Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Autor

ANNA SZEWC

Lista artykułów:

Kiedy otrzymuje się kilkusetstronicową odpowiedź bez odpowiedzi, nie wiadomo czy śmiać się czy płakać – komentuje sytuację Jacek Szkałuba, wiceprezes SM im. Jana Zamoyskiego.

Spółdzielnia zapytała urząd o powody podwyżki cen ciepła. Odpowiedź na blisko 600 stron

Powtarzane wielokrotnie pytanie było proste. Z reguły brzmiało mniej więcej tak: z czego wynika wzrost cen energii cieplnej w Zamościu? Odpowiedzi też były podobne do siebie: nigdy nie zawierały wyjaśnień. Ale ostatnia, jaką Spółdzielnia Mieszkaniowa im. J. Zamoyskiego w Zamościu otrzymała z URE była wyjątkowa.

Na tym rozległym, ale niewykorzystywanym od lat terenie przy ul. Wyszyńskiego plan zagospodarowania przestrzennego przewiduje bloki, ale trzykondygnacyjne. Natomiast i PR-BUD Developer i TBS chcieli budować wyższe, dlatego potrzebowali w ramach specustawy zgody radnych. Ale ani dla prywatnego inwestora, ani dla miejskiej spółki nie ma na to „zielonego światła”.

Miejska spółka poszła drogą lex deweloper. Radni stają twardo przeciw nowym blokom

Towarzystwo Budownictwa Społecznego nie dostało zgody Rady Miasta Zamość na to, by przy ul. Wyszyńskiego zbudować dwa pięciokondygnacyjne bloki z podziemnymi garażami.

Francuski konwój nie był pierwszym, który dotarł do Zamościa i na pewno nie ostatnim. Wszystko, co przyjechało z Bordeuax, Grenoble i Lyonu, trafi do Ukraińców
galeria

Francuzi z konwojem dla Ukrainy. Młodzież zrobiła piecyki dla żołnierzy na front

Agregaty prądotwórcze, piecyki, panele fotowoltaiczne, mnóstwo leków, ale też ciepła odzież, koce, latarki, powerbanki, środki higieny osobistej, a nawet kilka worków z pluszakami dla dzieci. Taki transport dotarł w sobotę do Zamościa z Francji. W poniedziałek i wtorek ma ruszyć dalej, do Ukrainy, głównie na front.

Kiedy już przychodzę do biblioteki, wypożyczam kilka książek, najczęściej takich grubych, żebym miała co czytać przez miesiąc – mówi Krystyna Siemko

Książnica Zamojska podsumowała rok. „Budzimy się po pandemii”

Gorzej niż w czasie pandemii być nie może, ale do stanu sprzed koronawirusa jeszcze trochę brakuje. Na szczęście w zeszłym roku po okresie lockdownu czytelnicy dość licznie wrócili do Książnicy Zamojskiej.

Mariusz i Bartek uwielbiają spędzać czas z babcią i dziadkiem. Podobno też tylko u babci mają okazję zjeść najlepsze na świecie gołąbki i... parówki z „dżemikiem” czyli ketchupem

Babcia i dziadek na etacie. Jak się żyje z wnukami?

Odchowali dzieci, spełnili się zawodowo, przeszli na emeryturę i... nadal nie mają czasu dla siebie. Ale nie żałują. Wprost przeciwnie. Dla większości babć i dziadków każda chwila spędzona z wnukami jest bezcenna. Oto jak wygląda jedna z bardzo wielu takich wyjątkowych, rodzinnych relacji.

Katarzyna Szadkowska

Dziś Dzień Babci "Bez babć i dziadków ani rusz"

Są gwarantem bezpieczeństwa i miłości, skarbnicą wartości, życiowych mądrości i wiedzy przekazywanej z pokolenia na pokolenie – tak o roli babć i dziadków mówi w rozmowie z nami Katarzyna Szadkowska, wykładowczyni w zakładzie pedagogiki Akademii Zamojskiej, nauczycielka Przedszkola Miejskiego nr 10 w Zamościu.

Znalazły się pieniądze, więc w szpitalu w Zamościu pojawił się nowy sprzęt. Pacjenci już z niego korzystają.
galeria

Nowy sprzęt w szpitalu „papieskim”. Nie ma awarii, są krótsze kolejki

Mammograf był tak zużyty, że nadawał się do wyrzucenia. Rezonans prosił się o wymianę wszystkiego, co mieściła jego obudowa. Stary tomograf „nie wyrabiał na zakrętach” i przy potężnej liczbie pacjentów ciągle się psuł. To wszystko w zamojskim szpitalu „papieskim” należy już na szczęście do przeszłości.

Patrycja i Joey w czwartek zwiedzali Zamość. Zaparkowali na Placu Stefanidesa i sami kupili bilet, bo parkingowego akurat wtedy nie było

Stare stawki, nowe parkomaty. Ile to kosztuje w Zamościu?

Jest ich 10. Są nowe, a więc sprawne, podobno łatwiejsze w obsłudze niż poprzednie, a na dodatek ekologiczne, bo zasilane energią słoneczną. Od niedawna na Starym Mieście w Zamościu bilety za parkowanie można kupować w nowych automatach. To nie oznacza, że znikną parkingowi.

Październikowa uchwała radnych o nadaniu skwerowi im. Stefana Sendłaka została opublikowana w Dzienniku Urzędowym Województwa Lubelskiego 7 listopada, a w życie weszła 14 dni później, więc póki co jest obowiązująca. W ostatni z inicjatywy radnego Kupczyka przy ul. Partyzantów stanęła tablica z informacjami przypominającymi zasługi patrona tego miejsca.

Sendłak czy powstańcy? Zamieszanie wokół nazwy skweru

W październiku spory skwer przy ul. Partyzantów, jednej z głównych w Zamościu otrzymał imię Stefana Sendłaka. Ale jest możliwe, że teraz zostanie podzielony i jego większa część będzie upamiętniać Bohaterów Powstania Zamojskiego. Nie wszystkim się to podoba.

Bielik z lasu pod Bukowcem mógł zjeść mięso z trutką. Na szczęście został znaleziony na tyle szybko, że jest szansa na uratowanie go

Kolejny zatruty bielik. Ten ma szanse przeżyć

W Ośrodku Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu trwa walka o przepięknego bielika, który został znaleziony na terenie Nadleśnictwa Tomaszów Lubelski. To już kolejny w ostatnim czasie taki chroniony ptak w Lubelskiem, który najprawdopodobniej zjadł padlinę z trucizną.