Cykl pokazów filmowych zawsze w środę o godz. 21. Plac przed Teatrem Andersena, ul. Dominikańska 1. Wstęp wolny.
Program na sierpień:
06 sierpnia, godz. 21.00 - "Gangi Nowego Jorku”, reż. Martin Scorsese, czas 167', 2002 r.
13 sierpnia, godz. 21.00 - "Kobiety z 6 piętra”, reż. Philippe le Guay, czas 104', 2010 r.
20 sierpnia, godz. 21.00 - "Ida”, reż. Paweł Pawlikowski , czas 80', 2013 r.
27 sierpnia, godz. 21.00 - "Upadek”, reż. Joel Schumacher, czas ', 1993 r.
Przed każdym pokazem, o godz. 20:30 odbywają się seanse Miasto movie dzieciom czyli filmowe wieczorynki.
Gangi Nowego Jorku - wielkie epickie widowisko spod ręki Martina Scorsese. Reżyser przyzwyczaił nas już do znakomitego łączenia gatunków filmowych, nie inaczej jest też w przypadku "Gangów Nowego Jorku”. Mamy tu z jednej strony awanturniczą historię opierwszych amerykańskich gangach, z drugiej świetnie zarysowany konflikt dwóch głównych bohaterów. W szerszej perspektywie zaś film wpisuje się w burzliwą historię początków Ameryki, kraju zbudowanego przez imigrantów z całego świata, nie szczędzących potu, krwi a nierzadko własnego życia, aby następne pokolenia mogły nazwać ten kontynent swoim nowym domem.
Kobiety z 6 piętra - piękna, pełna ciepła i uroku opowieść o francuskim maklerze giełdowym i jednocześnie właścicielu kamienicy, który przygarnia pod swój dach grupkę kobiet z Hiszpanii. Kobiety opuściły swoją ojczyznę w poszukiwaniu pracy i szansy na normalne życie. Francja jednak okazuje się krajem mocno odmiennym od tego, co znają. Tezą jaką reżyser Philippe le Guay zawarł w swoim utworze jest to, iż z każdej trudnej sytuacji można znaleźć wyjście, a na pozytywne zmiany w życiu nigdy nie jest za późno.
Ida - jeden z najlepszych, a na pewno najgłośniejszych polskich obrazów ostatnich lat. Przy okazji w pełni zasłużony deszcz nagród dla Pawła Pawlikowskiego i jego współpracowników. Jest to historia krótkiego, acz burzliwego spotkania dwóch kobiet - młodej Idy (ciekawa rola młodej Agaty Trzebuchowskiej), siostry zakonnej, która niebawem ma złożyć ostatnie śluby i na zawsze związać się z kościołem oraz jej ciotki Wandy (wyśmienita Agata Kulesza).
Upadek - Joel Schumacher ma w Hollywood opinię reżysera od wszystkiego, zdolnego rzemieślnika, który poradzi sobie bez problemu z każdym gatunkiem filmowym bez względu na to, czy jest to dramat, kino akcji czy bajka dla dzieci. "Upadek” jednak wymyka się prostym klasyfikacjom i z całą pewnością jest jednym z najlepszych filmów reżysera. Oglądamy tu historię Williama "D-Fensa” Fostera, zwyczajnego człowieka , podobnego do nas wszystkich, po prostu typowego everymana. Tym bardzie wciągająca jest historia jaka mu się przydarza, wyobraźmy sobie bowiem, co może się stać, gdy zwykły człowiek doprowadzony zostanie na skraj rozpaczy i bezsilności. Williamowi "puszczają nerwy” i odtąd sam będzie starał się naprawić zło i niesprawiedliwość w mieście. Jedyną osobą, które może go powstrzymać jest policjant Martin Prendergast - szkopuł w tym, iż dla Martina jest to ostatni dzień w pracy przed emeryturą.Dzieło Schumachera jest bardzo dynamiczne, do tego niepokojące i dziwnie znajome, któż z nas bowiem nie przeżywał własnych chwil załamania i wściekłości.Wielkim plusem filmu jest też aktorski pojedynek Michaela Douglasa i Roberta Duvalla.