Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Autor

WALDEMAR Sulisz

Lista artykułów:

 (M. Kaczanowski)

Mielony w stylu PRL

Na karpia w śmietanie jeździło się do Sadurek. Na mielonego do „Piastowskiej” w Niemcach. To właśnie tam postanowiliśmy zrobić prawdziwy kotlet mielony.

 (W. Sulisz)

Miruna w sosie koperkowym

Miruna to bardzo smaczna rybka o delikatnym mięsie. Zrobiliśmy ją w domu Zofii i Piotra Kozaków. Pomagał nam syn Artur.

W sobotę i niedzielę odbędzie się V edycja Lubelskiego Miodobrania. (Piotr Wysocki)

W sobotę i w niedzielę odbędzie się V Lubelskie Miodobranie

W sobotę i niedzielę w jedynym w Europie Technikum Pszczelarskim w Pszczelej Woli odbędzie się V edycja Lubelskiego Miodobrania, połączona z Festynem Ekologicznym.

Katarzyna i Zbigniew Żurawicz 
– gospodarze stepów – w swojej jurcie. (Waldemar Sulisz)

Imię: Tuhaj Bej. Ksywa: Tusiek

Rocznik 1996. Ojciec Puszczyk. Imię: Tuhaj Bej. Wrodzona zdolność: wysoka inteligencja. Miejsce zamieszkania: Bukowa, 5 km od granicy. Ksywa: Tusiek.

 (M. Kaczanowski)

Gałęzów: pierogi z kapustą i grzybami

W Europie mówi się, że pierogi to sprawa polska. Nic bardziej mylnego. Wynaleźli je Chińczycy. A do Polski przywiózł je święty Jacek, który zajadał się nimi podczas pobytu w Kijowie. Jest bardzo prawdopodobne, że za jego pośrednictwem pierogi trafiły do klasztoru Dominikanów w Lublinie. Dziś w Polsce aż roi się od festiwali pierogów. W niedzielę pierogi mają swoje święto w Bychawie. A najlepsze ruskie, z kapustą czy kaszą – robią gospodynie w Gałęzowie.

 (K. Zienkiewicz)

Barszcz pana Żeromskiego

O tym, że Oktawia, żona Stefana Żeromskiego gotowała wyborne barszcze – wspomina Bolesław Prus. Ulubiony przysmak obu panów ugotowalaiśmy w nałęczowskiej restauracji \"Przepióreczka\"

 (M. Kaczanowski)

Schabowy po lubelsku

Czy Twardowski na księżycu je schabowe? Jeśli już, to po lubelsku – mówi Marian Koczorowski z Karczmy Rzym, gdzie można zjeść schabowego w dwóch odmianach. Klasycznie – w mące i jajku. Oraz po wiejsku – z plastrem boczku, schowanym pod panierką. Co lepsze?

Miasto Poezji

Napisz wiersz, wygraj pendrive 32 GB

Wystarczy, że napiszesz krótki wiersz o Lublinie. I markowy pendrive \"Corsair Flash Voyager” 32 GB może być twój.

 (W. Sulisz)

Serniki: Tak się robi dobry sernik!

Gdybym mógł, to zjadłbym całą blachę sernika pierzynka, który piecze Teresa Lejkowska z Wólki Zabłockiej. W gminie Serniki robi się około 30 rodzajów serników. My mamy dla was przepisy na dwa super serniki. Z Sernik.

 (W. Sulisz)

Tyszowce: Pierogi w barszczu. Hit!

Nie do wiary. W Tyszowcach gotują barszcz na sałacie i jedzą go z ruskimi pierogami. Ale to jeszcze nie wszystko. Do ruskich robią maczkę i maczaka. Jakie to dobre!