Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Bezwzględny zbrodniarz, stalinowski kat, ale też znakomity polityk, strateg, wizjoner. Ławrientij Beria to niewątpliwie jedna z najczarniejszych, ale też najciekawszych postaci z okresu panowania sowieckiego imperium komunistycznego.
Czy o Agnieszce Osieckiej powiedziano (napisano) już wszystko? Czy można o tej genialnej poetce opowiedzieć coś więcej, lepiej, inaczej? Można. O ile ma się pomysł i inteligentnie się go zrealizuje. Tak właśnie zrobiła Violetta Ozminkowski.
W tej historii za wcześnie jest na właściwie na wszystko; na miłość, na rozstanie, na dorosłość. Ale też na nic nie jest za późno, w szczególności nie jest za późno na to, by odzyskać wszystko to, co zbyt wcześnie się utraciło.
Do grona polskich autorów kryminałów dołączyło kolejne nazwisko. Marcin Grygier debiutuje książką „Nie patrz w tamtą stronę” i niewątpliwie jest to debiut, który dobrze rokuje - choć więcej w nim solidnego rzemiosła niż ręki artysty.
W swojej najnowszej książce Maria Nurowska pokazuje nam niezwykle intymny portret kobiety - silnej, niezależnej, pryncypialnej. To obraz, który znamy z poprzednich książek autorki, ale klimat „Wariatki z Komańczy” jest jeszcze bardziej kobiecy niż zwykle.
- W 1919 roku Piłsudski zajmuje Moskwę i tworzy wielkie imperium w postaci federacji wschodnio-europejskiej. W jej skład wchodzi Polska, Ukraina, Wielkie Księstwo Litewskie, Łotwa i Estonia. Stajemy się imperium, a Rosja jest w naszym cieniu. Przyzna Pani, że to miły scenariusz... - rozmowa z Piotrem Zychowiczem, autorem książki „Pakt Piłsudski-Lenin”
Na początek napiszę o czym na pewno nie jest ta książka: o sąsiedzkich kontaktach. Nie jest to także książka o tym, że ludzie są różni – bo to byłoby zbyt proste, ani o tym, że ludziom ciężko się porozumieć, jeśli funkcjonują w różnych społecznych sferach – bo to truizm.
Niezwykle intymna, a równocześnie odważna to powieść. Przekraczająca obyczajowe granice, łamiąca tabu i stereotypy. A przy tym dotykająca tzw. zwykłego życia - choć to życie osobiste, intymne.
Wiemy o niej, że była gwiazdą światowego kina i ikoną mody. Piękna, utalentowana, jedyna w swoim rodzaju. Ale z tej biografii dowiemy się o Audrey Hepburn znacznie więcej.
Portret to niezwykły, zaskakujący, odważny. Bo i jego bohaterka nie mieściła się w żadnych schematach, a właściwie całe życie je łamała. Michalina Wisłocka - kochanka, żona, matka, seksuolożka.