Półki, etażerki wykonane z matowionego szkła i chromowanej stali, wiklinowe lub rattanowe meble, krzesła z kutego żelaza, ceramiczne drobiazgi dopełniają wystroju wnętrza. Szczególne pole do popisu mają właściciele dużych łazienek, którzy mogą sobie pozwolić na urządzenie pokoju kąpielowego.
Modna mozaika
W zależności od wybranego stylu (np. klasycyzujący, wiejsko – dworkowy czy high – tech itd.) na podłodze i ścianie mogą pojawić się płytki ceramiczne. Powinny wyglądać tak, jakby przeleża-ły tam, co najmniej 50 lat i wydatnie nadwyrężył je czas. Najmodniejsze są półmatowe, o wyraź-nej strukturze powierzchniowej, w kolorach natury: beżu, brązu, zieleni lub ochry. Na podłogę proponuje się płytki z serii „Zamków nad Loarą”, będące wierną kopią autentycznych. Powróciła na ściany drobna, kolorowa mozaika. Mamy do wyboru; kwadraciki z powłoka perłową, z których można tworzyć na ścianach „obrazy” lub ich odpowiedniczkę, bardziej szorstką i surową mozaikę gresowa.
Zmienił się też sposób układania płytek. Układa się je pod jednym kątem, a potem – żeby nie było zbyt monotonnie – odcina się powierzchnię innym kolorem lub inną wielkością płytek. Często też łączy się terakotę z drewnem, oczywiście z odpowiednio zabezpieczonym przed wil-gocią.
We wnętrzu utrzymanym w stylu high – tech na ścianach mogą się pojawić się płytki stalowe, chromowane lub satynowe
Różne techniki
Wiele osób rezygnuje z glazury na ścianach, ograniczając się tylko do terakoty na podłodze. Maluje się je wybraną techniką (przecieranie lub z bogata faktura), kładzie tynk strukturalny, tapetę lub drewno. Bardzo modne jest łączenie różnych technik, na przykład glazury z tynkiem z „minionej epoki”. Dobrym materiałem do łazienkowego wnętrza są szklane pustaki tzw. luksfe-ry oraz wykładziny z kamienia naturalnego. Coraz częściej luksfery są zastępowane szkłem arty-stycznym, chropowatym, zdobionym rozpływającymi się kroplami deszczu, czy soplami. Kolo-rowe płytki szkła mogą się również pojawić na ścianie w towarzystwie ceramiki, przykład gresu polerowanego. (UK)