Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Na terenie wiejskiej gminy działa 7 szkół podstawowych. Większość z nich przegrywa rywalizację z lepiej wyposażonymi miejskimi placówkami. W efekcie coraz częściej zdarzają się klasy, do których chodzi po 2 – 3 uczniów. To oznacza łączenie klas.
Bitwa, którą toczy minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek, jest bitwą o polską przyszłość, nasze istnienie - powiedział w niedzielę w Bielsku-Białej Jarosław Kaczyński.
Wśród nich z pewnością są przyszli znakomici szefowie kuchni. Uczniowie kierunku technik żywienia i usług gastronomicznych w Technikum „Lider” w Lublinie pokazali dzisiaj swoje umiejętności. Szkoła uczy na tym kierunku już od 15 lat.
Prokuratura przyjrzy się działaniom Fundacji Życie i Rodzina, która w ostatni piątek zorganizowali pod II LO w Lublinie pikietę „w obronie młodzieży przed gender”. Zgody na zgromadzenie pod szkołą nie było dlatego sprawę bada też policja.
Nawet do końca stycznia w tymczasowej siedzibie może pozostać VII Liceum Ogólnokształcące.
Zimne żeberka kaloryferów Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kolejarzy Ofiar II Wojny Światowej w Gozdowie bardzo podgrzały atmosferę ostatnich dni. W sprawie problemów tej placówki z pieniędzmi na zakup opału i zorganizowanej w związku z tym zbiórki głos zabrało i Ministerstwo Klimatu i Środowiska, i wojewoda lubelski.
Nie pomogła gmina, ani politycy. Na wysokości zadania stanęli zwykli ludzie, wpłacający od 5 zł do kilku tysięcy. Dzięki nim mała szkoła w Gozdowie w gminie Werbkowice ma już za co kupić opał na zimę.
Był plan, aby za pobyt dziecka w przedszkolu płacić więcej już od września. Jednak wojewoda lubelski stwierdził nieważność tego zapisu uchwały przyjętej przez Radę Miasta Zamość.
Starsze dzieci muszą się cieplej ubierać, w sali przedszkolaków włączane są tylko niewielkie grzejniki. Prowadzonej przez stowarzyszenie maleńkiej szkoły w gminie Werbkowice na zakup opału nie stać.
Już szkoli się ponad 80 osób. Na następną turę zgłosiło się kolejnych 60. Jednak miejsc jest zdecydowanie więcej. Z organizowanych w Zamościu zajęć z języka polskiego, także historii i informatyki może skorzystać ponad 200 uchodźców z Ukrainy.
Koniec października to tradycyjnie już czas szkolnych imprez tematycznych. W zależności od placówki konkuruje ze sobą Halloween i bal wszystkich świętych. Co wygrywa?
Dwie szkoły podstawowe przy ul. Jarzębinowej i al. Armii Krajowej, mają zostać dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, w ramach projektu „Dostępna Szkoła”
Na co dzień uczy studentów, ale teraz sama musiała przysiąść do nauki. Przed nią jeszcze kilka tygodni edukacji oraz ponad 30 egzaminów. Ale mgr Tamara Woińska z Zakładu Anglistyki Akademii Zamojskiej nie narzeka. Jako jedna z zaledwie pięciu osób w Polsce zdobyła stypendium Departamentu Stanu USA dla nauczycieli języka angielskiego.
W środę zaczęły się konsultacje społeczne, które mają zakończyć żywot szkoły w Głusku (gmina Karczmiska). Zakończyć formalnie. Władze gminy nie mają pomysłu na to, co zrobić z budynkiem w którym kiedyś uczyło się 150 dzieci, a od wielu miesięcy stoi pusty.
Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Werbkowicach na swojego zastępcę mianował nauczycielkę biologii. Choć kontrola kuratorium wykazała, że nie spełnia ona wymagań, to kobieta stanowiska nie straciła. Teraz jest „pełniącą obowiązki”.
Gdyby na posiedzenie sejmowej Komisji przyszła czwórka posłów KO i Lewicy, to dziś byśmy nie mówili o Lex Czarnek. Ustawa przygotowana w resorcie edukacji wraca jako projekt poselski. Nie musi więc przechodzić żadnych społecznych konsultacji.
Młodzież z Gminnego Zespołu Szkół w Kazimierzu Dolnym wspólnie z informatykami z firmy Edukacja 3.0 przygotowała pięć aplikacji dla Muzeum Nadwiślańskiego. Na zwiedzających oddział przyrodniczy już od najbliższego weekendu będą czekać gry edukacyjne o faunie i florze Wisły.
Zainteresowanie uczestnictwem w utworzonym pod koniec września nowym Zespole Pieśni i Tańca Biały Kur przerosło oczekiwania. W zajęciach uczestniczy już ponad 120 uczniów z klas 1-5 miejscowej szkoły podstawowej. Debiut już niedługo, podczas Święta Niepodległości.
Nikola z Chełma i Marcel z Lublina to główni laureaci tegorocznej edycji Jesiennego Konkursu Poezji Śpiewanej „Na Strunach Poezji”. Imprezę po raz dwunasty zorganizowała lubelska szkoła.
Zajęcia i wykłady trwają już ponad dwa tygodnie, ale dopiero w środę Akademia Zamojska oficjalnie zainaugurowała nowy rok akademicki.
Na ponad 80 mln zł szacowany jest koszt budowy nowej siedziby dla Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 26, która działa dziś w starym budynku przy ul. Bronowickiej. Już jutro budowa przy ul. Ordonówny ma być wpisana na listę miejskich wydatków.
Stoiska lokalnych przedsiębiorstw, szkół wyższych, instytucji, wykłady o innowacyjności, omówienie zmian w kształceniu zawodowym, a także występy zespołu muzycznego - to tylko część programu XI Targów Pracy i Edukacji, na które w piątek zapraszają organizatorzy wydarzenia.
W Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim odbyły się obchody Dnia Edukacji Narodowej.
– Nie wzięłam ze sobą kartki, bo to, co bym napisała, byłoby nie tyle niecenzuralne, co kłóci się z moją moralnością – mówiła Barbara Radzka, jedna z protestujących dziś przed Kuratorium Oświaty w Lublinie.
Nie idą dziś do pracy, bo świętują – mowa o nauczycielach, dla których 14 października jest tradycyjnie dniem wolnym. Dzień Nauczyciela to tradycyjnie też nagrody i odznaczenia. Coraz częściej słychać jednak komentarze, że nie ma się z czego cieszyć.