Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Od dzisiaj (5 marca) obowiązuje czasowa organizacja ruchu w rejonie ulicy Montażowej. Na razie zamknięty będzie tylko odcinek jednokierunkowy.
Trochę to trwało, ale w końcu wiadomo kto wybuduje wielki gmach starostwa powiatowego w Białej Podlaskiej. Zgłosiło się pięć firm, również dużych graczy z branży, ale wygrała ta lokalna.
Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie ogłosił przetarg na wykonanie projektu przebudowy ulic Turystycznej i części Mełgiewskiej. Są to dwie kluczowe ulice miasta. Obie w kiepskim stanie.
Wkrótce zamknięte zostanie składanie ofert na przebudowę drogi w Kosobudach. Gmina przygotowuje się również do przetargu na rozbudowę ośrodka rekreacji.
Już ponad 4 tysiące budynków w Lublinie korzysta z ciepła systemowego dostarczanego przez LPEC. Liczba przyłączanych obiektów stale rośnie. W ubiegłym roku padł rekord.
Jest przetarg na termomodernizację budynków IV i V Liceum Ogólnokształcącego.
Blisko 8 mln złotych dofinansowania otrzymał Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Lublinie. Zwiększona dotacja ma pozwolić na przebudowę i doposażenie oddziałów.
Dokładnie 31 nowiutkich pokoi dla 62 kuracjuszy, ale też sale do prowadzenia profesjonalnej terapii powstały w wyniku rozbudowy sanatorium w Krasnobrodzie. Obiekt został oficjalnie otwarty w czwartek.
Na czwartkowych obradach radni zgodzili się na budowę dwóch nowych bloków w okolicy skrzyżowania Chodźki i Smorawińskiego. O pozwolenie na budowę starała się spółka Lalak Development.
Była dotacja, jest remont. Położona w centrum miasta ulica Narutowicza będzie jeszcze równiejsza.
Pod presją mieszkańców Kraśnika i Dzierzkowic Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie wycofał się z planów budowy zachodniej obwodnicy Kraśnika. Przeciwko tej inwestycji wystosowano 23 petycje, pod którymi podpisało się ponad 670 mieszkańców Kraśnika i Dzierzkowic. Ta droga miała skrócić dojazd ze Stalowej Woli do Kraśnika, ale po wycince setek drzew i przecięciu prywatnych posesji.
Miejskie ciepło ogrzeje wojsko. Trwa właśnie budowa rurociągu ciepłowniczego do garnizonu przy ulicy Łomaskiej w Białej Podlaskiej.
Nieco więcej niż szacowano może kosztować urządzenie zielonego skweru pomiędzy al. Kraśnicką oraz ulicami Judyma i Zagłoby. To inwestycja realizowana w wyniku głosowania mieszkańców w budżecie obywatelskim.
Chociaż Dworzec Lublin działa już od kilku tygodni, to największa inwestycja realizowana w ostatnich latach w naszym regionie nie została jeszcze finansowo rozliczona. I dobrze, bo opiewający na kwotę blisko 340 mln zł projekt, realizowany przez Gminę Lublin będzie kosztował ją o blisko 1,5 miliona złotych mniej. Wszystko dzięki kolejnym, unijnym środkom na inwestycję.
Po blisko 100 latach pałac odzyskał swój dawny blask, który nadali mu właściciele – hrabia Andrzej i Zofia Potoccy. Do pałacowych wnętrz wprowadzi się międzyrzecka kultura.
Ratusz rezygnuje z rządowej dotacji na budowę hali sportowej przy jednej z lubelskich szkół. Urzędnicy tłumaczą, że technologia, w jakiej miał powstać obiekt, nie sprawdziłaby się w naszych warunkach. To już drugi taki przypadek.
O niebagatelną kwotę 50 milionów złotych będzie wnioskować Kraśnicki Klaster Energii (KKL). Środki te w całości zostaną przeznaczone na dofinansowanie instalacji OZE dla odbiorców indywidualnych. Dofinansowanie na fotowoltaikę, pompę ciepła czy bank energii może wynieść nawet 90 proc.
Największy lubelski uniwersytet nie ma szczęścia do planów związanych z przebudową uczelnianej biblioteki. Najpierw niemal dwukrotnie wzrosły koszty inwestycji. Gdy udało się znaleźć brakujące środki, a nawet rozstrzygnąć przetarg, pojawiły się nowe, niespodziewane okoliczności.
Siedmiu przedsiębiorców z regionu dostało niskoprocentowe pożyczki na rozwój swojej działalności. Chodzi o kwoty od 250 tysięcy do 1 mln złotych. Funduszy ma być jeszcze więcej
Od zgody radnych zależy sprzedaż miejskiej działki w sąsiedztwie autobusowego Dworca Lublin. Według obowiązujących przepisów planistycznych może tu stanąć obiekt handlowy.