Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Nowością dla absolwentów liceów ogólnokształcących będzie ustny egzamin z języka polskiego. Na podstawie jawnych pytań, jakie mogą na nim paść, przygotowaliśmy nasz quiz. Sprawdź, czy zdasz.
To także 30-lecie pracy metodą Marii Montessori. - Lubię moją szkołę – mówi jedna z uczennic.
To uczniowie szkół z województwa lubelskiego, którzy jeszcze z wakacji się nie cieszą, bo natychmiast po długiej majówce rozpoczną egzamin maturalny. Dla wielu z nich będzie on wyjątkowy.
Martyna Maksymiec z I Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ w Biłgoraju wie o Hobbicie Tolkiena zdecydowanie więcej niż ponad 180 uczestników konkursu Fantastica 2023 zorganizowanego przez Akademię Zamojską. Ona go wygrała.
Trzeba było nie tylko wykazać się znajomością języka angielskiego, ale również wiedzą o historii i kulturze krajów wchodzących w skład Zjednoczonego Królestwa, czyli Anglii, Szkocji, Walii i Irlandii Północnej. Trzy pierwsze miejsce w konkursie Akademii Zamojskiej zajęły uczennice z Biłgoraja.
Szkoła Podstawowa nr 24 im. Partyzantów Lubelszczyzny w Lublinie obchodzi 105-lecie istnienia. Kiedyś mieściła się przy ulicy Lubartowskiej.
Uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej „Skrzydła” w Lublinie zdobyli wicemistrzostwa w konkursie „Odyseja Umysłu”. Teraz zbierają pieniądze, aby móc reprezentować Polskę na finale w Stanach Zjednoczonych.
W środę nadarzyła się wyjątkowa okazja, aby odwiedzić Wzgórze Czwartek, zwłaszcza gdy szukało się odpowiedzi na pytanie: Co dalej po ósmej klasie?
Kilkudziesięciu uczniów ze szkół podstawowych z województwa lubelskiego otrzymało nagrody w konkursach plastycznych „Polscy sportowcy na olimpiadach i mistrzostwach świata” oraz „Papież św. Jan Paweł II przyjacielem sportu i olimpizmu”.
Kandydaci na adwokatów rozpoczęli w Lublinie czterodniowy egzaminacyjny maraton.
Uczniowie i pracownicy Społecznych Terapeutycznych Szkół im. H.Ch. Andersena w Lublinie przedstawili baśniowy spektakl niezwykłej publiczności - pacjentom Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego u Lublinie. „Urodziny pana Andersena” - bo taką nazwę nosiło przedstawienie - przeniosło w zaczarowany świat pensjonariuszy placówki. Nie zabrakło Małej Syrenki, Świniopasa, Dziewczynki z zapałkami, Ołowianego żołnierzyka, Księżniczki na ziarnku grochu, Królowej Śniegu i wielu innych postaci.
Brawo, kawał ciężkiej roboty, efekt końcowy super. Fajna inicjatywa. Tak chwaleni są uczniowie Szkoły Branżowej I stopnia w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Karczmiskach, którzy kilka miesięcy pracowali przy renowacji starego ciągnika. Ursus C-325 wygląda lepiej niż gdy w 1962 roku zjeżdżał z taśmy produkcyjnej
Studentki Akademii Zamojskiej pokonały licealistki z III LO. Także męska reprezentacja tej szkoły musiała również uznać wyższość rywali – siatkarzy Elektryka. Triumfatorzy turnieju zdobyli puchary rektora AZ.
Czy uczniowie mogą efektywnie uczyć się nie będąc ocenianymi stopniami? Okazuje się, że tak.
Szli ścieżkami partyzanckimi i odwiedzali miejsca lokalnych bitew z czasów II wojny światowej. W sobotę wyruszył 10. Rajd majora Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora”.
Za niespełna dwa tygodnie rozpoczną się matury. Uczniowie liceum chyba jeszcze nigdy nie stresowali się przed nimi tak bardzo jak teraz. Wszystko dlatego, że w tym roku sprawdzian będzie zupełnie inny.
W Zamościu jest o 10 drzew więcej, przybyła też setka krzewów. Zasadziła je w piątek silna grupa przedszkolaków i młodzieży wspierana przez dorosłych. A wszystko to z okazji przypadającego w sobotę Światowego Dnia Ziemi.
„Szkoła ambitna i przyjazna” to motto VII Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Lublinie. Na dniach otwartych szkoła zaprezentowała innowacyjną ofertę edukacyjną, konkurencyjną dla innych szkół średnich w mieście.
Światowy Dzień Ziemi jest wydarzeniem obchodzonym corocznie na całym świecie i ma na celu promowanie ochrony środowiska, zwiększanie świadomości ekologicznej, budowanie wspólnej odpowiedzialności za życie na naszej planecie.
Branżowa Szkoła Rzemieślnicza I stopnia mieszcząca się przy ul. Chopina w Lublinie otworzyła swoje drzwi dla przyszłych uczniów.
Rodzice nie dają za wygraną i nadal krytykują pomysł zmian w granicach obwodów szkół. Napisali petycję, którą radni przekazali w formie interpelacji. Burmistrz odpowiada niezadowolonym i zauważa, że oprócz tej petycji nikt zmian nie krytykował. Jego zdaniem korekty są uzasadnione.
Trochę teorii i bardzo dużo praktyki – tak wyglądały XXIX Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK. W tym roku zorganizowano je dla uczniów szkół średnich w Centrum Symulacji Medycznych Akademii Zamojskiej. Wygrała ekipa z ZSP nr 3, czyli tzw. Elektryka.
Kilkanaście firm stara się o gigantyczne zamówienie na dostarczenie laptopów dla dzieci. Takie komputery mają już we wrześniu otrzymać uczniowie.
Młodzież, a zwłaszcza dziewczęta ubierają się nieprzyzwoicie. Tak uważa radny Sławomir Potocki (Zjednoczona Prawica), który apeluje do urzędników, by dopilnowali tego, jak ubierają się uczniowie w miejskich szkołach. Ratusz tłumaczy, że prawo oświatowe odpowiednio to reguluje.
Rozśpiewani i muzykalni uczniowie zaprosili w sobotę na dzień otwarty do Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego w Lublinie.