Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Uczniowie Szkoły Podstawowej w Prawiednikach jeszcze przez ponad rok będą się uczyć w systemie dwuzmianowym. 1 września 2024 przyjdą na inaugurację roku szkolnego do rozbudowanej, nowej szkoły.
Tylko Mateusz był za oceanem, Victoria i Konrad jeszcze nie. Ale wspólnie stworzyli taką drużynę, że nie było na nich mocnych. Swoją znajomością języka angielskiego i wiedzą o Stanach Zjednoczonych uczniowie II LO im. Marii Konopnickiej w Zamościu zdeklasowali rywali.
Rząd właśnie przekazał 64 mln zł na budowę nowej szkoły specjalnej w Lublinie. 17 mln oraz działkę przy ul. Hanki Ordonówny zapewni miasto.
Najpierw trzeba było założyć kurtki, czapki i ciepłe buty. Dopełnieniem umundurowania były kapelusze. W kolorowych strojach i wesołych nastrojach dzieci z Przedszkola nr 89 w Lublinie paradowały witając pierwszy dzień wiosny.
Dzień otwartych drzwi w Zespole Szkół Samochodowych im. Stanisława Syroczyńskiego przy al. Długosza w Lublinie. Uczestnicy mieli doskonałą okazję, aby zapoznać się z tym, co oferuje ta posiadająca bardzo długą i bogatą historię placówka.
Normalnych lekcji właściwie nie było, ale wagarowania też raczej nie. Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny w Zamościu został poświęcony edukacji. W szkołach średnich organizowano dni otwarte, a w hali OSiR Edu Targi, których adresatami byli głównie ósmoklasiści.
Profesjonalny wybieg; pięknie chodzące modelki i modele; stroje codzienne, wieczorowe a nawet ślubne - jednym słowem pokaz „Moda z drugiej ręki” w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1 w Lublinie.
Studiuj w Lublinie – Europejskiej Stolicy Młodzieży – takim hasłem w pierwszym dniu kalendarzowej wiosny na Placu Litewskim lubelskie uczelnie wspólnie rozpoczęły prezentacje oferty edukacyjnej. Wydarzenie skierowane było do kandydatów na studia zarówno z województwa lubelskiego, jak i z całej Polski.
W prowadzonych przez miasto lubelskich szkołach podstawowych są jeszcze 574 wolne miejsca w klasach pierwszych. Właśnie rozpoczęła się rekrutacja.
Teoria teorią, ale nic tak nie przygotowuje do wykonywania zawodu, jak praktyka. Studenci pielęgniarstwa i położnictwa Akademii Zamojskiej mają możliwość nabywania umiejętności w Centrum Symulacji Medycznych. Jego uroczyste otwarcie odbyło się w poniedziałek.
Dzięki porozumieniu lubelskiego ratusza z Funduszem Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci (UNICEF) do lubelskich szkół trafi m.in. sprzęt komputerowy i sportowy. - Jestem przekonany, że dostarczony sprzęt komputerowy ułatwi organizację oraz prowadzenie zajęć, z których skorzystają zarówno polskie, jak i ukraińskie dzieci – mówi Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.
ZNP oczekuje zmian w prawie i przywrócenia nauczycielom prawa do przechodzenia na emeryturę bez względu na wiek. Związkowcy oceniają, że obietnice składane w tej kwestii przez Przemysława Czarnka nie zostaną zrealizowane.
Remonty boisk ze sztuczną nawierzchnią, budowa nowego kompleksu sportowego dla SP nr 3 oraz wymiana ogrodzeń trzech przedszkoli - to zadania, które miejskie władze planują w ramach pozyskanej dotacji z "Polskiego Ładu". Większość z nich wymaga zaprojektowania. Część przetargu unieważniono.
Dieta nie jest oszałamiająca. To 600 zł miesięcznie. Ale Maciej Spozowski, przewodniczący zarządu osiedla Stare Miasto postanowił trochę z niej uszczknąć i ufundować stypendia dla uczniów mieszkających w tym rejonie Zamościa.
– Różowe skrzyneczki powinny być w każdej szkole i w każdej instytucji – uważają Weronika, Karolina, Zuzanna, Aleksandra i Nina, uczennice klasy trzeciej programu IB z Międzynarodowego Liceum Ogólnokształcącego Paderewski w Lublinie. Dziewczyny w ramach olimpiady "Zwolnieni z teorii" realizują projekt "M jak menstruacja".
Nauczyciele chwalą się posiadaniem olimpijczyków. Dyrektor mówi o internacie i możliwości zdobycia ciekawego zawodu. A uczniowie? Uczniowie są zgodni: u nas warto się uczyć, bo jest fantastyczna atmosfera.
Rozpoczęły się Zwierciadła, lubelski festiwal organizowany przez II Liceum Ogólnokształcące im. Hetmana Jana Zamoyskiego. Impreza od 2004 roku przyciąga młodzież z całego województwa, która chce dzielić się pasją i wyrażać swoje poglądy na deskach teatru.
Exchanger to wyjątkowy wśród projektów realizowanych w ramach olimpiady „Zwolnieni z teorii”. Wyjątkowy, bo realizowany nie przez znajomych z jednej szkoły, a przez dziesięciu licealistów z całej Polski, w tym uczestniczkę z Lublina. Jego celem jest promowanie wymian międzynarodowych wśród uczniów szkół średnich.
Prywatne Szkoły im. Królowej Jadwigi w Lublinie świętują jubileusz 25-lecia. Podczas okolicznościowej gali z uczniami pożegnała się dotychczasowa dyrektor Małgorzata Grzechnik. Zastąpił ją Marek Krukowski.
Projekty społeczne, edukacyjne, zdrowotne. Wszystkie ważne z punktu widzenia licealistów. Nastolatki realizują swoje autorskie projekty w ramach olimpiady „Zwolnieni z teorii”.
Codziennie 50 osób będzie przechodzić wysokospecjalistyczne badania w każdej gminie Lubelszczyzny. W pierwszym etapie zaplanowano przyjęcie 5000 pacjentów. Dzisiaj ruszył pionierski w Europie program badania przesiewowego wzroku dla cukrzyków
Pierwsze szkoły ponadpodstawowe powiedziały właśnie, ile osób i na jakich kierunkach lub w jakich zawodach będą uczyły do września. Na te informacje czekają wszyscy ósmoklasiści.
Już 4 maja rozpocznie się matura. Nic nowego? Nie do końca, bo oprócz terminu będzie wiele różnic. W tym roku, po raz pierwszy, maturzyści zmierzą się z zupełnie innym egzaminem.
Jako pierwszy, już w połowie kwietnia, nabór kandydatów na nowy rok akademicki zacznie UMCS. Pozostałe uczelnie lubelskie chętnych zaczną rekrutować w maju.
Nieprzypadkowo istotną potrzebą, na którą wskazuje się przez ostatnie lata jest konieczność zdobycia umiejętności uczenia się przez całe życie. Tego wymaga i będzie jeszcze silniej wymagać od nas zmieniający się rynek pracy – ROZMOWA z Piotrem Krzesińskim, naczelnikiem Wydziału Badań i Analiz w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Lublinie