Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Plakaty w oknach i na samochodach. Transparenty na balkonach i napisy na asfalcie. Kredą, farbą, sprejem. Hasła Strajku Kobiet pojawiają się już nie tylko na manifestacjach.
Myślałem, że to będzie książka o tym, dlaczego Polacy nienawidzą drzew. Ale podczas pracy odkryłem, że to nieprawda. To głównie nasze elity drzew nie lubią. I swoim zapatrzeniu w beton trochę oderwały się od społeczeństwa. Rozmowa z Janem Mencwelem, autorem książki „Betonoza. Jak się niszczy polskie miasta”.
Dziś kolejny dzień protestów przeciwko decyzji Trybunału Konstytucyjnego, uznającej aborcję w przypadku uszkodzenia lub choroby płodu za niezgodną z konstytucją.
Dziś o godz. 15 przed Lubelskim Urzędem Wojewódzkim pikietować będą lubelscy restauratorzy. - Protestujemy przeciwko arogancji władzy, która robi wielką krzywdę polskim rodzinom – mówi jeden z nich.
W Lublinie Pogrzeb Praw Kobiet rozpocznie się o godz. 18 przed kamienicą przy ul. Królewskiej 3. - Jednocześnie lecą mi łzy szczęścia i wściekłości – mówi organizatorka protestu. - Szczęścia ze względu na to jak potrafią zjednoczyć się ludzie i jak bardzo nie są bierni. I wściekłości na to jak potraktował nas rząd.
O drzewach znikających z miejskich rynków, „cudownych lipach” i wielkim sensie pozostawiania w parkach stert suchych gałęzi opowiadają naukowcy UMCS w Międzynarodowy Dzień Krajobrazu.
Polak, Żyd, wizjoner, reformator meksykańskiego teatru. Za oceanem był guru, w Polsce nikt o nim nie słyszał. 13 października 2020 w Lublinie premiera spektaklu „Margules. Nieobecność” w reżyserii Łukasza Witt-Michałowskiego
Rozmowa z Łukaszem Tylcem z lubelskiej firmy Zabij Szkodnika.
Według historyków, tym złocistym trunkiem raczyły się już słowiańskie plemiona. W kraju zbyt zimnym, by dojrzały winogrona, miodosytnictwo kwitło. Tradycja, która na wiele lat zanikła, dziś powoli się odradza. Polska to jedyny na świecie producent miodu pitnego na skalę przemysłową, a lubelski Apis to największy jego producent na świecie
– Chcieliśmy odejść od spektakularności. Żeby ten festiwal nie ociekał złotem, cekinami, kolorami, bo nie jest na to czas. Trzeba skupić się na myśli i człowieku, a nie epatować widza „bawmy się, bawmy się dalej” – tłumaczy jeden z kuratorów 25. Konfrontacji Teatralnych. Jutro rozpoczyna się największy lubelski festiwal teatralny