Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Aż 3 produkcje pokaże w najbliższy weekend kino w Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1), które również otworzy się dla widzów po raz pierwszy w tym roku. W programie: "Zabij to i wyjedź z tego miasta", "Sound of Metal" oraz "Na rauszu".
Po długiej przerwie otwierają się kina i teatry. Sprawdzamy, jakie filmy i spektakle będzie można zobaczyć w najbliższy, walentynkowy weekend w lokalnych instytucjach kultury. Wśród premier filmowych m.in. objawienie z ubiegłorocznego Sundance, błyskotliwa komedia romantyczna "Palm springs".
Dyskusyjne Koło Filmowe Benshi w Lublinie zaprasza na film "Dziewczynka z kotem" oraz wspólną dyskusję online. Wydarzenie odbędzie się 16 lutego o godz. 18.
W małych kinach studyjnych radość i gorączkowe ustalanie repertuaru na najbliższe dwa tygodnie. W kinowych multipleksach w entuzjazmu nie ma. Decyzji o otwarciu też nie.
W ramach cyklu wykładów Akademii Kina CSK, 11 lutego o godz. 19 Tomasz Kolankiewicz opowie o miłości w filmach grozy. Spotkanie odbędzie się online.
We wtorek, 9 lutego o godz. 18 odbędzie się seans online filmu "Głęboka czerwień" oraz dyskusja prowadzona przez DKF Benshi w Lublinie.
Podczas najbliższego wykładu online z cyklu Akademia Kina CSK, Kaja Klimek będzie zastanawiać się, czy kino superbohaterskie już się zestarzało. Spotkanie online odbędzie się 4 lutego o godz. 19. Obowiązują zapisy.
Dyskusyjne Koło Filmowe Benshi w Lublinie zaprasza na wspólne oglądanie filmu "Tom" online oraz dyskusję. Wydarzenie odbędzie się 2 lutego o godz. 18.
W czwartek, 28 stycznia o godz. 19 w ramach Akademii Kina CSK odbędzie się wykład Diany Dąbrowskiej "Pizza, pasta i wielkie żarcie w kinie włoskim". Wydarzenie będzie dostępne online.
We wtorek 26 stycznia o godz. 18 Dyskusyjne Koło Filmowe Benshi zaprosi na wspólne oglądanie online filmu "Lokator" Alfreda Hitchcocka oraz dyskusję o zobaczonej produkcji.
Wraca Akademia Kina CSK, czyli cykl wykładów poświęconych tematyce kinowej realizowanych przez Centrum Spotkania Kultur. Pierwsze z tegorocznych spotkań odbędzie się już 21 stycznia o godz. 19 w formule online. Będzie to wykład "Alicja w krainie gatunków".
Aż 14 filmów będą mogli zobaczyć młodzi lubelscy widzowie w ramach ferii online z Kinem Bajka. Wśród dostępnych tytułów m.in. nominowane do Oscara "Mirai" oraz przygodowe "Biuro detektywistyczne Lassego i Mai".
Przed nami ostatnie wydarzenia online w ramach projektu Świąteczna Integracja z Dzielnicowym Domem Kultury Czechów. W dniach 28-29 grudnia o godz. 17 organizatorzy zaproszą na koncert muzyki filmowej i pokaz filmu "Sekretu Bogini Fortuny".
29 grudnia o godz. 18 w ramach Dyskusyjnego Koła Filmowego Benshi lubelscy widzowie będą mogli obejrzeć online film "Proxima" w reżyserii Alice Winocour.
Dyskusyjne Koło Filmowe Benshi w Lublinie zaprasza na seans filmu "Pozycja dziecka" oraz wspólną rozmowę o filmie. Obecnie Benshi odbywa się w internecie. Najbliższe spotkanie 22 grudnia o godz. 18.
Warsztaty Kultury w Lublinie zapraszają całe rodziny na świąteczne krótkometrażowe filmy tygodnia, które będą prezentowane online w środy - 9, 16 i 23 grudnia o godz. 19.
Klasyczny film "Virdiana" w reżyserii Luisa Bunuela zobaczą widzowie w ramach kolejnego spotkania Dyskusyjnego Koła Filmowego Benshi online. Seans i dyskusja odbędą się 12 grudnia o godz. 18.
Dzielnicowy Dom Kultury Czechów zaprasza wszystkich chętnych do udziału w wyjątkowym świątecznym programie online. Przez cały grudzień instytucja proponuje swoim odbiorcom różnorodne atrakcje, m.in. spotkania, spektakle, pokazy filmowe i warsztaty.
W sobotę podczas Gali Finałowej wybrano najlepsze filmy 14. edycji Lubelskiego Festiwalu Filmowego. W kategorii filmów pełnometrażowych triumfował "Eastern" Piotra Adamskiego, z kolei najlepszym dokumentem wybrano "Dziwora" Pawła Dyllusa.
Przed nami ostatnie dwa dni 14. edycji Lubelskiego Festiwalu Filmowego. W programie online wydarzenia znajdą się ciekawe dokumenty, filmy krótko- i pełnometrażowe, będzie także sekcja produkcji dla dzieci i rodzin. W ten weekend poznamy również zwycięzców festiwalu, którzy zostaną nagrodzeni Złotymi Mrówkojadami.
To jeden z 25 najlepszych festiwali kina gatunkowego na świecie według amerykańskiego magazynu "Movie Maker". Mowa o lubelskiej inicjatywie Splat!FilmFest dedykowanej miłośnikom kina grozy, fantastyki czy arthouse'u. Przed nami 6. edycja festiwalu, która w tym roku odbędzie się w internecie w dniach 1-14 grudnia.
Bankrutują po cichu. W covidowej rzeczywistości wiele małych i średnich firm może nie przetrwać do wiosny. Przedsiębiorcy przekonują, że dotychczasowa pomoc finansowa jest niewystarczająca. Z ograniczonych restrykcjami usług korzysta też mniej osób.
Już dziś startuje 14. edycja Lubelskiego Festiwalu Filmowego, który w tym roku wyjątkowo w całości zostanie przeprowadzony za pośrednictwem Internetu. W programie pokazy filmowe, warsztaty i spotkania z zaproszonymi gośćmi. W tym roku widzowie będą mogli zobaczyć ponad 120 filmów. Wybieramy 10 produkcji, które szczególnie warto będzie zobaczyć podczas festiwalu.
Czy bilet do kina może być prezentem gwiazdkowym? Może. Ale kino jest zamknięte! Tym bardziej, taki gest jest potrzebny. Bajka proponuje vouchery na przyszłe seanse w 2021 roku.
Film "Zieja" został w sobotę uznany za najlepszą polską produkcję na tegorocznym Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Energa Camerimage w Toruniu. Zdjęcia do tego obrazu kręcono, między innymi, na Starym Mieście w Lublinie