Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Na ten dzień mieszkańcy Międzyrzeca Podlaskiego czekają już od 2021 roku. 25 lutego będą mogli zobaczyć wnętrza pałacu Potockich po wielkim remoncie.
Polityczne przepychanki o niedokończony chodnik. Opozycja zarzuca burmistrzowi Radzynia Podlaskiego niedoróbkę, a Jerzy Rębek (PiS) tłumaczy, że to nie jest miejska inwestycja.
Oficjalnie budowa kolejnego odcinka ulicy Armii Krajowej jeszcze się nie zakończyła, a kierowcy już po nim jeżdżą. Policja tłumaczy, że mogą tam wjeżdżać tylko jej mieszkańcy, inni mogą dostać mandat.
Na razie są poszukiwane osoby na kilka stanowisk kierowniczych. Ale docelowo centrum dystrybucyjne sieci Dino w Janowie Lubelskim zatrudnić może nawet 500 osób. Jego budowa ruszyła niedawno. Prace idą pełną parą.
Już raz radni nie zgodzili się na zakup budynku przy ulicy Kruczej, ale prezydent Michał Litwiniuk zamierza próbować ponownie. Urzędnikom marzy się w tym miejscu dom kultury. A pieniądze na remont miałyby pochodzić z unijnych dotacji. Ale na razie miasto ich nie ma.
Zmieni się wkrótce nawierzchnia na ulicy Lipowej. Gmina Głusk dwukrotnie walczyła o dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.
To, co z dużym trudem jest pozyskiwane i finalnie trafia do szpitala, powinno być optymalnie wykorzystywane, zwiększając dostępność do terapii i diagnostyki dla naszych pacjentów oraz skracając ich czas hospitalizacji – Rozmowa z Michałem Szabelskim, zastępcą dyrektora ds. Finansów i Rozwoju Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 4 w Lublinie.
Chętne do realizacji inwestycji były cztery firmy. Dwie z nich zmieściły się swoją ofertą w założonym przez miasto budżecie. Przetarg na przebudowę ulicy Podwale w Zamościu wygrała tańsza.
Ok. 300 nowych latarni zamontuje miasto w tym roku w wybranych częściach Lublina. W pierwszej kolejności nowe oświetlenie pojawi się przy dwóch ulicach na Wrotkowie i Ponikwodzie.
Miasto chce poszerzyć ulicę Janowską i zadbać o porządne odwodnienie skrzyżowania z ulicą Jana III Sobieskiego. Przetarg ogłoszono w formule „zaprojektuj i wybuduj”.
Biznesmeni i urzędnicy zamieszani w aferę przetargową nie zgadzają się z wyrokiem sądu. Każdy z oskarżonych złożył apelację.
Miasto wraca do planów budowy placu zabaw na zielonym skwerze między ulicami Władysława Jagiełły i Zygmunta Augusta w lubelskiej dzielnicy Felin. Do 19 lutego urzędnicy czekają na oferty od firm zainteresowanych zaprojektowaniem i budową inwestycji w ramach tzw. parku Centralnego.
Ostatniego lata nie działała ani dnia. Rok wcześniej było to samo. W nadchodzące wakacje fontanna na Rynku Wodnym w Zamościu już powinna być sprawca. Wiadomo, kto zajmie się jej modernizacją.
Jest największy w powiecie chełmskim i regionie. Kosztował blisko 1,3 mln zł. Druhowie z OSP Wierzbica dostali nowiutki, ciężki samochód specjalny, pożarniczy, ratowniczo-gaśniczy.
Chełmski ratusz przygotował dokumentację do ogłoszenia przetargu na budowę przyszkolnych hal Olimpia. Powstanie ich aż 9, a miasto na ich budowę otrzymało aż 20 milionów złotych dofinansowania.
Nie tylko nowy asfalt, ale też oświetlenie i zjazdy do posesji powstaną w ramach budowy ulicy Armii Krajowej w Hrubieszowie. Właśnie podpisana została umowa na tę inwestycję.
Capgemini, znany gracz na rynku doradztwa i technologii, obecnie zatrudnia w Lublinie prawie 200 osób. Wkrótce z okazji swojej pięcioletniej obecności w Kozim Grodzie firma ruszy z rekrutacją kolejnych 50 specjalistów i specjalistek wsparcia IT. Nowi pracownicy będą odpowiadali za obszar związany z infrastrukturą informatyczną i wsparciem zagranicznych klientów.
Tego można było się spodziewać! Najniższe ceny w mieście zrobiły swoje. Miejską Stację Paliw przy al. Armii Krajowej uruchomioną w Chełmie 16 stycznia, przez dwa tygodnie odwiedziło już ponad 6 tysięcy klientów!
Latami można się tam było rozpędzać do 70 km/h. Ale po gruntownej przebudowie na tzw. małej obwodnicy Zamościa, czyli biegnącej przez miasto drodze krajowej nr 74 obowiązuje już prędkość 50 km/h. Wiele osób na to narzekało. Wygląda na to, że szansa na powrót do przeszłości jest.
Łęczna i Włodawa będą miały szybkie połączenie kolejowe z Lublinem. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowy z wykonawcą dokumentacji projektowej dla budowy nowego połączenia kolejowego między Lublinem a Łęczną oraz na rewitalizację linii kolejowej Chełm – Włodawa.