Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Ekstraklasa

8 grudnia 2021 r.
13:54

Górnik Łęczna wciąż nie poddaje się w walce o utrzymanie

Autor: Zdjęcie autora bs
Fot. Gole Bartosza Śpiączki są dla Górnika Łęczna bardzo cenne<br />
<br />
Fot. Gole Bartosza Śpiączki są dla Górnika Łęczna bardzo cenne

(fot. PIOTR MICHALSKI)

PIŁKARSKA PKO BP EKSTRAKLASA Dzięki wyjazdowej wygranej w Białymstoku nad tamtejszą Jagiellonią Górnik Łęczna „złapał kontakt” w walce o utrzymanie. Do końca roku kalendarzowego łęcznianom pozostały jeszcze dwa spotkania – wyjazdowe z Cracovią i domowe z Zagłębiem Lubin

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Kibice Górnika na wyjazdową wygraną zielono-czarnych czekali od początku sezonu. Łęcznianie po awansie do PKO BP Ekstraklasy nie mieli łatwo i w wielu spotkaniach musieli pogodzić się z porażką. Jednak pod koniec roku w grze zespołu pojawił się progres. Domowe remisy z Lechem Poznań czy Rakowem Częstochowa pozwalały wierzyć, że drużyna ponownie się przełamie.

Wiele obiecywano sobie derbowym spotkaniu z Górnikiem Zabrze. Jednak w starciu w Łęcznej lepszy okazał się rywal, a ozdobą meczu było przepiękne trafienie Lukasa Podolskiego. Po górniczych derbach przyszedł czas na krajowy puchar. Wyjazdowa wygrana z Korona Kielce i drugi w historii klubu awans do ćwierćfinału tych rozgrywek dodał drużynie Kamila Kieresia wiary w siebie. Dzięki temu w starciu z Jagiellonią Maciej Gostomski i spółka wreszcie wygrali pierwszy wyjazdowy mecz od momentu powrotu do ekstraklasy. – Bardzo nas cieszy to zwycięstwo. Wszyscy wiedzą, jak ważne są dla nas punkty, nie mówiąc już o komplecie. Przyjechaliśmy do Białegostoku z wiarą w siebie i prowadziliśmy do przerwy 2:0. W szatni powiedzieliśmy sobie, że „Jaga” na pewno się obudzi, bo to dobry zespół. Tak też się stało, ale co najważniejsze dowieźliśmy to zwycięstwo do końca – mówi Damian Gąska, strzelec obu bramek dla Górnika w tym spotkaniu. – Cieszę się, że strzeliłem dwie bramki, ale tak naprawdę cała drużyna na to zapracowała. Bardzo dobrze graliśmy w obronie i na koniec to my cieszymy się z trzech punktów – dodaje pomocnik beniaminka.

Gąska w tym sezonie ma na koncie trzy gole (wcześniej zdobył bramkę przeciwko Radomiakowi) i jest drugim najlepszym strzelcem w zespole. Dwa razy więcej bramek ma na swoim koncie Bartosz Śpiączka, dla którego Górnik jest chyba wymarzonym miejscem do gry w piłkę. Jeszcze nie tak dawno temu słynący z agresywnego stylu gry snajper pozostawał bez klubu. Wówczas pomocną dłoń wyciągnął do niego będący w drugiej lidze klub z Łęcznej. Działacze Górnika dali Śpiączce szansę na odbudowę, a on skrzętnie z niej skorzystał i dziś jest jednym z kluczowych zawodników w ekipie zielono-czarnych. Gole Śpiączki w tym sezonie z reguły okazywały się niezwykle cenne. Trafienia przeciwko Cracovii i Piastowi Gliwice były na wagę remisów, a dwie bramki w meczu z Wisłą Płock wydatnie przyczyniły się do domowej wygranej (trzecią bramkę dla Górnika w tym meczu zdobył Marcel Wędrychowski). Jedynie gole przeciwko Legii Warszawa i Pogoni Szczecin jedynie zmniejszały rozmiar porażek łęczyńskiej ekipy.

Do końca roku zespołowi trenera Kieresia pozostały dwa spotkania i będą to mecze rundy rewanżowej. W najbliższej kolejce Górnik zagra na wyjeździe z Cracovią, z którą w pierwszej kolejce zremisował 1:1. Natomiast na zakończenie roku do Łęcznej przyjedzie Zagłębie Lubin. Do wywalczenia jest więc sześć punktów, a jak wiadomo dla łęcznian w obecnej sytuacji każda zdobycz jest na wagę złota. – Dopóki matematyka pozwala nam grać i jesteśmy w stanie się utrzymać to nie ma mowy o zwieszaniu głów – zapewnia trener Kiereś.

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Przed nami chłodna noc. IMGW ostrzega przed mrozem

Przed nami chłodna noc. IMGW ostrzega przed mrozem

Nawet do minus 15 stopni może miejscami spaść temperatura powietrza na Lubelszczyźnie w ciągu najbliższej doby. Ostrzeżenia przed mrozem dla ośmiu powiatów wydał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Zapowiadają konkurs na dyrektora Muzeum Nadwiślańskiego

Zapowiadają konkurs na dyrektora Muzeum Nadwiślańskiego

Zarząd województwa lubelskiego jeszcze w lutym ma zamiar ogłosić konkurs na dyrektora kazimierskiego muzeum. Od lata zeszłego roku pełniącą obowiązki dyrektora tej placówki pozostaje była starosta puławska, Danuta Smaga.

Fiesta Latina
foto
galeria

Fiesta Latina

Gorące latynoskie rytmy i atmosfera przyciągają Was co tydzień do El Cubano. Sobotni wieczór jest do tego najlepszą okazją. Zobaczcie, co się działo w ostatni weekend w El Cubano.

Młodzi lekarze uczą się leczyć urazy głowy. Na prawdziwych preparatach
zdrowie

Młodzi lekarze uczą się leczyć urazy głowy. Na prawdziwych preparatach

Będą lepiej diagnozować, szybciej interweniować i skuteczniej leczyć urazy czaszkowo-mózgowe. Na Uniwersytecie Medycznym trwa szkolenie „Neuro - Trauma Days”.

Wypadek na obwodnicy Lubartowa. Poszkodowana zabrana do szpitala

Wypadek na obwodnicy Lubartowa. Poszkodowana zabrana do szpitala

Dzisiaj przed godz. 11 na obwodnicy Lubartowa, drodze krajowej nr 19, zderzyły się dwa samochody. Na miejsce wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Utrudnienia w ruchu potrwają kilka godzin.

Do dobrej zabawy nie jest potrzebny alkohol. Tak się bawią na Balu Młodych
ZDJĘCIA
galeria

Do dobrej zabawy nie jest potrzebny alkohol. Tak się bawią na Balu Młodych

To nie jest typowy bal karnawałowy, ale cieszy się dużym zainteresowaniem. Już po raz 29. katolicy bawili się na Balu Młodych.

Narkotyki w Radzyniu i okolicach. Zatrzymano cztery młode osoby
galeria

Narkotyki w Radzyniu i okolicach. Zatrzymano cztery młode osoby

Amfetamina, mefedron, marihuana i niemal 1400 tabletek MDMA - łącznie ponad 1,5 kilograma narkotyków policjanci znaleźli u mieszkańców powiatu radzyńskiego. Zatrzymane osoby mają od 18 do 25 lat. Najbliższe miesiące spędzą za kratkami.

Skoki narciarskie. Stoch wrócił na Sapporo, najlepszy był Kobayashi

Skoki narciarskie. Stoch wrócił na Sapporo, najlepszy był Kobayashi

W miniony weekend Puchar Świata gościł w japońskim Sapporo, a na skoczni królował reprezentant gospodarzy – Ryoyu Kobayashi

Studniówka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. C.K. Norwida w Lublinie
zdjęcia
galeria

Studniówka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. C.K. Norwida w Lublinie

W sobotę, 15 lutego, na studniówce bawiły się ostatnie klasy Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. C.K. Norwida przy ul. Muzycznej w Lublinie. W odróżnieniu od większości szkół średnich, które swoje bale najczęściej organizują w hotelach i salach weselnych, "Plastyk" postawił na tradycję.

Urodzinowy weekend
foto
galeria

Urodzinowy weekend

Naprawdę trudno w to uwierzyć, ale Helium Club jest z nami już 10 lat. Jeden z najpopularniejszych klubów w Lublinie obchodził swoje urodziny. Impreza odbyła się w myśl zasady albo grubo albo wcale. Faktycznie tak było, co można zobaczyć w naszej fotogalerii. Zobaczcie, jak się bawił Lublin.

Przemysłowy Lublin w dobie PRL. Zobacz jak wyglądały lubelskie fabryki
historia, zdjęcia
galeria

Przemysłowy Lublin w dobie PRL. Zobacz jak wyglądały lubelskie fabryki

W czasach Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej Lublin był jednym z liczących się ośrodków przemysłowych w ówczesnej Polsce. W mieście powstały nowe zakłady przemysłowe i fabryki: Fabryka Samochodów Ciężarowych, Zakłady Metalurgiczne „Ursus”, Lubelskie Fabryki Wag czy Lubelska Fabryka Maszyn Rolniczych.

Piłkarze Motoru w dwóch wiosennych kolejkach zapisali na swoim koncie tylko punkt. Ostatnio przegrali w Kielcach 0:1

Motor kontra Jagiellonia. Beniaminek sprawdzi formę mistrza

Po meczach z rywalami znajdującymi się w strefie spadkowej czas na zupełnie inne spotkanie. W niedzielę o godz. 17.30 Motor Lublin zmierzy się na wyjeździe z mistrzem Polski – Jagiellonią Białystok. Transmisja tradycyjnie na Canal+ Sport 3.

Poloneza zatańczyli w szkole - bal ZSO nr 1 im. KEN w Puławach
zdjęcia, wideo
galeria
film

Poloneza zatańczyli w szkole - bal ZSO nr 1 im. KEN w Puławach

Tuż przed feriami, w sobotę, 15 lutego, w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej bawili się uczniowie ostatnich klas II LO. Były piosenki, kwiaty, polonez, walc oraz parodiowanie wychowawców.

Poloneza czas zacząć. Studniówka XXX LO im. ks. Jana Twardowskiego w Lublinie
ZDJĘCIA / WIDEO
galeria
film

Poloneza czas zacząć. Studniówka XXX LO im. ks. Jana Twardowskiego w Lublinie

Uczniowie z XXX Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Jana Twardowskiego w Lublinie bawili się do białego rana na swojej studniówce.

Wesele w SERCU
foto
galeria

Wesele w SERCU

To było najbardziej nietypowe wesele w klubie SERCE, a to dlatego ponieważ DJ Bossy postanowił zmienić stan cywilny. Powiedział zdecydowane "Nie" imprezowemu życiu. Z tej okazji zapłakane fanki, jak też koledzy i koleżanki zorganizowali młodej parze imprezę, jakiej SERCE nie widziało, czyli wesele na całego. Były oczepiny, był tort, był ksiądz i co ważnej największe weselne hity. Zobaczcie, co się działo.

PKO BP EKSTRAKLASA
20. KOLEJKA

Wyniki:

Korona Kielce - Motor Lublin 1-0
Lechia Gdańsk - Lech Poznań 1-0
Piast Gliwice - Legia Warszawa 1-0
Pogoń Szczecin - Górnik Zabrze 3-0
Puszcza Niepołomice - Zagłębie Lubin 1-2
Raków Częstochowa - GKS Katowice 1-2
Radomiak Radom - Śląsk Wrocław 1-1
Stal Mielec - Jagiellonia Białystok 2-1
Widzew Łódź - Cracovia 1-1

Tabela:

1. Lech 20 41 37-16
2. Jagiellonia 20 38 38-27
3. Raków 20 37 26-13
4. Legia 20 33 37-25
5. Cracovia 20 33 37-29
6. Pogoń 20 33 29-21
7. Górnik 20 31 27-24
8. Katowice 20 29 30-26
9. Motor 20 29 28-32
10. Piast 20 28 22-19
11. Widzew 20 26 26-30
12. Stal 20 22 21-26
13. Zagłębie 20 22 18-29
14. Korona 20 22 17-28
15. Radomiak 20 21 24-32
16. Puszcza 20 19 19-29
17. Lechia 20 18 20-34
18. Śląsk 20 11 16-32

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!