Przez najbliższe kilka tygodni mieszkańcy Lublina nie powinni mogli narzekać na brak kulturalnych wrażeń. W czwartek rozpoczęła się pierwsza edycja projektu o tajemniczej nazwie „Mindware – technologie dialogu”.
– Chodzi o zdolność do komunikacji z wykorzystaniem też cyfrowych technologii. Dziś znacznie więcej czasu spędzamy z komputerem, niż z gazetą czy książką – mówi Piotr Celiński medioznawca z Wydziału Politologii UMCS.
Co to oznacza w praktyce? Wykłady, warsztaty, spotkania i projekty artystyczne w przestrzeni miejskiej.
Vasilii Macharadze z Gruzji zamieni kilkadziesiąt przystanków autobusowych w stacje nadawczo-odbiorcze. Boris Oicherman z Rosji będzie jeździł po mieście ciężarówką z kamerą.
Obrazy które zarejestruje, zostaną na żywo wyświetlone na ulicach. W kamery będą wyposażone też wielkie gałki oczne, które pojawią się w najbardziej zatłoczonych punktach miasta (projekt Dominiki Sobolewskiej). Z kolei Arthur Clay poszukuje modelek do pokazu mody interaktywnej (zgłoszenia należy przesyłać na adres clubblok.project@gmail.com).
– Mindware to trzy grupy działań: ewenty w różnych punktach miasta, wydarzenia w radiu, czy pracowniach, oraz działania teoretyczne i refleksyjne w klubie – tłumaczy Zbigniew Sobczuk, kurator części artystycznej wydarzenia.
„Mindware – technologie dialogu” potrwa do 30 października. Szczegółowy program imprezy na www.mindware.art.pl