Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Autor

Katarzyna prus

Lista artykułów:

Korzystałem m.in. z terapii tlenem, solanką, ćwiczeń oddechowych, gimnastyki i sesji z psychologiem – mówi Wiesław Jakubczak, który w Nałęczowie dochodzi do siebie po COVID-19
galeria

Pana Wiesława z Lublina Covid oszczędził, ale powikłania są straszne

Nie mogłem przejść nawet 10 metrów, bo zaraz miałem ataki duszności – opowiada jeden z ozdrowieńców, dla których wyznaczono w regionie 11 ośrodków rehabilitacyjnych. NFZ zapłaci od teraz również za rehabilitację w warunkach domowych.

Z rehabilitacji pocovidowej można skorzystać w ciągu 12 miesięcy od zakończenia leczenia, bo często powikłania pojawiają się dopiero kilka miesięcy po chorobie. Na zdjęciu szpital tymczasowy w Lublinie

Lubelskie. Pierwsi ozdrowieńcy już korzystają z bezpłatnej rehabilitacji po COVID-19

W Kolejowym Szpitalu Uzdrowiskowym w Nałęczowie jest już pięciu ozdrowieńców skierowanych tu na rehabilitację po COVID-19. Na bezpłatne zajęcia przyjmuje też Instytut Medycyny Wsi w Lublinie.

Żona trafiła tu wcześniej, leży dwa rzędy dalej. Byliśmy w szpitalu tymczasowym w Lublinie
Fotoreportaż
galeria

Żona trafiła tu wcześniej, leży dwa rzędy dalej. Byliśmy w szpitalu tymczasowym w Lublinie

– Trafiłem tu kilka dni temu, przywiozło mnie pogotowie. Wcześniej została tu przywieziona moja żona. Leży dwa rzędy dalej. Szkoda, że od razu nie trafiła do szpitala, bo może byłaby teraz w lepszym stanie – mówi nam jeden z pacjentów szpitala tymczasowego, który leży na oddziale wewnętrznym covidowym. – Nadal jest wielu ludzi, którzy nie wierzą w tę chorobę, a ostatnio zmarły tu dwie osoby – zaznacza mężczyzna, wskazując na sąsiednie łóżka.

Według nowego rozporządzenia ministra zdrowia w sytuacji gdyby dawka szczepionki miała się zmarnować, można zaszczepić każdego chętnego pacjenta powyżej 18. roku życia. Na zdjęciu szczepienie w punkcie szczepień powszechnych w Kraśniku

Jednego dnia szpital w Puławach zaszczepił aż 600 osób. Żadna dawka się nie zmarnowała

Punkty szczepień przeciwko COVID-19 w województwie lubelskim nabierają rozpędu. Już szczepią lub w najbliższych dniach zaczną szczepić znacznie więcej pacjentów niż do tej pory.

Zakłady fryzjerskie były nieczynne od 27 marca. Od poniedziałku znowu będzie można legalnie się ostrzyc

Lubelskie. Od poniedziałku wielkie strzyżenie i powrót najmłodszych uczniów do szkół

Lubelskie jest wśród 11 województw, w których od najbliższego poniedziałku zostaną poluzowane obostrzenia. Będzie można pójść do fryzjera i kosmetyczki, a najmłodsi uczniowie wrócą do nauki hybrydowej.

Do tej pory w województwie lubelskim zaszczepiono w pełni 136 tysięcy osób

Lublin. Szczepienie z ulicy? Małe szanse

Część pacjentów rezygnuje ze szczepień przeciwko COVID-19, a inni „polują” na wcześniejsze terminy. Najbardziej zdeterminowani czekają przed punktami szczepień.

Działa pierwszy w Lubelskiem punkt szczepień powszechnych. Są wolne terminy
zdjęcia
galeria

Działa pierwszy w Lubelskiem punkt szczepień powszechnych. Są wolne terminy

Pierwszy w województwie punkt szczepień powszechnych, który powstał w Kraśniku, przyjął w poniedziałek pierwszych pacjentów. – Mamy bardzo dużo wolnych terminów, zapraszamy nie tylko mieszkańców powiatu, ale całego województwa – zachęca dyrektor kraśnickiego szpitala.

Zakład leczniczy w Nałęczowie
Pełna lista

Rehabilitacja po COVID-19. Wiemy, które placówki w Lubelskiem przyjmą pacjentów

11 placówek w województwie lubelskim może już przyjmować pacjentów na rehabilitację po przebytym COVID-19. Takich miejsc ma być w naszym regionie jeszcze więcej.

Obecnie w całym województwie działa tylko jedno izolatorium – w hotelu Huzar

W woj. lubelskim powstało kilkanaście izolatoriów. Zostało już tylko jedno

Zaledwie 23 miejsca z blisko 200 dostępnych w izolatoriach na terenie województwa lubelskiego są zajęte przez pacjentów zakażonych koronawirusem. I to w szczycie kolejnej fali pandemii.

Działa między innymi w mediach społecznościowych, by przekazywać rzetelnie informacje na temat szczepień i walczyć z fake newsami na ten temat. Razem z dr Anną Rahnamą założyła grupę na Facebooku dotyczącą szczepień. Popularność tej grupy oraz chęć podejmowania kolejnych, bardziej formalnych inicjatyw stała się początkiem stworzenia Fundacji „Szczepienia – rozwiewamy wątpliwości”.
Magazyn

Nie wybiera się koloru "szalupy ratunkowej". Powstała fundacja, która edukuje o szczepieniach

Wierzymy głęboko, że twarde dane i rzeczowa argumentacja broni się sama w wielu przypadkach – rozmowa z Anną Denslow, współzałożycielką Fundacji „Szczepienia – rozwiewamy wątpliwości”, która propaguje rzetelne informacje na temat szczepień, w tym przeciwko COVID-19.