Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Ile miasto wydaje na organizację religii w szkołach? Jak wiele osób w związku z tym zatrudnia, a ilu uczniów w tych lekcjach uczestniczy? – interpelację z takimi pytaniami złożył w styczniu jeden z zamojskich radnych. Właśnie otrzymał odpowiedź. Jak wygląda sytuacja?
Aż osiem miejsc w pierwszej dziesiątce uczestników konkursu matematycznego organizowanego przez Akademię Zamojską zajęli uczniowie I Społecznego Liceum Ogólnokształcącego im. Unii Europejskiej w Zamościu. Najlepszy z najlepszych był Jacek Michał.
W tym roku rozpocznie się rekrutacja na nowy, pięcioletni kierunek studiów wojskowych w dęblińskiej Szkole Orląt. To inżynieria bezpieczeństwa powietrznego, która pozwoli podjąć służbę na stanowiskach związanych z obroną przeciwlotniczą i powietrzną.
Nowy projekt „Szanuj zasady, chroń życie” skierowany jest do uczniów szkół średnich. W pierwszych zajęciach udział wzięli uczniowie VI Liceum Ogólnokształcącego im. Hugo Kołłątaja w Lublinie.
W Krężnicy Jarej poświęcono i wmurowano kamień węgielny pod budowę sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej im. Żołnierzy – Bohaterów Armii Krajowej.
Logo Technikum Zawodowego nr 2 oraz quizy o cyberbezpieczeństwie – to projekty, który wygrały pierwszą edycję konkursu informatycznego "Chopin IT". Ich autorzy otrzymali nagrody.
Kolejna szkoła zorganizowała bal studniówkowy, a oznacza to, że uczniowie teraz muszą porzucić wszelkie rozrywki i skupić się na nauce. Że właśnie zaczynają przygotowania do matury.
Uczniowie kolejnej szkoły ponadpodstawowej w Lublinie zaczęli odliczanie do matury. To LO Paderewski.
W V Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie w Lublinie powstały dwie nowe pracownie informatyczne. Uczniowie mają do dyspozycji 36 stanowisk komputerowych.
Wydział Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMCS w Lublinie już po raz szósty wiązł udział w Światowym Dniu Mokradeł. Święto było okazją do przedstawienia globalnej akcji edukacyjnej, która ukazuje problemy ochrony tych ważnych, a zarazem wyjątkowych dla ludzi i przyrody, ekosystemów.
Radni dali zielone światło dla zamiany siedzib VII Liceum Ogólnokształcącego i Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 26. Przenosinom sprzeciwia się część rodziców uczniów podstawówki.
Zaczynają się zajęcia adaptacyjne dla trzylatków, które od września pójdą do przedszkola. Rekrutacja do miejskich placówek zacznie się w marcu. Radni właśnie przegłosowali zmiany w punktowaniu kandydatów.
Nowy segment do zajęć dydaktycznych ma już gotową elewację, a w bloku żywieniowym trwają prace wewnątrz – rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 52 przy ul. Władysława Jagiełły weszła w fazę prac wykończeniowych.
W maju absolwenci liceów ogólnokształcących po raz pierwszy zdawać będą tzw. nową maturę, o której mówi się, że będzie dużo trudniejsza od poprzedniczki. Ministerstwo Edukacji uspakaja, że wymagania będą dostosowane do poziomu licealistów, którzy w związku ze zdalnym nauczaniem przyswoili znacznie mniej wiedzy niż ich koledzy z młodszych roczników.
Ratusz znalazł pieniądze na wymianę okien w budynku basenu przy Szkole Podstawowej nr 30 w Lublinie.
Po długiej dyskusji podczas czwartkowej sesji rady miasta samorządowcy uznali skargę na dyrektor Szkoły Podstawowej nr 10 za zasadną. Zdaniem przewodniczącej rady, Małgorzata Tarłowska chciała "zniszczyć" nauczycielkę. Ona sama tłumaczy, że działała w zgodzie z przepisami.
Tuż przed zakończeniem ferii i powrotem do nauki przed maturą na balu studniówkowym bawią się uczniowie Zespołu Szkół Elektronicznych, w ramach którego funkcjonuje Zespół Szkół Elektronicznych im. Obrońców Lublina 1939 roku i X Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego.
Planowany w tym roku kapitalny remont II Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Firleja w Lubartowie nadal czeka na wykonawcę. Ogłoszony w listopadzie przetarg miejscy urzędnicy unieważnili z powodu zbyt wysokich kosztów. Wszystkie oferty przekroczyły zakładany budżet.
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 10 im. Adama Mickiewicza w Puławach została oskarżona przez jedną z nauczycielek o nierówne traktowanie i bezpodstawne zawieszenie w obowiązkach. Małgorzata Tarłowska tłumaczy, że postępowała zgodnie z przepisami chroniącymi dobro dziecka.
Odwołania przynoszą efekt. Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek zmienił oceny niektórych dyscyplin naukowych, jakie w ubiegłym roku przyznał Uniwersytetowi Marii Curie-Skłodowskiej i Katolickiemu Uniwersytetowi Lubelskiemu. Pozostałe uczelnie z Lublina jeszcze czekają na decyzje.
Według nowego rankingu szkół, najlepszym technikum w powiecie puławskim pozostaje puławski "Chemik", który zajął piąte miejsce w województwie. Wśród liceów najwięcej punktów zgromadziło II LO im. Komisji Edukacji Narodowej w Puławach, które znów pokonało "Czarta".
Ratusz szuka dyrektorów kilku miejskich przedszkoli i szkół. Nową dyrekcję będzie mieć m.in. I Liceum Ogólnokształcące im. Staszica. Po ponad 30 latach pracy z jednym z najpopularniejszych lubelskich ogólniaków żegna się Stanisław Stoń.
W sobotę polonez na swojej studniówce zatańczyli maturzyści z Lubelskiego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego.
W sobotę poloneza zatańczyli maturzyści Zespołu Szkół Chemicznych i Przemysłu Spożywczego w Lublinie.
40 lekarzy z Ukrainy zostanie przeszkolonych w Lublinie w zakresie leczenia oparzeń oraz medycyny rekonstrukcyjnej. W zdobyciu wiedzy niezbędnej przy pomocy rannym w wyniku działań wojennych pomogą im specjaliści z Uniwersytetu Medycznego i łęczyńskiej oparzeniówki