Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Szacunek za kowboja, który się odchudza i testuje szczoteczkę do zębów. Bunt z powodu traktowania konia. I generalnie lekki niedosyt. Tak najkrócej można określić czytelnicze doznania po lekturze książki Kanadyjczyka.
W niedzielę (3 marca) o godz. 15.00 w Bazylice o.o. Dominikanów (ul. Złota) rozpoczną się rekolekcje połączone z muzyką.
W sobotę (2 marca) o godz. 18.00 i w niedzielę (3 marca) o godz. 17.00 Teatr Muzyczny wystawia operę \"La Traviata” w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego (ul. Akademicka).
W sobotę (16 marca) o godz.19.00 w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego (ul. Akademicka 15) odbędzie się koncert Macieja Maleńczuka z Zespołem Psychodancing. Usłyszymy jego największe przeboje z płyty Psychocountry, oraz składankę hitów z innych płyt.
W niedzielę (3 marca) o godz. 17.00 w Collegium Maius Uniwersytetu Medycznego (ul. Jaczewskiego 4) wystąpi Kabaret Limo, który został zaproszony przez Filharmonię Lubelską.
W krużgankach klasztoru o.o. Dominikanów (ul. Złota) czynna jest wystawa fotografii Wojciecha Hildebrandta \"Oto jest ciało moje”.
W piątek (1 marca) o godz. 17.00 w galerii TPSP \"Przy Bramie” (ul. Grodzka 36) odbędzie się otwarcie wystawy malarstwa Agnieszki Jankowskiej i Krystyny Gawron.
W poniedziałek (4 marca) o godz. 18.00 w Domu Kultury LSM z cyklu \"Twórcy, dobrodzieje i przyjaciele Biblioteki im. Hieronima Łopacińskiego” odbędzie się spotkanie \"Mieczysław Stanisław Popławski - lektor języków starożytnych, profesor filologii klasycznej KUL”.
W czwartek (28 lutego) o godz. 18.00 w Warsztatach Kultury, (ul. Grodzka 5a) z cyklu \"Book it!” odbędzie się spotkanie z Tomaszem Budzyńskim oraz projekcja filmu \"Podróż na wschód”.
W Galerii \"Na Poddaszu” Młodzieżowego Domu Kultury \"Pod Akacją\" (ul. Grodzka 11) otwarta została wystawa prac plastycznych Agnieszki Gędek \"Spojrzenie przez przymknięte powieki”.
W piątek (1 marca) o godz. 18:00 w sali widowiskowej Domu Kultury LSM (ul. K. Wallenroda 4a) odbędzie się koncert solistów i zespołu kameralnego – uczniów prof. Barbary Filipiak-Łobodzińskiej ze Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego w Lublinie.
Lubelska Klubokawiarna FIKA zaprasza wszystkie dzieci i ich rodziców na warsztaty językowe dla najmłodszych, które odbędą się w najbliższą sobotę. Wstęp wolny.
Przepis na słoneczny chleb z miodem i bakaliami to tylko jeden z wielu rodzynków tej książki. Zresztą – przepis jest bardzo prosty, a książka nie kucharska, a o miłości, życiu, szczęściu, o którym każdy marzy. Z przepisu zaś warto skorzystać, bo Ramona – bohaterka książki, od wielu lat prowadzi piekarnię i wie, co dobre.
Tylko co na księgarskie półki trafiła książka Małgorzaty Szejnert i trzeba ją przeczytać. Z kilku powodów. Jest to przypomnienie, że świetny reportaż broni się nawet po wielu latach, ba – jest to przypomnienie, jaki powinien być ten gatunek dziennikarski, powoli – niestety, odchodzący gdzieś przeszłość choć jak w przedmowie Mariusz Szczygieł pisze, \"reportaż zawsze się obroni i nie zagrażają mu żadne rewolucje technologiczne”.
Pisarz Andrzej Bart, autor scenariusza do „Rewersu”, w poniedziałek (4 marca) spotka się z widzami z Lublina. Seans i rozmowa z gościem – w ramach Kina w Teatrze Starym.
To tytuły dwóch spektakli teatrów tańca jakie zobaczymy w weekend (2 i 3 marca) w Lublinie.
Hamburg, początek lat 60. Dzielnica Sankt Pauli słynąca z podrzędnych knajp i klubów wypełnionych przez pijanych marynarzy i oprychów szukających byle pretekstu do bijatyki.
Jubileuszowa, XX edycja jedynego w Lublinie filmowego festiwalu zaczyna się 1 marca. Od środy (27 lutego) sprzedaż karnetów na 17 pokazów w Kinie Studyjnym \"Chatka Żaka”.
Siłą tej książki jest jej dokumentalna i historyczna wartość - unikatowa i świadcząca o wielkiej determinacji autorki. Równie intensywny jest jej emocjonalny przekaz. Amerykańska reporterka Iris Chang dotarła do materiałów, które są świadectwem niewiarygodnej zbrodni dokonanej w 1937 roku na mieszkańcach chińskiego miasta Nankin.
W tej książce ważny jest klimat; wyciszony, skupiony na detalach, kameralny. Tworzy go oryginalnie poprowadzona narracja, niejednoznaczne bohaterki i rodzaj niepewności, czy zawieszenia w czasie i przestrzeni, który każe nam w pełnym oczekiwania napięciu dotrwać do ostatniej strony powieści.
W poniedziałek (25 lutego) w Lublinie zimowa odsłona cyklu Future Shorts. Organizatorzy zapraszają na siedem krótkometrażowych filmów z całego świata.
Kinoteatr Projekt zaprasza na pokaz z cyklu Future Shorts \"Zima\". Będzie to specjalny program dostosowany tematycznie do aury panującej za oknem. Filmy będą wyświetlane w sali widowiskowej przy ul. Popiełuszki 5.