Sufity podwieszane kojarzone są głównie z przemysłem usługowym oraz z budynkami użyteczności publicznej.
Jako standard, w przypadku właściwości i parametrów płyt sufitowych, uznaje się dziś ich właściwości akustyczne, mogące wpływać na przykład na równomierne rozchodzenie się dźwięku w salach konferencyjnych, a także izolowanie hałasu wpływającego negatywnie na komfort pracy.
Mając na uwadze higienę i bezpieczeństwo ludzi, zwraca się również szczególną uwagę na tworzenie sufitów nie rozprzestrzeniających ognia i o zmywalnej powierzchni.
Pełniąc funkcję maskującą, sufity podwieszane okazały się rewolucyjnie użyteczne. Nowoczesne płyty syfitowe, dzięki wykorzystaniu w nich naturalnych fornirów drewnianych, zachowując wszelkie standardy bezpieczeństwa i komfortu akustycznego, czynią z sufitu powierzchnię nie tylko praktyczną, ale również gustowną i stylową.
Sufity drewniane znajdą swoje zastosowanie w miejscach, gdzie projektantom zależy na dodaniu pomieszczeniom elegancji. Drewno ożywia wnętrze, nadaje mu ciepły nastrój.
Należy mieć to na uwadze, tym bardziej, że sufit to zwykle największa nie dzielona powierzchnia w pomieszczeniu. Architekci, poszukując przestrzeni dla swoich projektów, uczynili sufit elementem wystroju nowoczesnego wnętrza.
Dzięki drewnianym płytom można go tak wyeksponować, że stanie się on najbardziej przyciągającym uwagę elementem w pomieszczeniu.
Źródło: Yasna Communications