Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Recepty wypisane tak niechlujnie, że farmaceuta nie jest w stanie przeczytać nazwy leku, to codzienność. Pacjenci są odsyłani z kwitkiem, choć to złamanie praw obywatelskich i sprawa dla prokuratora.
Cztery apteki z województwa lubelskiego, w tym z Lublina, prowadziły nielegalny obrót lekami. W wyniku tego, pacjenci mogli mieć do nich utrudniony dostęp. Wojewódzki Inspektorat Farmaceutyczny w Lublinie uznał jednak, że nie pozbawi koncesji właścicieli tych aptek.
Rozmowa z dr Jolantą Pietraszek-Mamcarz, konsultantem wojewódzkim w dziedzinie alergologii.
– Średnio siedmiu pacjentów przed 30 rokiem życia rocznie trafia do szpitala z powodu zawału – mówi dr Janusz Kudlicki z Kliniki Kardiologii SPSK nr 4 w Lublinie. Wśród nich są zarówno siedemnastolatki, osiemnastolatki i dwudziestoczterolatki.
Iga, Remigiusz, Patryk i Maja, które urodziły się w Lublinie pod koniec maja rosną i mają się dobrze. Ich mama też doszła już do siebie. Ale sytuacja finansowa rodziny jest trudna.
Grupa nastolatków spędziła w zepsutym autokarze w Rumunii 20 godzin czekając na usunięcie awarii. Organizatorzy wyjazdu nie mają sobie nic do zarzucenia.
Przyszli pacjenci oddziału gastroenterologicznego oraz urazów wewnętrznych Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego przy al. Kraśnickiej będą się leczyć w nowoczesnych warunkach. Remont obejmie modernizację pomieszczeń oraz gruntowną wymianę szpitalnego wyposażenia.
Zrozpaczona kobieta prosi o zwrot pompy insulinowej. Ktoś ukradł ją wraz z torebką z mieszkania przy ul. Bursztynowej 8 w Lublinie. Chodzi o sprzęt medyczny ratujący życie. Z pompy insulinowej korzystała chora na cukrzycę córka kobiety.
Kobieta i mężczyzna z 6 promilami alkoholu we krwi oraz szalejący pacjent, który przedawkował amfetaminę. Wszyscy trafili w weekend na Oddział Toksykologii im. Jana Bożego w Lublinie. W tej chwili ich życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.
Kardiolog, nefrolog, endokrynolog i alergolog, to specjaliści, do których w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym brakuje już miejsc do końca roku. – Wyczerpał się kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia. Nie mamy już więcej numerków – usłyszeliśmy w rejestracji.