będą dwie. I około 20 pacjentów na dzień.

Źle się działo wieczorową porą

Źle się działo wieczorową porą

Na studia wieczorowe w lubelskiej Akademii Medycznej przyjęto osoby, które uzyskały bardzo słabe wyniki podczas egzaminu. Wielu nauczycieli akademickich nie miało habilitacji i nie potrafiło jej zrobić nawet przez 20 lat pracy. Do tych uchybień Janusz Tarniewski, zastępca dyrektora Departamentu Pracy, Spraw Socjalnych i Zdrowia w NIK w Warszawie dorzuca jeszcze kilka: przekraczanie limitów przyjęć na studia, wydawanie dużych pieniędzy na wynagrodzenia w godzinach dodatkowych.

Krajobraz po strajku

Krajobraz po strajku

Po piątkowym strajku służby zdrowia wczoraj nie było już śladu. – Chorzy z piątku będą przyjmowani w tym tygodniu oraz w tygodniu po świętach – mówi Dorota Kulina, naczelna pielęgniarka Przychodni Specjalistycznej przy ul. Jaczewskiego. – Lekarze będą mieli więcej pracy, ale muszą przyjąć zaległych pacjentów.

Erki z nowoczesnym sprzętem

Erki z nowoczesnym sprzętem

Osiem nowych ambulansów chce kupić Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Lublinie. Właśnie minął termin składania ofert przetargowych. – Wpłynęły dwie – mówi Zdzisław Kulesza, dyrektor WSPR w Lublinie. – Jeżeli przetarg odbędzie się bez komplikacji, nowe erki trafią do nas na przełomie kwietnia i maja. Wartość zakupu to 3 mln zł.

Ośmiu się skrzyknęło

Ośmiu się skrzyknęło

Konwent Szpitali Zamojszczyzny to nowy pomysł na rozruszanie zamojskiej służby zdrowia i zlikwidowanie tutejszych białych plam w opiece medycznej. Porozumienie w sprawie powołania konwentu podpisali dyrektorzy ośmiu szpitali: dwaj z Zamościa, Hrubieszowa, Tomaszowa Lubelskiego, Biłgoraja, Szczebrzeszyna, Krasnegostawu, Radecznicy.