Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Nie można „bezspornie” stwierdzić, że w Spółdzielni Mieszkaniowej w Świdniku doszło do mobbingu, ale też nie można „bezspornie” tego zjawiska wykluczyć. Takie wnioski płyną z kontroli przeprowadzonej przez inspekcję pracy. Dlaczego? Bo do tego uprawniony jest jedynie sąd pracy.
Centrum Badawczo Rozwojowe Fabryki Łożysk Tocznych w Kraśniku oficjalnie otwarte. – Śmiem twierdzić, że jest to laboratorium unikatowe. Prawdopodobnie niewiele jest firm światowych, posiadających takie laboratoria, w których możemy precyzyjnie badać łożyska – podkreślił prof. dr hab. inż. Stanisław Adamczak, związany z Politechniką Świętokrzyską, z którą kraśnicka fabryka realizowała projekt.
Pomysł jest, koncepcja także. To czego brakuje to przede wszystkim pieniądze, bo wyłącznie z środków z budżetu gminy zalewu w Piaskach (powiat świdnicki) nie uda się wybudować.
O skażeniu wody dowiedziałem się od znajomego. SMS z gminy przyszedł dopiero po kilku godzinach, około 22. To skandal! – denerwuje się mieszkaniec podlubelskiej Kalinówki, gdzie w wodzie wykryto bakterie coli.
Impreza jest otwarta. Mogą w niej startować zarówno amatorzy w różnym wieku i stopniu zaawansowania jak i zawodnicy zrzeszeni w klubach sportowych, dzieci, młodzież i dorośli. W niedzielę z Kraśnika wystartuje ogólnopolski maraton kolarski. Nie ma wpisowego.
Dłuższe wakacje mają dzieci ze Szkoły Podstawowej w podlubelskiej Kalinówce, bo zajęcia zaczną się dopiero w poniedziałek. – U nas niczego odwołać się nie da, musimy sobie radzić w warunkach, które są – mówi Katarzyna Luty-Mazur, dyrektorka Domu Opieki Patronus w Kalinówce, którego też dotyczy problem związany z zanieczyszczoną wodą z wodociągu.
Helsińska Fundacja Praw Człowieka jest obserwatorem w procesie o zniesławienie, który właśnie ruszył przed Sądem Rejonowym w Kraśniku. Mieszkanka miasta Jadwiga Kmieć sądzi się z Michałem S. synem marszałka, szefem biura poselskiego Kazimierza Chomy (PiS).
„Jednoręki bandyta” – tak określić miały radną, sołtyskę Szczuczek dwie urzędniczki z gminy Wojciechów. Bogusława Anna Grzelak jest osobą niepełnosprawną, nie ma prawej dłoni. – Nikomu nic złego nie zrobiłam. Nikogo nie okradłam ani nie zabiłam – mówi rozżalona. Wójt już ją przeprosił. Winnych jednak brak, bo nikt do tych słów się nie przyznaje.
Waldemar Kot, nauczyciel z Bychawy, który sam zbudował jacht i właśnie wrócił „Tybysiem” z rejsu do Francji już planuje kolejną wyprawę. – I dla mnie, i dla „Tybysia” ta wyprawa to był taki chrzest bojowy. To był pierwszy tak długi rejs po zbudowaniu jachtu – przyznaje żeglarz.
Ponad 3 tony darów przywieźli w niedzielę motocykliści do Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia. – Najważniejsza jest pomoc – podkreśla Karol Niedźwiadek, organizator zbiórki. Motocyklistom zależy też na zmianie postrzegania ich przez innych.