Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Społeczność prawosławna obchodzi Święto Wielkiej Nocy. Szczególny wymiar posiadają dzisiejsze, wielkopiątkowe nabożeństwa, jutrznia, podczas której wierni wsłuchują się w 12 ewangelii pasyjnych oraz wieczernia, kiedy to na środek świątyni wnoszona jest płaszczenica, czyli całun z wizerunkiem Chrystusa złożonego do grobu.
W tym roku Dni Włodawy nie będzie. Burmistrz Wiesław Muszyński poinformował o tym mieszkańców w piątek. Jednocześnie zainaugurował prowadzenie wideobloga. Zamiast wtorkowych dni interesantów w każdy piątek będzie odpowiadał na pytania i informował co się dzieje w mieście.
Na drogowym przejściu granicznym w Dorohusku kierowcy TIR-ów przewożących mięso lub zwierzęta kopytne, na odprawę czekają nawet trzy doby. Powód? Graniczny lekarz weterynarii pracuje tam tylko w dzień.
W rejon drogowego przejścia granicznego wciąż napływają grupy wracających do kraju Ukraińców. Tym, którzy nie mieli środków transportu, Straż Graniczna umożliwiła przekraczanie przejścia pieszo. Ale w piątek ukraiński rząd ma całkowicie zamknąć ruch pasażerski w obie strony
Przed granicznymi szlabanami w Dorohusku od tygodnia koczują setki Ukraińców. Nie mają wody, toalet, śpią pod gołym niebem na bagażach. Z braku środków transportu nie mogą przedostać się do swojego kraju.
Włodawska biblioteka po raz siódmy z rzędu otrzymała tytuł „Najlepszej biblioteki w województwie lubelskim”. To tłumaczy, dlaczego w mieście co czwarty mieszkaniec jest jej wiernym czytelnikiem.
„Noszę pod sercem mojego synka – chłopca, którego życie jest skrajnie zagrożone! Tymuś urodzi się tylko z połową serduszka. Bez operacji umrze…” – napisała na charytatywnym portalu Joanna Skrajnowska z podkrasnostawskiej Widniówki.
W ciągu lat obóz zagłady w Sobiborze doczekał się licznych opracowań. Tymczasem wiedza o tym, że w pobliskiej Włodawie funkcjonowało getto, jest znikoma. Stąd wziął się pomysł miejscowych muzealników na projekt „Getto we Włodawie – zapomniana karta historii”
Koszyczki na pieczywo, obrusy, pościel, ubrania, czy pokrowce na słuchawki. Wszystko z lnu. Projektowanie, produkcja i sprzedaż tych artykułów to dla Darii Wysockiej-Zajul i jej męża Ryszarda od 7 lat sposób na ciekawe życie
Zielony Wolontariat Prelekcje na temat zdrowego odżywiania, kulinarne eksperymenty i założony w klasie ogródek ziołowo - warzywny. To efekt projektu Szkoły Podstawowej w Starym Brusie, która została jednym z 12 laureatów naszego konkursu