Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Nie mogłem przejść nawet 10 metrów, bo zaraz miałem ataki duszności – opowiada jeden z ozdrowieńców, dla których wyznaczono w regionie 11 ośrodków rehabilitacyjnych. NFZ zapłaci od teraz również za rehabilitację w warunkach domowych.
W Kolejowym Szpitalu Uzdrowiskowym w Nałęczowie jest już pięciu ozdrowieńców skierowanych tu na rehabilitację po COVID-19. Na bezpłatne zajęcia przyjmuje też Instytut Medycyny Wsi w Lublinie.
– Trafiłem tu kilka dni temu, przywiozło mnie pogotowie. Wcześniej została tu przywieziona moja żona. Leży dwa rzędy dalej. Szkoda, że od razu nie trafiła do szpitala, bo może byłaby teraz w lepszym stanie – mówi nam jeden z pacjentów szpitala tymczasowego, który leży na oddziale wewnętrznym covidowym. – Nadal jest wielu ludzi, którzy nie wierzą w tę chorobę, a ostatnio zmarły tu dwie osoby – zaznacza mężczyzna, wskazując na sąsiednie łóżka.
Punkty szczepień przeciwko COVID-19 w województwie lubelskim nabierają rozpędu. Już szczepią lub w najbliższych dniach zaczną szczepić znacznie więcej pacjentów niż do tej pory.
Lubelskie jest wśród 11 województw, w których od najbliższego poniedziałku zostaną poluzowane obostrzenia. Będzie można pójść do fryzjera i kosmetyczki, a najmłodsi uczniowie wrócą do nauki hybrydowej.
Część pacjentów rezygnuje ze szczepień przeciwko COVID-19, a inni „polują” na wcześniejsze terminy. Najbardziej zdeterminowani czekają przed punktami szczepień.
Pierwszy w województwie punkt szczepień powszechnych, który powstał w Kraśniku, przyjął w poniedziałek pierwszych pacjentów. – Mamy bardzo dużo wolnych terminów, zapraszamy nie tylko mieszkańców powiatu, ale całego województwa – zachęca dyrektor kraśnickiego szpitala.
11 placówek w województwie lubelskim może już przyjmować pacjentów na rehabilitację po przebytym COVID-19. Takich miejsc ma być w naszym regionie jeszcze więcej.
Zaledwie 23 miejsca z blisko 200 dostępnych w izolatoriach na terenie województwa lubelskiego są zajęte przez pacjentów zakażonych koronawirusem. I to w szczycie kolejnej fali pandemii.
Wierzymy głęboko, że twarde dane i rzeczowa argumentacja broni się sama w wielu przypadkach – rozmowa z Anną Denslow, współzałożycielką Fundacji „Szczepienia – rozwiewamy wątpliwości”, która propaguje rzetelne informacje na temat szczepień, w tym przeciwko COVID-19.