Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Prace przy budowie nowego mostu są coraz bardziej zaawansowane. Pojawia się też więcej utrudnień dla kierowców.
Wojewódzki Sąd Administracyjny rozpatrzy kolejną skargę dewelopera na Radę Miasta Zamość. Ta poprzedniej kadencji kilka razy odmawiała spółce zgody na budowę w trybie lex deweloper, by w końcu w ogóle przestać zajmować się tematem. W nowym składzie radni też nie chcieli wniosku PR-BUD Development rozpatrywać.
Z początkiem przyszłego tygodnia mieszkańcy i turyści spotkają się z utrudnieniami w rejonie Starego Miasta. Na kilka godzin Brama Krakowska zostanie zamknięta.
Nie mają ani domów, ani pieniędzy, które zainwestowali. Ludzie z całej Polski uwierzyli firmie budowlanej z Białej Podlaskiej, której właściciel niedawno zmarł. Wdowa została z długami i nie daje poszkodowanym nadziei na odzyskanie wpłaconych zaliczek.
W czerwcu minął rok od powołania spółki SIM Południowe Podlasie, ale żadna inwestycja mieszkaniowa jeszcze nie ruszyła. Jej prezes, Dariusz Litwiniuk (PiS) zapewnia jednak, że ciężko pracuje, a pierwsze budowy rozpoczną się na wiosnę przyszłego roku.
Sporo drzew wskazanych pierwotnie do wycięcia, w związku z rozbudową ul. Samsonowicza w Lublinie, uniknie piły. Magistrat zmienia plany i zapowiada jeszcze więcej zieleni po zakończeniu prac. Jest to efekt współpracy z Radą Dzielnicy oraz rozmów z mieszkankami i mieszkańcami Wrotkowa.
Mieszkańcy w Budżecie Obywatelskim zdecydowali o jego budowie. Później okazało się, że będzie kosztował więcej niż pierwotnie planowano. Teraz budowę skweru na Węglinie Północnym udało się zrealizować.
Na Bramie Krakowskiej pojawiły się rusztowania, a z fasady budowli zniknęły zegary. To zaplanowane prace konserwacyjne i remontowe. Nie wpłyną one na działanie mieszczącego się w bramie Muzeum Historii Miasta Lublina.
Nowe rondo przy ulicy Armii Krajowej nie ma jeszcze nazwy. Ale propozycja do urzędu miasta już wpłynęła.
Lubelski ratusz ogłosił przetarg na wykonanie prac remontowych, konserwatorskich i restauratorskich jednej z zabytkowych kapliczek w mieście. Zabytkową kapliczkę z rzeźbą Chrystusa Frasobliwego z XVIII w. przy ul. Zesłańców Sybiru, bo o niej mowa, czekają duże zmiany.
Ta inwestycja trwała wyjątkowo długo. Została zrealizowana z ponad rocznym poślizgiem, ale w końcu można powiedzieć, że rozbudowa drogi krajowej między Zamościem a Łabuniami dobiegła końca. Kosztowała dużo więcej, niż zakładano.
Umowa z wykonawcą była podpisana w marcu, ale ciężkiego sprzętu na budowie jeszcze nie widać. Bialska firma zapewnia jednak, że inwestycja nowej siedziby starostwa powiatu bialskiego ruszy jeszcze w tym roku.
Blisko 30 mln złotych będzie kosztowała nowa kompostownia Ekolandu w Kraśniku. Mieszkańcy kraśnickich osiedli Piaski oraz Koszary liczą, że po uruchomieniu instalacji jesienią tego roku skończą się problemy z odorem, dokuczliwe szczególnie latem.
Puławski Ratusz ogłosił przetarg na projekt i przebudowę hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy al. Partyzantów. W ramach część wodna zostanie powiększona kosztem sali gier. Powstać mają m.in. nowe zjeżdżalnie i baseny. Szacunkowy koszt to kilkadziesiąt milionów złotych.
Krajobraz doliny Krzny nadal będzie się zmieniać. Nad rzeką powstać mają m.in. bulwary, pomosty oraz kolejna tężnia solankowa. Miasto szuka właśnie projektanta tej inwestycji.
Do końca lipca jest czas na zmianę decyzji, co ze składkami na przyszłą emeryturę. Przed wyborem stoją mężczyźni przed 55 rokiem życia i kobiety, które nie ukończyły 50 lat. Decydują teraz, czy ich bieżące składki emerytalne będą trafiać w całości do ZUS, czy po części do ZUS i do OFE.
Ceny mieszkań, mimo rynkowej zadyszki, nie spadają. Za kawalerkę do wykończenia w nowym budownictwie trzeba zapłacić nawet 300 tysięcy złotych. Deweloperzy powoli kończą to, co zaczęli kilka lat temu. Nowe projekty czekają na lepsze czasy. Liczba kupujących chwilowo zmalała.
Dzisiaj wiceminister funduszy i polityki regionalnej Jan Krzysztof Szyszko odwiedził Lublin. Zapowiedział rządowe wsparcie samorządów ze środków pochodzących z Krajowego Planu Odbudowy.
Stare Miasto ze względu na swój charakter jest dzielnicą specyficzną i ma swoje problemy. Zdaniem miejskich radnych, jednym z nich jest brak publicznych toalet. Pomóc ma przebudowa Trybunału Koronnego.
Biura Obsługi Mieszkańców ułatwiają lublinianom załatwianie urzędowych spraw w niemal całym mieście. Do 2020 roku tak było również na Czechowie. Jednak punkt został zamknięty. Teraz ma być ponownie uruchomiony w tej dzielnicy.