Wygląda tak. To kopia "Prototypu II" Oskara Barnacka z 1923 roku. Oto dokładne informacje ze strony Pstryk.pl , oficjalnego dystrybutora Leiki w Polsce:
W 2004 roku przypadała 125 rocznica urodzin genialnego wynalazcy - Oskara Barnacka (1879-1936), wynalazcy małoobrazkowego aparatu fotograficznego - pierwszej Leiki. Był to pierwszy poręczny i lekki, prawdziwie reporterski aparat fotograficzny w dziejach. Zrewolucjonizował on świat ówczesnej fotografii.
Leica Camera uhonorowała tę rocznicę, wypuszczając na rynek limitowaną serię tzw. "Prototypu II" Oskara Barnacka z 1923 roku. W pełni działający aparat jest dokładną kopią egzemplarza nr 107 przechowywanego w fabrycznym muzeum Leiki w Solms, wykonaną ręcznie na podstawie rysunków Barnacka oraz pomiarów egzemplarza oryginalnego.
Aparat charakteryzuje się bardzo ciekawą konstrukcją i zawiera rozwiązania niespotykane w żadnym innym aparacie: czasy migawki są kontrolowane poprzez zmienną szerokość nacięć w migawce, poruszającej się ze stałą prędkością: 2, 5, 10, 20 i 50mm, co odpowiada czasom otwarcia od 1/20 do 1/500s. Skórzane, zamocowane na rzemyku wieczko musi przesłaniać obiektyw podczas naciągania migawki i przewijania filmu, bowiem migawka nie jest samozamykająca i podczas jej naciągania mogłoby dojść do prześwietlenia klatki przez obiektyw. W aparacie zastosowano celownik o oryginalnej, przeziernikowej budowie.
Niewymienny obiektyw zastosowany w aparacie - Anastigmat 3.5/50 - to przeliczona na nowo oryginalna konstrukcja Maxa Berecka, wyposażona jednak w nowoczesne powłoki przeciwodblaskowe. Dostępne przysłony: 3.5, 4.5, 6.3 i 12. Na obiektywie naniesiona jest skala odległości z wartościami 1, 1.25, 2, 5, 10m i nieskończoność. Obiektyw chowa się do wnętrza korpusu podczas transportu.
Aparat współpracuje ze współczesnymi filmami standardu 35mm w kasetach. Wykonany jest z mosiądzu lakierowanego na czarno, pokrętła niklowane.
Aparat dostarczany jest w bogatym zestawie, pięknie opakowany w ogromne, wykończone czerwonym płótnem pudło prezentacyjne. Na wyposażeniu znajduje się skórzany futerał typu ever-ready ze skórzanym paskiem, także wykonany na podstawie oryginalnych rysunków, oraz płyta DVD (uzupełniona elegancko wydaną książką), zawierająca kolekcję filmów prezentujących sylwetkę Oskara Barnacka, jego pracę i konstrukcje, a także historię firmy Leica Camera. Ponadto - do kompletu - certyfikat autentyczności z odręcznym podpisem prezesa firmy Leica-Camera, instrukcja obsługi (w językach niemieckim, angielskim i japońskim) i oczywiście oryginalna karta gwarancyjna.
Zamieszczone w dziale Blogi artykuły i komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów.
Redakcja portalu Dziennikwschodni.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Pozostałe informacje
Szkoła z wartościami i tradycją – „Szóstka” świętuje jubileusz
Szkoła Podstawowa nr 6 im. Romualda Traugutta w Lublinie w tym tygodniu obchodzi 90. urodziny. W uroczystościach uczestniczyli dawni i obecni uczniowie.
Pijany uderzył w latarnię w Dęblinie. To nie było jego jedyne przewinienie
Ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu, narkotyki w kieszeni i pozytywny wynik testu na obecność środków odurzających – to bilans poniedziałkowej jazdy 26-latka z powiatu ryckiego. Mężczyzna, kierując Hondą, stracił panowanie nad pojazdem i zakończył swoją podróż na przydrożnej latarni przy ul. Podchorążych w Dęblinie.
Witajcie w Polsce! Łydka Grubasa akustycznie
To będzie prawdziwa petarda! Po raz pierwszy Łydka Grubasa zagra wyłącznie program akustyczny. Usłyszymy nowe aranżacje i nowe instrumenty. Jak brzmią stare utwory w nowych aranżacjach? Przekonamy się już w najbliższą sobotę.
Lubelscy pracodawcy wyróżnieni za dbałość o bezpieczeństwo pracy
Ponad 40 pracodawców oraz trzech Społecznych Inspektorów Pracy uhonorował Okręgowy Inspektorat Pracy w Lublinie podczas piątkowej gali. Wyróżniono także gospodarstwo rolne z powiatu łukowskiego, które uczestniczyło w ogólnopolskim konkursie. Gala była okazją do podsumowania działalności w zakresie ochrony pracy.
Zagłębie Lubin - Motor Lublin (relacja na żywo)
Zapraszamy na relację na żywo z meczu Zagłębie Lubin - Motor Lublin. Początek spotkania o godz. 18.
Spektakl „W maju się nie umiera…” na Lubelszczyźnie
Krasnystaw, Zamość, Szczebrzeszyn i Drelów, to miejscowości w których, w najbliższych dniach będzie można zobaczyć wyjątkowy spektakl „W maju się nie umiera. Historia Barbary Sadowskiej” opowiadający przejmującą historię matki Grzegorza Przemyka.
30 lat minęło. Liceum im. Jana III Sobieskiego w Lublinie świętuje jubileusz
Liceum Ogólnokształcące im. Jana III Sobieskiego w Lublinie świętowało 30-lecie swojej działalności podczas uroczystej gali, która odbyła się w czwartkowy wieczór w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.
Jest decyzja środowiskowa dla S12 na zachód od Puław
Na tą decyzję czekali kierowcy z całego powiatu puławskiego, a także zwoleńskiego i Radomia. Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Warszawie wydał decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla budowy drogi ekspresowej od obwodnicy Puław do Radomia.
Strzały padły pod wiejską remizą. Łukasz W. winnym usiłowania zabójstwa
Nie miał bezpośredniego zamiaru pozbawienia życia mężczyzny, którego postrzelił, ale jest winnym usiłowania zabójstwa – orzekł sąd. I skazał mieszkańca wsi Zadębce, również za groźby karalne, na łączną karę 8 lat i 7 miesięcy więzienia.
Znowu może być ślisko. IMGW ostrzega
Dzisiaj od popołudnia do jutrzejszego poranka mogą występować oblodzenia na drogach i chodnikach w naszym województwie. Ostrzeżenia dotyczą wszystkich powiatów.
Konkurs na dyrektora szpitala w Puławach. Kto wypadł najlepiej?
Właśnie zakończyły się rozmowy kwalifikacyjne z piątką kandydatów, która przystąpiła do konkursu na dyrektora SP ZOZ w Puławach. Wybór komisji jest jednoznaczny. Ostateczną decyzję podejmie jednak zarząd powiatu.
Żelbet - fundament nowoczesnej architektury i inżynierii
Żelbet, połączenie betonu i stali zbrojeniowej, zrewolucjonizował budownictwo i zmienił oblicze naszych miast. Innowacyjna technologia umożliwiła tworzenie konstrukcji o niespotykanej dotąd wytrzymałości, trwałości i wszechstronności.
Obróbka metali - frezowanie, toczenie, gięcie. Jakie techniki warto znać?
Obróbka metali fascynuje od wieków, kształtując naszą cywilizację. Choć może wydawać się tematem zarezerwowanym dla inżynierów i specjalistów, w rzeczywistości otacza nas na każdym kroku.
Rozwój ambulatoryjnej opieki specjalistycznej w regionie dzięki Funduszom Europejskim
Niebawem rozpocznie się realizacja projektów dotyczących wsparcia podmiotów leczniczych, udzielających świadczeń w zakresie ambulatoryjnej opieki specjalistycznej. W dniu 8 listopada 2024 r. w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Lublinie Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski i Wicemarszałek Województwa Lubelskiego Piotr Breś wraz z przedstawicielami 10 podmiotów leczniczych podpisali 11 umów o dofinansowanie projektów o łącznej wartości niemal 106 mln zł, z czego blisko 80 mln zł to wsparcie ze środków unijnych.
Meble Hotelowe – Jak zaprojektować estetyczną i funkcjonalną przestrzeń hotelową?
Jaka powinna być przestrzeń hotelowa? Przede wszystkim funkcjonalna, praktyczna, ale również maksymalnie estetyczna - taka, która pozwali na zapewnienie komfortu i wyjątkowego doświadczenia wszystkim odwiedzającym. Tworzenie przestrzeni hotelowej to zadanie wymagające nie tylko znajomości zasad ergonomii, ale także zrozumienia potrzeb gości oraz estetyki.
14.01.2024 TOP 10: Od rosołu do ziemniaczanej z porem. Ranking zup
25.06.2012 Warsztaty z Dorotą Awiorko-Klimek. W plenerze!
14.06.2012 Ich potret. Wernisaż Grupy Twórczej Motycz
01.03.2012 Spotkanie z fotografem Bogdanem Frymorgenem: wieczór autorski i konsultacje!
13.01.2012 Kazimierz bez słów. Nie przegapcie tego albumu!
ARCHIWUM
- Brak postów w tym roku