Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Dolina Krzny jeszcze bardziej otwarta dla mieszkańców. Urzędnicy szykują plażę i przystań kajakową.
Coś niebywałego. Sytuacja bez precedensu – tak radni Zamościa komentowali fakt, że miejska spółka postanowiła zaskarżyć ich decyzję. Temat stanął na sesji, którą specjalnie w tej sprawie zwołano na czwartek.
Już można głosować przez internet. Ale nie każdemu ta forma musi odpowiadać. Mieszkańcy Zamościa będą mogli swoje typy w budżecie obywatelskim wskazywać także w tradycyjnym głosowaniu. Znamy już harmonogram spotkań na osiedlach.
Miasto informuje, że przygotowuje się do przebudowy ul. Zana. Będzie nowa nawierzchnia, wyznaczone buspasy. Planowana jest też przebudowa sygnalizacji świetlnych.
Budynek ma być ogromny, a koncepcja łącząca naukę z praktyką dość nowoczesna. W Akademickim Centrum Rehabilitacji będą się kształcić studenci, ale skorzystają na tym również mieszkańcy Białej Podlaskiej. To nowa inwestycja filii AWF.
Pompy ciepła, fotowoltaika, ogromny telebim i… nowe służbowe samochody. W chełmskim ratuszu przy Lubelskiej 63 i 65 szykują się spore inwestycje. Miasto pieniądze na nie zamierza pozyskać z rządowego programu Polski Ład. Kwota robi wrażenie.
Do głównej inwestycji, już w okrojonym w stosunku do początkowych planów zakresie, trzeba było dołożyć kilkanaście milionów złotych. A teraz okazuje się, że unowocześnianie obiektów Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zamościu może być jeszcze droższe.
Pomysłów jest kilka. Może tu powstać miejsce spotkań seniorów lub siedziba którejś z organizacji pozarządowych. A może muzeum zabytkowego osiedla, na terenie którego budynek się znajduje. Na razie magistrat przy ul. Słowackiego 12 planuje gruntowny remont.
Zmiana organizacji na ul. Wojciechowskiej została wprowadzona przed tygodniem i związana jest z pracami drogowymi. Kierowcy narzekają na tempo robót.
W tym tygodniu mieszkańcy osiedla Królów Polskich w Lubartowie mogą spodziewać się wizyty ciężkiego sprzętu. Rozpoczyna się przebudowa trzech ulic: Mieszka I, Jana III Sobieskiego i Królowej Jadwigi.
Z uruchomieniem w Chełmie hubu technologicznego pod nazwą Centrum Rozwoju Regionalnego, będącego filią Centralnego Ośrodka Informatyki wiązane są w mieście spore nadzieje. W rządowej agendzie pracę znajdzie kilkadziesiąt osób, ale najważniejszy "stołek" szefa placówki jest już zajęty.
Aż 14 projektów z 55 zgłoszonych do Chełmskiego Budżetu Obywatelskiego na 2024 rok zostało odrzucone ze względów formalnych lub merytorycznych. Ich wnioskodawcy do jutra (8 sierpnia) mogą odwołać się od oceny zespołu konsultacyjnego ds. BO.
Lubelski Regionalny Fundusz Rozwoju przygotował dla przedsiębiorców z Lubelszczyzny pożyczki z preferencyjnym oprocentowaniem 1,24% w skali roku. Oferta spotkała się z ogromnym zainteresowaniem. Na tyle dużym, że LRFR zastanawiał się czy nie przedłużyć o tydzień przyjmowanie wniosków. Ostatecznie, na taki krok się nie zdecydowano. O pożyczki można aplikować jedynie do północy, 6 sierpnia. Dobra informacja dla firm, które nie zdążą ze złożeniem dokumentów jest taka, że jeszcze w tym miesiącu ma być ogłoszony kolejny nabór.
Ktoś na wyremontowanej studni na przebudowywanym pl. Łuczkowskiego w Chełmie napisał kilka niecenzuralnych słów. Wybryk wandala nie umknął uwadze Jakuba Banaszka, prezydenta miasta, który w niedzielę zapowiedział utworzenie systemu miejskiego monitoringu.
Tanio już było. Teraz trudno o przetarg, w którym oferty mieszczą się w zakładanej do wydania kwocie. Burmistrz Józefowa w powiecie biłgorajskim właśnie się o tym przekonał.
Przez dwa dni, w piątek i sobotę, całkowicie zamknięta dla ruchu samochodów będzie „stara” ul. Łęczyńska w Lublinie, na odcinku ul. Mełgiewskiej do ul. Maszynowej. W tym miejscu prace prowadzić będą drogowcy.
Urzędnicy zapowiadają remonty na dwóch odcinkach ulic, w tym jednej w ścisłym centrum miasta, a mieszkańcy bombardują pytaniami o ulicę Sidorską. Zdaniem wielu, to właśnie ta trasa wymaga najpilniejszej naprawy.
Samorząd nie ma wyjścia. Prace przy pałacu Potockich trzeba dokończyć, a do zawarcia umowy z nowym wykonawcą brakowało 1,8 mln zł. Radni dali właśnie zielone światło, by tyle pieniędzy dołożyć z budżetu do tej inwestycji.
Miało być taniej, ale nie wyszło. Oferent był tylko jeden, więc gmina Hrubieszów przyjęła zaproponowane stawki, aby planowanym terminie wyremontować drogi w 10 miejscowościach. Prace sfinansuje z własnego budżetu.
Szturm na pożyczki z preferencyjnym oprocentowaniem 1,24% w skali roku. Lubelski Regionalny Fundusz Rozwoju przedłuża przyjmowanie wniosków o tydzień!