Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Miasto chce remontować dawną willę Raabego przy ulicy Łomaskiej. Obecnie to siedziba oddziału muzeum. Ale jest w opłakanym stanie.
We wtorek miasto ogłosiło VII edycję Zielonego Budżetu. Tym razem pod hasłem „Naturalnie, w mieście!” ratusz zajmie się terenami dzikimi. Dodatkowo w Lublinie pojawią się ogrody społeczne.
Sześć ofert złożono w przetargu na przebudowę piłkarskiego boiska przy Szkole Podstawowej nr 6 w Zamościu. Już wybrano firmę, która się tym zajmie. Wygrała, bo była najtańsza.
Na biurko wojewody lubelskiego trafił właśnie wniosek o wydanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) dla drogi ekspresowej S12 na odcinku Chełm - Dorohusk. Po wydaniu decyzji będą mogły rozpocząć się prace budowlane.
Władze miasta są gotowe do remontu, dają sobie czas do końca przyszłego roku. Dofinansowanie z funduszu europejskich na ten cel to 7 mln zł.
Nowy blok D z centralną rejestracją w WOMP to milionowa inwestycja. Przyjmowanie pacjentów ma być teraz sprawniejsze i bardziej komfortowe.
Zaawansowanie prac przy tej inwestycji sięga już 85 proc. Jeśli specjaliści ze Strabaga mówią prawdę, budowa pierwszego etapu obwodnicy Nałęczowa w ciągu drogi wojewódzkiej nr 830 zostanie ukończona jeszcze w tym roku. Jej koszt to ponad 125 mln zł.
Nie tylko budowę bazy śmigłowców wojskowych, ale także „drugą Szkołę Orląt” zapowiedział dziś wicepremier Władysław Kosiniak-Kamysz, minister obrony narodowej. W Porcie Lotniczym Lublin w Świdniku podpisano list intencyjny w sprawie budowy wspomnianej bazy wojskowych śmigłowców. Ma to być także impuls dla inwestorów z branży, którzy mogliby lokować swoje zakłady na 500-hektarach gruntów w okolicach planowanej bazy śmigłowców.
Ekolodzy przegrywają 1:0 w batalii o spalarnię śmieci w Kraśniku. Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Lublinie utrzymało decyzję środowiskową dla budowy Zakładu Odzysku Energii (ZOE, spalarnia odpadów), z rygorem natychmiastowej wykonalności. Nie oznacza to jednak początku budowy czy końca administracyjnej batalii.
Dziś, o godz. 10, wicepremier Władysław Kosiniak-Kamysz, minister obrony narodowej, podpisał list intencyjny w sprawie budowy bazy wojskowych śmigłowców w Porcie Lotniczym Lublin. Michał Moskal (PiS) chwali ten ruch, bo w maju ubiegłego roku zapowiadał powstanie takiej jednostki. Być może w wojskowej części Portu Lublin będą stacjonować amerykańskie śmigłowce.
W centrum przesiadkowym „Przystanek Kraśnik” oficjalnie zaprezentowano 4 nowe autobusy, które trafiły do taboru kraśnickiego MPK. Dwa z nich już pojawiły się na ulicach miasta i przystankach autobusowych obsługiwanych przez miejską spółkę. Dwa kolejne pojawią się przed świętami. Wszystkie cztery pojazdy marki MAN to nowoczesne autobusy elektryczne.
Już wiadomo, jak po rozbudowie ma wygląda szpital w Tomaszowie Lubelskim. Wykonawca pokazał wizualizacje. Na poniedziałek zaplanowano podpisanie aktu erekcyjnego i wmurowanie kamienia węgielnego.
Dwa lata potrwa budowa nowej sali sportowej przy ul. Szkolnej w Lubartowie. W piątek samorządowcy, przedstawiciele wykonawcy oraz przyszli użytkownicy obiektu spotkali się, by wspólnie wmurować akt erekcyjny.
68-latek myślał, że wzbogaci się na inwestycjach w akcje. Brał pożyczki, wpłacał kolejne pieniądze i finalnie został z pustym kontem.
O 380 metrów kwadratowych powiększył się budynek Akademii Zamojskiej przy ul. Zamoyskiego. W dobudowanym skrzydle powstała duża, nowoczesna, klimatyzowana aula. Pojawiło się wiele udogodnień dla osób z niepełnosprawnościami.
Chodzi o rejon ulicy Węglarza oraz Lubelskiego Lipca’80. Ma to związek z realizowanymi tam inwestycjami drogowymi.
Bez odpowiedniego żywienia nie ma odpowiedniego leczenia. Są jednak pacjenci, którzy w tradycyjnej formie nie mogą ani jeść, ani przyjmować leków. W szpitalu „papieskim” w Zamościu otwarto w środę pracownię, w której mają powstawać żywieniowe mieszaniny dla chorych wymagających specjalnych terapii.
Kilkadziesiąt hektarów terenu w Białej Podlaskiej wciąż czeka na odrolnienie. Zdaniem radnego Wacława Zemke w tym miejscu mogłoby powstać piękne osiedle. Urzędnicy zapewniają, że procedury planistyczne są w toku.
Szpitalny Oddział Ratunkowy w Łęcznej być może już w najbliższy piątek, a na pewno w poniedziałek, przyjmie pierwszych pacjentów po gruntownej przebudowie. Za ponad 10 milionów złotych przyszykowano najnowszy w kraju oddział ratunkowy, gotowy do działania w ekstremalnie trudnych warunkach pandemii czy masowej katastrofy. Jego przebudowa wiąże się także z rosnącą, z roku na rok, liczbą turystów odpoczywających na pobliskim pojezierzu.
Wielka rozbudowa portu przeładunkowego w Małaszewiczach ruszy w tym roku. Ważna dla regionu inwestycja stała się elementem kampanii wyborczej.