Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Więcej funkcjonariuszy, którzy będą dłużej pracować. Do końca roku tutejszy posterunek policji zostanie przekształcony w komisariat. O decyzji poinformował nadinsp. Artur Bielecki, komendant wojewódzki. Lokalizacja jednostki się nie zmieni.
Zbigniew M. Sz., 43-latek z gminy Wojciechów mając 2,6 promila, pędził swoim BMW przez Paulinów. Staranował auto, w którym jechało dwóch braci. Młodszy z nich zginął na miejscu. Sąd uznał sprawcę za winnego i skazał go na więzienie.
W ramach przebudowy drogi wojewódzkiej nr 801, w Dęblinie powstaje nowy układ komunikacyjny, który przeniesie ruch międzymiastowy poza centrum. Zbudowano nowe ronda. Patronem tego przy Lidlu zostali saperzy. Teraz kolej na nazwanie następnych: przy Wiślanej i Mickiewicza.
Większość miejskich ulic w Puławach wkrótce przejdzie w tryb oszczędnościowy. Zgodnie z decyzją prezydenta, pomiędzy godz. 23:30, a 5 rano w mieście zapanują niemal egipskie ciemności. Godzinę wcześniej zgasną lampy na skwerach. Wyjątkiem pozostaną najważniejsze arterie komunikacyjne.
Zarząd powiatu ryckiego w czwartek podpisze umowę z wykonawcą przebudowy dwóch dróg. Chodzi o odcinki z Dąbi do Zalesia oraz Owni i Wylezina o łącznej długości ponad 8,3 km. Będzie równiej, szerzej i bezpieczniej. Zadaniem zajmie się Strabag.
Zakłady Azotowe czwartek wznowiły produkcję kaprolaktamu oraz uruchomiły jedną linię do produkcji melaminy. Włączenia instalacji domagali się związkowcy, którzy tego samego dnia spotkali się z radnymi przestrzegając ich przed marginalizacją spółki i miasta.
Około pięćdziesięciu miłośników zimnych kąpieli z Lubartowa i okolic, w niedzielę, 30 października, stawiła się nad jeziorem Firlej, by wspólnie bawić się w wodzie. "Morsujący Firlej" świętował rozpoczęcie nowego sezonu oraz swój jubileusz - 5-lecie działalności.
– Produkcja wody mineralnej może przyczyniać się do degradacji otoczenia, obniżania poziomu wód gruntowych i zanik lustra wody w studniach – podkreśla burmistrz Nałęczowa, skąd wodę czerpią producenci popularnej „Nałęczowianki” i „Cisowianki”. O uznanie wody głębinowej wykorzystywanej komercyjnie za kopalinę zamierzają walczyć wszystkie polskie gminy uzdrowiskowe.
Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa prowadzi obecnie siedem projektów badawczych w ramach programu Horyzont, na które pozyskał prawie 1,9 miliona euro dotacji. To najlepszy wynik w województwie i jedenasty w kraju.
Powstała nowa koncepcja funkcjonalno-przestrzenna dla działek położonych na południe od ul. Sosnowej. W przyszłości, tam, gdzie obecnie rośnie las, powstaną nowe bloki i ulice. Przewidziano również miejsce dla lokali usługowych i zieleni publicznej.