Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Byliśmy na próbie najmłodszej orkiestry świata. Istnieje od kilku dni. Tworzą ją uczniowie trzech lubelskich szkół muzycznych. Pierwszy koncert Młodzieżowej Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Lubelskiej 26 maja.
Najmłodsze gwiazdy Internetu nie wyglądają zbyt okazale. Ale jak określił jeden z internautów: już nie „waciki” - robią się kolczaste. Chodzi o pięć sokolich piskląt, które wykluły się w okolicach Wielkanocy. Dzięki kamerom można obserwować ptaki żyjące w gnieździe na kominie elektrociepłowni na lubelskim Wrotkowie
W jednym z mieszkań na lubelskiej Kalinowszczyźnie leży na stole król Zygmunt II August. To jeden z lalkowych bohaterów, którzy zejdą z obrazu Jana Matejki „Unia lubelska”. Autorka, Anna Kośka, z benedyktyńską cierpliwością tworzy 10 historycznych postaci. Efekt zobaczymy 1 lipca, w 450. rocznicę historycznego wydarzenia
120 metrów nad Lublinem rodzina sokoła wędrownego czeka na młode. Ornitolodzy szacują, że powinny się wykluć w okolicach Wielkanocy. W zeszłym roku para z komina na eletrociepłowni doczekała się pięciu młodych.
Długie rozmowy w pokojach nauczycielskich, picie kawy i herbaty, ale też dyscyplinowanie się nawzajem, żeby jednak nie pracować. Tak od poniedziałku toczy się życie w szkołach.
Historycy sztuki sobie poradzą, reszta będzie mogła sięgnąć do katalogu kart inwentarzowych gdzie znajdą opisy prac. W Muzeum KUL trwają przygotowania do otwarcia wystawy „Muzeum od kuchni”. Dokładniej – od magazynu.
Kto się rozgląda idąc przez Ogród Saski, ten już je widział. Wśród gałęzi siedzą młode puszczyki. Nieopodal dorosły osobnik.
To będzie najwolniej oglądana wystawa jaką Lublin widział. Tłum przed drzwiami będzie napierał, a tłum w środku mrocznego labiryntu będzie krzyczał: jeszcze nie zobaczyliśmy wszystkiego!
Więcej jest pytań o nią niż odpowiedzi. Podobnie jest z jej pracami. Możliwe, że gdzieś w prywatnych zbiorach przetrwały wojnę. Autorka zginęła około 1942 roku, podczas likwidacji lubelskiego getta. Najprawdopodobniej.
Szkoda, że te telefony nie mogą mówić, bo by bardzo ciekawe rzeczy miały nam do przekazania – uważa Henryk Świerszcz i na widełki odkłada mikrotelefon. Mikrotelefon, czyli słuchawkę. Na wystawie prezentującej kolekcję telefonów używa się określeń fachowych: przełącznik widełkowy, cewka indukcyjna, łącznica, żyły, tarcza numerowa...