Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Co podawano w przedwojennych restauracjach Lublina? Jak wyglądały ich wnętrza? Jakie płyty kręciły się na stylowym gramofonie? Żeby się o tym przekonać, warto zajrzeć do restauracji „Willi Różana”.
Aż wierzyć się nie chce, że w malowniczym dworku w Motyczu kresową jajecznicą zajadał się Józef Piłsudski. A w domu Staszczaków w pobliskiej Kozubszczyźnie pod lipami odpoczywał Napoleon. Dziś w ogrodach zabytkowego dworku Małgorzata Kaczorowska urządziła małe pole golfowe.
Rozmowa z Jerzym Kaliną, scenografem spektaklu \"Widnokrąg”, którego premiera odbędzie się w sobotę w Teatrze Osterwy.
Czyli legenda carskiej kuchni, którą wymyślił genialny Marie-Antoine Carême. Za życia okrzyknięty kucharzem królów i królem kucharzy przyrządzał kotlet z siekanej kury Aleksandrowi I.
Rozmowa z Jackiem Szastem, psychoterapeutą z Centrum Pomocy Psychologicznej i Psychoterapii w Lublinie.
Oto niezwykłe fotografie miasta, którego nie ma. - Miasta szczęśliwego, które przysiadło nad łąkami - mówi dr Grażyna Jakimińska, która w \"Albumie lubelskim” opisała kilkaset zdjęć
Życie jest piękne - powiedziała po spróbowaniu wspólnie ugotowanej soljanki Nastia Kindzerska z Tarnopola na Ukrainie. Oto przepis na soljankę z pierwszej ręki.
Na położonym w środku wsi Motycz wzniesieniu nazywanym przez miejscowość „Zamkową Górą” albo „Bębnem” – miała być świątynia pogańska, później zamek warowny.
W najnowszym spektaklu Sceny Premier InVitro zagra aktor, który siedział w więzieniu. Reżyser napisał podanie do dyrektora Aresztu Śledczego w Lublinie, który skrócił wyrok człowiekowi wskazanemu przez Michałowskiego. Ten tak wczuł się w nową rolę, że dopisał tekst do sztuki.
Z wielkim wzruszeniem piekliśmy prosforę. Małą bułeczkę na zakwasie, którą podczas cerkiewnej wigilii ludzie dzielą się jak opłatkiem. Ten przaśny chleb zrobiliśmy z Ireną Ślusarenko ze Lwowa. Przy okazji namówiliśmy ją na to, żeby podała kilka autentycznych przepisów kuchni ukraińskiej.