Jeśli jakiś komiks zasłużył na umieszczenie w serii "Mistrzowie Komiksu” to z pewnością ten. Amerykanin Will Eisner (1917 – 2005) jest ojcem powieści graficznej, czyli rysunkowych historii dla wymagających czytelników, twórcą komiksów "autorskich”.
Album składa się z trzech części. W tytułowym komiksie obserwujemy jak pewna rodzina zastanawia się, co z robić ze schorowanym ojcem, a raczej z jego spadkiem. Na jaw wychodzą dramatyczne zdarzenia z przeszłości, chciwość walczy o lepsze z niewrażliwością i podłością. Kłótnie dzieci nad dogorywającym ojcem przerwie zaskakujące zdarzenie.
Drugi komiks "Drobne cuda” tworzy kolaż historii z żydowskiej dzielnicy w Nowym Yorku – zabawnych, mądrych, smutnych i dających pokrzepienie. Eisner wspomina postaci ze swojego dzieciństwa, m. in. kuzyna potrafiącego okpić chuliganów – antysemitów oraz wujka, który dzięki sprytowi zmienił się z bezdomnego w milionera. Wspólnym tematem są cudowne zdarzenia potrafiące odmienić życie.
Trzecia historia "Życie na obcej planecie” ma zupełnie inny nastrój. To pełna rozmachu sensacyjna historia, która zaczyna się w pewnej stacji śledzenia obiektów kosmicznych.
W uznaniu roli Eisnera dla kultury popularnej najbardziej prestiżową nagrodę w świecie komiksu nazwano jego nazwiskiem.