Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Historia odzyskania niepodległości to nie tylko nazwiska polityków i żołnierzy. To nie tylko daty i miejsca. To przede wszystkim losy ludzi, którzy wtedy żyli i działali myśląc więcej o innych niż o sobie samych. Ludzi, których nazwiska nikną w mroku dziejów a zasługują, by pokazać je w świetle dziennym. Ludzi takich jak rodziny Jankowskich i Magierskich.
Jedno z nielicznych prywatnych muzeów w Polsce i pierwsze w województwie lubelskim muzeum bez siedziby. Mowa o Muzeum Znaki Czasu założonym z pasji do historii.
Pradziadek brał udział w bitwie pod Komarowem, gdzie został ranny. Pamięć o mężczyźnie i jego walce o wolną Polskę jest tak ważna dla jego potomków, że kultywują ułańskie tradycje
Rozmowa z dr. Robertem Derewendą, z Katedry Źródłoznawstwa, Archiwistyki i Dydaktyki Historii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.
W szpitalu usłyszałam, że to cud, że córka w ogóle żyje – mówi mama 15-letniej Marty, która po potrąceniu na przejściu dla pieszych zapadła w śpiączkę. Pani Joanna podkreśla, że chce opowiedzieć historię swojego dziecka, żeby ustrzec innych przed podobnymi wypadkami.
Ze względu na aktualną sytuację epidemiologiczną zagrażającą zdrowiu uczniów... – w ten sposób zaczyna się komunikat, który otrzymuje coraz więcej rodziców. Potem pojawia się informacja, jak długo będą trwały zdalne zajęcia.
Wyciągnął dosłownie metrową stertę gotowych wydruków. Byliśmy w takim szoku, że od razu na miejscu podpisaliśmy z nim umowę – Rozmowa z Robertem Łakutą, współwłaścicielem lubelskiego wydawnictwa Fabryka Słów.
Już na początku przyszłego roku sklepy, które omijały zakaz handlu i były otwarte w niedzielę, mają zostać ponownie zamknięte. Wszystko za sprawą podpisu prezydenta pod przepisem uszczelniającym zakaz. Zmiany idą jednak jeszcze dalej: pojawił się pomysł, by sklepy w inne dni zamykać... wcześniej.
Już 322 placówki oświatowe w województwie lubelskim pracują zdalnie lub w sposób hybrydowy. Wszystko przez wykrycie zakażeń koronawirusem wśród uczniów lub pracowników. Dyrektorzy są zgodni: praca w takich warunkach jest bardzo trudna, ale zamknięcie szkół byłoby gorsze
120 milionów złotych, 30 pracowników i ok. 100 tys. litrów spirytusu dziennie – tak w liczbach opisać można nową inwestycję Stock Polska: budowę gorzelni przy ul. Krochmalnej