Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
W niedzielę w Świdniku odbył się Piknik Naukowy „Akademia dla nauki”, której inicjatorem była Akademia Zamojska. Wydarzenie, pomimo deszczu odwiedziło wielu małych jak i dużych mieszkańców Świdnika.
Najpierw kilkugodzinne szkolenie, a później już można ruszać w teren i sprawdzić nabyte umiejętności. Klub Azymut z Siedlisk pod Zamościem dostał pieniądze z MON i zrealizuje projekt „Sprawni i bohaterscy jak partyzanci”.
Mają za sobą trzy lata nauki wszystkiego, co potrzebne w teorii i w praktyce do wykonywania tego zawodu, a „w garści” dyplomy ukończenia licencjackich studiów. Akademia Zamojska zorganizowała uroczyste „czepkowanie” czyli pasowanie na pielęgniarki i pielęgniarzy dla kilkudziesięciorga swoich absolwentów.
Powiększenia o dodatkowy segment podstawówki przy ul. Berylowej i budowy nowej szkoły przy ul. Jemiołuszki oczekują autorzy petycji złożonej do prezydenta Lublina. Ratusz przymierza się na razie do spełnienia tylko jednego z tych dwóch postulatów.
Miejskie Przedszkole nr 13 w Puławach dotychczas nie miało patrona. To wkrótce się zmieni. Rodzice i nauczyciele tej placówki wnioskują do rady miasta o jego nadanie. Wybrali Juliana Tuwima.
Na zlecenie Ratusza ujednolicony ma być wygląd stron internetowych miejskich placówek oświatowych.
Wczoraj uroczyste otwarcie, dziś piknik naukowy, podczas którego zaprezentują się lubelskie uczelnie. Będzie można posłuchać o realizowanych projektach i wziąć udział w warsztatach. W Lublinie rozpoczął się Festiwal Nauki.
Jeszcze można dołączyć do grupy, która w Poniatowej trenuje... pływanie artystyczne. To nowość proponowana uczniom podstawówek. Nie trzeba umieć pływać by próbować zatańczyć w wodzie.
Miasto szykuje się do budowy nowej siedziby Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 26, która dziś mieści się w starym i nieprzystającym do potrzeb dzieci budynku przy ul. Bronowickiej.
O blisko dwa miliony złotych wzrosną koszty rozbudowy podstawówki na Felinie. Ratusz tłumaczy, że podczas robót budowlanych pojawiła się nieprzewidziana wcześniej konieczność wykonania dodatkowych prac przy starej części budynku.
Znacznie mniej niż spodziewał się Ratusz może kosztować wyposażenie multimedialne dla nowego budynku przedszkola przy Sławinkowskiej.
Warszawa. W niedzielę młodzież zorganizowała przed Ministerstwem Edukacji i Nauki protest przeciwko nowemu przedmiotowi szkolnemu historia i teraźniejszość. Na manifestacji pojawili się także samorządowcy, posłowie i przedstawiciele organizacji społecznych. - Panie ministrze, szkoła jest nasza. A my nie pozwolimy na takie hity w polskiej oświacie - mówił Mateusz Ligenza, młody aktywista z Dąbrowy Górniczej.
Wrocław, Kraków, Poznań. Nowy rok szkolny, ale stary problem. W szkołach brakuje około 19 tysięcy nauczycieli, a ci pracujący domagają się podwyżek.
Wczoraj uczniowie przywitali się ze swoimi wychowawcami, a dziś po raz pierwszy zasiedli w szkolnych ławkach. Przed nimi 10 miesięcy wytężonej pracy. Co ich czeka?
Białe bluzki, granatowe spódniczki i czarne spodnie – tak dzisiaj prezentowali się uczniowie. Dla ponad 330 tys. z nich w woj. lubelskim rozpoczął się nowy rok szkolny. Rozpoczęło się też odliczanie do kolejnych wakacji
Od dziś w 11 miejskich szkołach będą dyżurować funkcjonariusze Straży Miejskiej. Mają pilnować, by miejsca przebywania uczniów były bezpieczne. Takie dyżury przerwano po 24 lutego, czyli po agresji Rosji na Ukrainę.
Ponad 330 tysięcy uczniów w naszym województwie wraca dzisiaj do szkolnych ławek. Wielu z nich czeka zupełnie inna rzeczywistość.
Rozpoczęcie nowego roku szkolnego już jutro, a kuratorium ma jeszcze 510 ofert pracy dla nauczycieli. Dyrektorzy szkół przyznają, że znalezienie chętnych jest coraz trudniejsze. Powód? Zbyt niskie zarobki.
Nasze placówki są gotowe do nowego roku szkolnego – przekonują władze miasta. Nie oznacza to jednak, że wszystko będzie gotowe 1 września i że nie pojawią się kolejne problemy do rozwiązania, bo one już nadciągają. I nie chodzi tu tylko o pieniądze
Nie sprawdziły się prognozy władz Lublina, które zakładały, że od września podwoi się liczba ukraińskich uczniów. Oficjalne dane wskazują, że będzie ich wręcz mniej. Ratusz przekonuje, że wciąż możliwy jest napływ kolejnych uchodźców
Już w czwartek uczniowie wrócą do szkół. Ci z Lublina rozpoczną naukę w zupełnie innych szkołach. Innych, bo kierowanych przez nowych dyrektorów.
– Gdybym chciała więcej zarabiać musiałabym odejść ze szkoły. Nie łudzę się już, że doczekam się znaczących podwyżek w oświacie – mówi nauczycielka z woj. lubelskiego, która odebrała dzisiaj nominację na nauczyciela dyplomowanego. – Niskie zarobki to nasz dramat. Ale drugim, znacznie większym dramatem jest to, że my po prostu kochamy swoją pracę i mimo że rozum każe odejść z zawodu, to serce mówi „zostań”.
Najpierw walczyli o budynek, teraz martwią się losem pamiątek. Likwidowana z końcem sierpnia szkoła jest dla mieszkańców niezwykle ważnym miejscem i budzi wielkie emocje. Ale chyba wszystko dobrze się skończy, sentymenty zostają.
Minister edukacji proponuje nauczycielom 9-procentową podwyżkę płac, a oni w odpowiedzi zapowiadają protest. – Pielęgniarki dostały po 1700 złotych podwyżki. Nas ewidentnie władza nie lubi – mówi lubelska nauczycielka.
Biała Podlaska. 115 uczniów może nie poznać swojej szkoły. Takich zmian w bialskiej placówce dawno nie było.