Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Autor

Agnieszka kasperska

Lista artykułów:

Maria Jankowska w mieszkaniu przy ul. Narutowicza 14 w Lublinie. W tle portret Aliny Giliczyńskiej. Na bieliźniarce fotografia doktora Jankowskiego z okresu Tymczasowej Rady Stanu. 1917 rok.
Dodatek Niepodległość

Jankowscy i Magierscy – mało znani bohaterowie niepodległości

Historia odzyskania niepodległości to nie tylko nazwiska polityków i żołnierzy. To nie tylko daty i miejsca. To przede wszystkim losy ludzi, którzy wtedy żyli i działali myśląc więcej o innych niż o sobie samych. Ludzi, których nazwiska nikną w mroku dziejów a zasługują, by pokazać je w świetle dziennym. Ludzi takich jak rodziny Jankowskich i Magierskich.

Lekcja przy wystawie „Zegary – pomiar czasu i konstrukcja zegara”
Święto Niepodległości

Wyjątkowe Znaki Czasu. Co dzieje się z gromadzonymi przedmiotami po śmierci kolekcjonera?

Jedno z nielicznych prywatnych muzeów w Polsce i pierwsze w województwie lubelskim muzeum bez siedziby. Mowa o Muzeum Znaki Czasu założonym z pasji do historii.

Historia ułanów stała się rodzinną pasją
Dodatek Niepodległość

Historia ułanów stała się rodzinną pasją

Pradziadek brał udział w bitwie pod Komarowem, gdzie został ranny. Pamięć o mężczyźnie i jego walce o wolną Polskę jest tak ważna dla jego potomków, że kultywują ułańskie tradycje

KUL – rówieśnik niepodległości
Święto Niepodegłości

KUL – rówieśnik niepodległości

Rozmowa z dr. Robertem Derewendą, z Katedry Źródłoznawstwa, Archiwistyki i Dydaktyki Historii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

Marta to wybitnie uzdolniona nastolatka i bardzo dobra uczennica. Została potrącona przez samochód na przejściu dla pieszych przy al. Piłsudskiego
Pierwsza strona Dziennika

Najtrudniejsza walka Marty. Nastolatka potrącona na przejściu w Lublinie trafiła do kliniki Budzik

W szpitalu usłyszałam, że to cud, że córka w ogóle żyje – mówi mama 15-letniej Marty, która po potrąceniu na przejściu dla pieszych zapadła w śpiączkę. Pani Joanna podkreśla, że chce opowiedzieć historię swojego dziecka, żeby ustrzec innych przed podobnymi wypadkami.

Lubelskie. Coraz więcej szkół na zdalnym nauczaniu. "Nie mieliśmy innego wyjścia"
Magazyn

Lubelskie. Coraz więcej szkół na zdalnym nauczaniu. "Nie mieliśmy innego wyjścia"

Ze względu na aktualną sytuację epidemiologiczną zagrażającą zdrowiu uczniów... – w ten sposób zaczyna się komunikat, który otrzymuje coraz więcej rodziców. Potem pojawia się informacja, jak długo będą trwały zdalne zajęcia.

Fabryka Słów: Izabela Milanowska, Magdalena Marciniak, Urszula Słonecka, Robert Łakuta
Magazyn

20 lat Fabryki Słów. "Nasze początki przypominają amerykańskie historie o firmach"

Wyciągnął dosłownie metrową stertę gotowych wydruków. Byliśmy w takim szoku, że od razu na miejscu podpisaliśmy z nim umowę – Rozmowa z Robertem Łakutą, współwłaścicielem lubelskiego wydawnictwa Fabryka Słów.

Zdjęcie ilustracyjne

W niedzielę sklepy będą znowu zamknięte? "Państwo w takie rzeczy nie powinno się wtrącać"

Już na początku przyszłego roku sklepy, które omijały zakaz handlu i były otwarte w niedzielę, mają zostać ponownie zamknięte. Wszystko za sprawą podpisu prezydenta pod przepisem uszczelniającym zakaz. Zmiany idą jednak jeszcze dalej: pojawił się pomysł, by sklepy w inne dni zamykać... wcześniej.

Wczoraj ograniczenia w normalnym funkcjonowaniu szkół, burs i przedszkoli dotyczyły 322 placówek w woj. lubelskim

Lubelskie: Coraz więcej szkół pracuje zdalnie lub hybrydowo. "Przez monitor trudno działać"

Już 322 placówki oświatowe w województwie lubelskim pracują zdalnie lub w sposób hybrydowy. Wszystko przez wykrycie zakażeń koronawirusem wśród uczniów lub pracowników. Dyrektorzy są zgodni: praca w takich warunkach jest bardzo trudna, ale zamknięcie szkół byłoby gorsze

W Lublinie spirytus będzie lał się strumieniami. Za 120 mln zł powstanie nowa gorzelnia [zdjęcia]
galeria

W Lublinie spirytus będzie lał się strumieniami. Za 120 mln zł powstanie nowa gorzelnia [zdjęcia]

120 milionów złotych, 30 pracowników i ok. 100 tys. litrów spirytusu dziennie – tak w liczbach opisać można nową inwestycję Stock Polska: budowę gorzelni przy ul. Krochmalnej