Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
W sobotę 21 listopada odbędzie się pierwsza edycja Puławskiego Festiwalu Gier Planszowych.
W weekend odbędzie się impreza Lego Video Games w Galerii Olimp
W sobotę o godz. 13.00, młodzież biorąca udział w projekcie „Lublin w sieci życzliwości” spróbuje stworzyć największy w historii miasta „Krąg życzliwości”. W akcji może wziąć udział każdy, niezależnie od wieku i zaangażowania w projekt.
ACK UMCS Chatka Żaka zaprasza na występ poznańskiego kabaretu Czesuaf. Wydarzenie odbędzie się w środę, 25 listopada, o godz. 19.
Dziś w Ośrodku „Brama Grodzka - Teatr NN” a jutro w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. H. Łopacińskiego zaczynają się cykle wykładów poświęconych miastu i jego historii.
Teatr Stary zaprasza na kolejne spotkanie w ramach cyklu Bitwa o Literaturę. We wtorek, 17 listopada, o godz. 18 odbędzie się rozmowa z Agatą Tuszyńską – autorką wydanej w tym roku powieści „Narzeczona Schulza”.
Ośrodek „Brama Grodzka – Teatr NN” w Lublinie zaprasza na spotkanie poświęcone ziemiaństwu na Lubelszczyźnie
W Warsztatach Kultury odbędzie się kolejne spotkanie w ramach projektu "Wzory Europy 2015", poświęconego wzornictwu przemysłowemu. W sobotę, 14 listopada, o godz. 17 odbędzie się pokaz filmu "Design&Thinking". Następnie spotkanie z założycielkami Beza Projekt.
W poniedziałek prezentacja nowego portalu „Lublin. Pamięć Miejsca - Miasto Żydowskie” i spotkanie poświęcone przedwojennej kulturze lubelskich Żydów. Wstęp gratis, a dla pierwszych 50 uczestników – pamiątka z przeszłości.
W środę 4 listopada o godz. 17.00 w Brain Damage Gallery (ul. Królewska 13) spotkanie z Izą Pastuszko, która zaprezentuje projekt Lubelska Agora Modernizmu.
Powieje grozą w Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej (ul. Peowiaków 12). W poniedziałek, 2 listopada, wnętrze biblioteki zamieni się w scenę dla obrzędu nawiązywania relacji ze zmarłymi. Publiczność wspólnie odczyta fragmenty „Dziadów” Adama Mickiewicza.
We wtorek o godz. 18 przy Latarni Pamięci na Podwalu odbędzie się nabożeństwo „Opłakiwania Żydów”, któremu przewodniczył będzie abp. Stanisław Budzik, a w którym udział wezmą Naczelny Rabin Rzymu Riccardo di Segni oraz rabin Michael Schudrich. Po nim zebrani wysłuchają oratorium „Opowieści z nocy”.
W niedzielę, 25 października o godz. 15 w Warsztatach Kultury (ul. Bernardyńska 11) odbędzie się Jesienny Targ Wymienny, w ramach którego chętni będą mogli bezgotówkowo wymienić samodzielnie przygotowane towary.
Jeszcze tylko do końca miesiąca można się zapisać na studia w niezwykłej akademii. To Akademia Opowiadaczy. Kurs dla wszystkich, którzy mają więcej niż 16 lat zacznie się 2 listopada i potrwa do 30 czerwca przyszłego roku.
Żydówka, która przeżyła Zagładę stworzyła 36 wyszywanych obrazów. W ten sposób zwykła krawcowa chciała opowiedzieć swoim bliskim co przeżyła w czasie II wojny światowej. W środę spotkanie z córką autorki niezwykłych wyszywanek i projekcja filmu „Przez ucho igielne. Sztuka Esther Nisenthal Krinitz”.
11 października o godzinie 13 z dziedzińca Zamku Lubelskiego wyruszą uczestnicy "Spacerownika Teatralnego"
Cyrulicza 4. Pomieszczenie dawnego zakładu fryzjerskiego, gdzie w 1938 była wytwórnia wafli Ezry Holckienera, to jeden z przystanków projektu „Oddychająca góra”.
W środę, 7 października o godz. 16, Centrum Spotkania Kultur w Lublinie zaprasza na spotkanie pt. „Marka na Świat”.
W środę o godz. 17 Galeria Labirynt (ul. ks. J. Popiełuszki 5) zaprasza dorosłych na bezpłatne warsztaty inspirowane wystawą „Wojna i pokój”, którą można aktualnie oglądać w Galerii Labirynt.
Trwają Lubelskie Dni Designu "Wzory". Podczas targów w Centrum Kultury w Lublinie prezentuje się wielu młodych projektantów.
W środę (23 września) o godz. 10 w Kazimierskim Ośrodku Kultury, Promocji i Turystyki – Bibliotece Publicznej odbędzie się spotkanie autorskie z Barbarą Kosmowską.
W środę o godz. 17 w Muzeum Literackim im. Józefa Czechowicza (ul. Złota 3) odbędzie się prezentacja i promocja niezwykłego wydawnictwa – „Notatnika 1936–1938 Józefa Czechowicza”.
We wtorek zaczynają się zapisy uczestników projektu w czasie którego, specjaliści z „Res Publica” będą pytać o życie kulturalne w naszym mieście. Będą pytać seniorów!
Sztuka jedzenia. Międzypokoleniowe warsztaty artystyczno-kulinarne. To nazwa programu jaki zaczyna się dziś i będzie realizowany co poniedziałek do 19 października.
Były więzień, lesbijka, niepełnosprawny, muzułmanin, alkoholik. To Żywe Książki, które można wybrać z katalogu i wypożyczyć na pół godziny rozmowy.