Będzie koncert w Ogrodzie Saskim, widowisko w studiu telewizyjnym, atrakcje motoryzacyjne i rekreacyjne oraz, oczywiście, zbiórka datków.
Strażacy na początek
Cała akcja ruszy o godz. 10 w TVP przy Raabego 2. Jej początek oznajmią specjalnym sygnałem muzycy Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej z Lubartowa.
Ergometr
Bieg na 3 tysiące osób
- Jego hasło brzmi "Policz się z cukrzycą” i będzie miał on wymiar dobroczynny. Chodzi o to, by w biegach w całym kraju wzięło udział co najmniej 3 tys. osób. Wtedy sponsor kupi tyle samo pomp insulinowych dla dzieci cierpiących na cukrzycę. Chętni do policzenia się z cukrzycą powinni przyjść przed muszlę koncertową o godz. 11.
W muszli o godz. 16 zacznie się wielka impreza z udziałem muzyków i didżejów. Melodyjnego, lekkiego, tzw. kalifornijskiego punk rocka, wykona Gap Year. Zespół Whisky obiecuje pozytywną, wielogatunkową muzykę, począwszy od rocka poprzez blues i funk aż do reggae.
Ze swoją grupą wystąpi Bartek Caboń, po którym można się spodziewać m.in. fajnych coverów "The Way You Make Me Feel” Michaela Jacksona i "Crazy” Gnarls Barkley. Zagrają także lubelscy didżeje.
Motoserce
Lubelski finał będzie obfitował również w atrakcje motoryzacyjne. Zaplanowano widowiska motocyklowe i samochodowe z wykorzystaniem markowych pojazdów. - Przez śródmieście w paradzie przejadą harleyowcy, a na placu Zamkowym zostanie utworzone wielkie serce z volkswagenów i audi - zapowiada Krzesiak. - Nie zabraknie też ZIU-tka. Zabytkowym trolejbusem, zaopatrzonym w stoliki, barek i toaletę, będzie się można przejechać za datek na orkiestrę.
Tradycyjnie ok. godz. 20 odbędzie się happening pt. "Światełko do nieba”. - Świeczki, sztuczne ognie i zapalniczki zapłoną w muszli koncertowej, a przed zamkiem rozbłyśnie samochodowe serce - mówi Krzesiak.