Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Puławscy urzędnicy opublikowali dzisiaj listę 31 propozycji do budżetu obywatelskiego. Wśród nich znajduje się 15 dużych zadań i 16 małych. O tym, które projekty otrzymają finansowanie okaże się we wrześniu, po zakończeniu internetowego głosowania.
Prezes miejskiej spółki ciepłowniczej może spać spokojnie. Śledczy nie dopatrzyli się przestępstwa i umorzyli postępowanie. Zawiadomienie złożyła w ubiegłym roku Najwyższa Izba Kontroli.
Ta ulica ma połączyć dwa duże osiedla. Jednak mieszkańców martwi to, że budowa utknęła jakiś czas temu w miejscu. Mowa o ulicy Armii Krajowej.
Kilka tysięcy mieszkańców osiedli na Kalinowszczyźnie odczuje ulgę po remoncie nawierzchni ulic Niepodległości i Daszyńskiego.
Sprawa nie jest przesądzona, ale wizja się pojawiła. Zamość ogłosił właśnie, że szuka firmy, która opracuje koncepcję budowy linii tramwajowej. Miałaby mieć 6 km długości, kończyć się zajezdnią, a biec od ul. Hrubieszowskiej przez Wyszyńskiego, Peowiaków i Sadową do Szczebrzeskiej.
Pięć ofert wpłynęło w przetargu na rozbudowę drogi krajowej nr 74 między Gorajcem a Szczebrzeszynem. Drogowcy planują podpisanie umowy z wykonawcą w czwartym kwartale tego roku.
Nie naprawa drogi, tylko most. Ma stanąć na „nadbużance” w miejscu kilkumetrowej wyrwy, która od maja paraliżuje swobodny ruch pomiędzy przygranicznymi powiatami.
Niech radni wskażą, co jest nie tak. Zasadne sugestie weźmiemy pod uwagę – uznał prezydent Zamościa i zaproponował, aby przesyłać do magistratu uwagi dotyczące jakości prac w ramach przebudowy tzw. małej obwodnicy. Czas jest do piątku, zdjęcia usterek i wad – mile widziane.
To nie ma być rewolucyjna metamorfoza. Hol Zamojskiego Domu Kultury będzie mieć nową posadzkę i ściany wyłożone drewnem. Po zakończonym remoncie zacznie korespondować wystrojem z odnowioną gruntownie salą widowiskową.
Miejska spółka wodociągowa ogranicza inwestycje, by przygotować się na „trzęsienie ziemi”. Tak prezes Paweł Krasuski określa wzrost cen energii i inflację, która dotyka PUIK w Łukowie.
Za 1,6 mln złotych firma z Krakowa opracuje 5 wariantów przebiegu zachodniej obwodnicy Kraśnika. Zupełnie nowa droga połączy Olbięcin z Urzędowem i skróci połączenie ze Stalową Wolą. Mieszkańcy Kraśnika obawiają się jednak, ze w związku z inwestycją pod topór pójdą cenne lasy.
Tę rządową inwestycję nazywają kataklizmem. Bo może zniszczyć ich domy, firmy, dorobek życia, odebrać ojcowiznę. Mieszkańcy powiatu krasnostawskiego znów protestowali przeciwko budowie Centralnego Portu Komunikacyjnego, a dokładniej budowie torów do dla szybkich pociągów prowadzących do megalotniska.
W związku z remontem bocznicy kolejowej przecinającej ul. Wyścigową wystąpią utrudnienia w ruchu.
Do czwartku jest czas by się odwołać od decyzji zespołu oceniającego wnioski budżetu obywatelskiego. W tym roku mieszkańcy złożyli ich 187 a 134 trafiły na listę pomysłów zakwalifikowanych do głosowania. To jubileuszowa, dziesiąta edycja BO w Lublinie.
Jedna z największych inwestycji Radzynia Podlaskiego utknęła, po tym jak urzędnicy nie mogli dogadać się z wykonawcą. Teraz miasto szuka nowej firmy, która dokończy remont pałacu Potockich.
Nie dość że droga jest nowiutka, gładka i szeroka, to także pięknie położona wśród lasów, a na dodatek te 4,4 km asfaltu skraca przejazd z Krasnobrodu do Suśca na Roztoczu o całe 10 km.
W tym i przyszłym roku kierowców w Łęcznej czekają utrudnienia w ruchu. Powodem są planowane remonty na 17 ulicach. Zadanie pochłonie prawie 9 mln zł. Przetarg wygrała firma z gminy Nałęczów.
Niektórzy o tak komfortowych warunkach mogą tylko pomarzyć. A seniorzy z Hrubieszowa w tworzonym dla nich Dziennym Domu Pobytu będą je mieli. Już wiadomo, jak zabytkowy dworek ma wyglądać w środku. Teraz musi się znaleźć firma, która wnętrz zgodnie z projektem zaadaptuje.
Choć pierwszy przetarg został unieważniony, to ogłoszono drugi i wciąż jest szansa, że na rzeką Łabuńką w Zamościu powstanie w tym roku kilkusetmetrowy odcinek ścieżki dla pieszych i rowerzystów.
Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, podpisano już umowę z wykonawcą nowej przeprawy na rzece Wieprz w Łęcznej. W sierpniu mają ruszyć pierwsze prace. Otwarcie mostu planowane jest w roku 2025.