![AdBlock](https://cdn01.dziennikwschodni.pl/media/user/adblock-logos.png)
![Dzieci z Brodą wystąpią w sobotę w koście przy ul. Bursztynowej (mat.org. )](https://cdn01.dziennikwschodni.pl/media/news/2011/2011-01/KULTURA02_242041139_AR_0_0.jpg)
8 stycznia 2011 o godzinie 16 odbędzie się koncert dziecięcego zespołu. Występ odbędzie się w kościele Matki Bożej Różańcowej przy ul. Bursztynowej 20. Wstęp na to wydarzenie kosztuje od 15 do 20 zł.
![AdBlock](https://cdn01.dziennikwschodni.pl/media/user/adblock-logos.png)
W 1998 roku Joszko Broda podjął się organizacji Kolędy z Brodą, pierwszego projektu artystycznego z dziećmi. Dwa lata później powstał teledysk do jednej z kolęd, a wraz z nim narodziła się idea założenia dziecięcej kapeli. Z czasem zespół wydał pierwszy album pt. Normalnie szok!
Rok później powstała kolejna płyta: Halo halo Dzieci z Europy. Krążek to istna wieża babel. Trzynaście piosenek wykonanych jest w jedenastu językach. Oprócz mieszkanki językowej mamy tu do czynienia z folkowym brzmieniem w wykonaniu kilku artystów (Wojciech Waglewski, Gyorgyi Lanyi, Kalman Gaspar, Joszko Broda). Trzy piosenki z tego krążka doczekały się teledysków, a jeden z nich – Hej ruku andi – zdobył nagrodę.
Kolejny album ukazał się w 2004 roku. Płyta Czuwaj Wiaro! to piosenki z Powstania Warszawskiego. Płyta to składanka dziesięciu znanych utworów w nowoczesnych aranżacjach. Wśród nich znajdują się m.in. kultowe: Siekiera, motyka, Warszawo ma, Warszawskie dzieci, Warszawianka. Album stworzony przez czołowych artystów to hołd dla powstańców.
Potem Dzieci z Brodą nagrały płytę Potwory wyłażą z nory. Płyta to najróżniejsze opowieści o perypetiach rodzinnych. W 2008 roku ukazał się krążek Na dunaj. Kolędy ze Wschodu. To zbiór niemalże zapomnianych kolęd śpiewanych na Lubelszczyźnie. Wykonawcami piosenek są dzieci ze szkół w regionie.
Bilety na koncert (15 zł indywidualny, 20 złotych rodzinny) można kupić w przedszkolu Ziarenko oraz w kancelarii parafialnej Kościoła Matki Bożej Róźańcowej.