Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Adam Przygoda z Białej Podlaskiej od czwartego roku życia jest poważnie chory. Gdy miał 16 lat przyznano mu rentę socjalną. Teraz radzyński ZUS stwierdził, że chłopak jest zdolny do pracy. – Będąc dzieckiem mój syn przeszedł operację usunięcia guza móżdżku. Po kilku latach okazało się, że konieczny jest ponowny zabieg, bo guz znów się pojawił – mówi Grażyna Przygoda, matka chłopaka. Te wszystkie operacje, naświetlania i silne leki, choć uratowały mu życie, nie pozostały obojętne dla jego zdrowia.
Umierający, cierpiący, bezdomni, niepełnosprawni. To im możemy pomóc, wpłacając jeden procent z naszego podatku na organizacje pożytku publicznego
W Szczebrzeszynie chrząszcz brzmi w trzcinie i Szczebrzeszyn z tego słynie – pisał Jan Brzechwa. Po Krasnobrodzie, Zwierzyńcu i Nieliszu to 650-letnie miasto może stać się wkrótce mekką dla amatorów letniego wypoczynku nad wodą.
Pomimo szkoleń i pogadanek na temat bezpiecznego poruszania się po drogach, liczba wypadków wciąż rośnie. Najczęściej ich przyczyną jest brawura i nieprzestrzeganie przepisów ruchu drogowego.
Lokatorzy zalegający z opłatami za czynsz mogą odetchnąć z ulgą. Od 5 lutego obowiązuje ustawa zabraniająca ich eksmisji na bruk.
Przy parafii Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny funkcjonuje świetlica charytatywna. Utworzono ją z myślą o dzieciach, których rodziców nie stać na opłacenie przedszkola.
Na sesjach rad gmin ważą się losy szkół wiejskich. Samorządy narzekają, że ich budżety są zbyt skromne, aby finansować te placówki.
Od 11 lat jest dyrektorem Przedszkola Samorządowego nr 13 w Białej Podlaskiej. Za zasługi dla oświaty i wychowania nagrodzona medalem Komisji Edukacji Narodowej.
Na południowym Podlasiu trudno znaleźć godziwą stancję za przyzwoitą cenę. Wielu studentów starania rozpoczyna od złożenia w dziekanacie wniosku o pokój w akademiku.
Niektórzy z nich trzy razy w tygodniu pokonują kilkadziesiąt kilometrów, by w bialskim szpitalu poddać się dializie. Specjalna aparatura pozwala im na lepsze funkcjonowanie.