Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Kiedy przychodzi kryzys, nawet drobny urasta on do takiego poziomu, że dziecko lub nastolatek nie jest w stanie samodzielnie sobie z tym poradzić. Nie umie też prosić o pomoc – Rozmowa z dr n. med. Agatą Makarewicz z I Kliniki Psychiatrii, Psychoterapii i Wczesnej Interwencji SPSK1 w Lublinie.
Amir urodził się w Lublinie. Jego mama Olena uciekła przed wojną w Ukrainie i zaledwie kilka dni przed porodem dotarła bezpiecznie do Polski. W piątek mama z synkiem wyszli ze szpitala, a czekała na nich pani Katarzyna, która przyjęła ich w swoim domu.
Chaos organizacyjny, problemy z tłumaczem i sprzętem diagnostycznym. Szpital dziecięcy w Lublinie przyjmuje coraz więcej małych pacjentów z Ukrainy, a lekarze skarżą się, że nie działa to tak, jak powinno.
Coraz więcej lekarek i pielęgniarek z Ukrainy chce pracować w województwie lubelskim. Większość z nich nie zna jednak polskiego albo zna bardzo słabo. – To podstawowy problem. Nie możemy ich zatrudnić – rozkładają ręce szefowie szpitali.
Cenny lek na raka ma być produkowany w fabryce, którą na swoim terenie przy ul. Głównej zamierza zbudować Wytwórnia Surowic i Szczepionek „Biomed-Lublin”. Firma czeka już na decyzję środowiskową od Urzędu Miasta.
Minister zdrowia jest za zniesieniem obowiązku noszenia maseczek, a także izolacji i kwarantanny. Już od kwietnia. – To niepoważne – komentuje wirusolog i ostrzega, że kolejna fala epidemii może pojawić się szybciej, niż myśleliśmy.
Z całej Polski płyną ubranka dla noworodków, pieluchy, kosmetyki. Akcję pomocową z myślą ciężarnych, które uciekły przed wojną, rozkręciły dwie położne ze szpitala im. Jana Bożego w Lublinie. – To niesamowite, że ludzie chcą tak pomagać – komentuje jedna z nich.
Już ponad 400 pacjentów, w tym około 40 z województwa lubelskiego ubiega się o odszkodowanie z Funduszu Kompensacyjnego Szczepień Ochronnych. Chodzi o powikłania po szczepieniach przeciwko Covid-19.
W połowie kwietnia szpital wojewódzki przy al. Kraśnickiej w Lublinie zoperuje pierwszych pacjentów z użyciem robota da Vinci. To pierwsza placówka w naszym regionie, która ma go na własność.
Nie możemy sobie pozwolić na zwalnianie ludzi - przyznają szpitale i twierdzą, że nadal nie mają jak egzekwować obowiązku szczepienia medyków przeciwko COVID-19.