Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraj Świat

20 lutego 2021 r.
16:22

Koronawirus: Ponad tysiąc wolnych łóżek dla pacjentów z Covid-19 w woj. lubelskim

Autor: Zdjęcie autora PAP
(fot. archiwum/jsz)

W każdym województwie jest bezpieczny zapas wolnych łóżek i respiratorów dla pacjentów z COVID-19 – wynika z danych zebranych przez PAP. W całym kraju dla pacjentów z koronawirusem pozostaje wolnych blisko 14 tys. łóżek i ponad 1,3 tys. respiratorów, czyli ponad połowa.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Ministerstwo Zdrowia podało w piątek, że w szpitalach przebywa 12 441 osób, u których stwierdzono zakażenie koronawirusem, 1306 chorych wymaga leczenia pod respiratorem. Resort zdrowia poinformował, że na pacjentów z COVID-19 przygotowanych jest 26 421 łóżek i 2637 respiratorów. Wolnych pozostaje 13 980 łóżek, czyli 52,9 proc., i 1331 respiratorów, czyli 50,4 proc.

Informacje zebrane przez korespondentów PAP pokazują, jak sytuacja wygląda w poszczególnych województwach.

W dolnośląskich szpitalach przygotowano 1590 łóżek dla chorych na COVID-19, z czego 782 są zajęte, wolnych pozostaje 808 łóżek. W szpitalach w regionie jest 146 respiratorów dla pacjentów zakażonych koronawirusem, z czego 99 jest wykorzystywanych do leczenia. Lekarze mają do dyspozycji 47 wolnych urządzeń.

W woj. kujawsko-pomorskim wolnych jest 758 łóżek i 49 respiratorów. Łączna liczba łóżek covidowych w regionie wynosi 1604, z czego 846 jest zajętych. Szpitale dysponują 159 respiratorami, z których 110 jest wykorzystywanych.

W woj. lubelskim w szpitalach jest 1919 łóżek dla pacjentów z COVID-19, z czego zajętych 835. Respiratorów dla pacjentów zarażonych koronawirusem jest 209, z czego 76 zajętych. Dane te odnoszą się do stanu z czwartku.

W lubuskich szpitalach dla chorych na COVID-19 jest przygotowanych 910 łóżek. W piątek 382 z nich były zajęte. Na 77 łóżek z respiratorami pacjentów leczono na 37.

W woj. łódzkim wolnych jest 1015 miejsc szpitalnych dla chorych na COVID-19. W sumie w regionie na I, II i III poziomie tzw. zabezpieczenia szpitalnego jest 2205 łóżek covidowych. W województwie wolnych jest 148 respiratorów z 227 przygotowanych dla chorych na COVID-19.

W woj. małopolskim wolnych jest 998 łóżek covidowych i 90 respiratorów. Łączna liczba łóżek covidowych w województwie wynosi 1872, z czego 874 są zajęte. Szpitale w regionie dysponują 175 respiratorami dla pacjentów z koronawirusem, z których 85 jest wykorzystywanych.

W szpitalach woj. mazowieckim jest 3469 łóżek dla pacjentów z COVID-19, z czego zajętych jest 1910. Wolnych pozostaje 1559 łóżek. Dla pacjentów zarażonych koronawirusem w regionie przeznaczono 387 respiratorów, z czego 240 wykorzystuje się do leczenia chorych. Wolnych jest 147 respiratorów. Dane te odnoszą się do stanu z czwartku.

W woj. opolskim dla chorych zakażonych koronawirusem przygotowano 605 łóżek. Z tej liczby zajętych jest 201. Na 62 szpitalne respiratory dla chorych na COVID-19 wykorzystywane jest 19 urządzeń.

W woj. podkarpackim z 1602 łóżek covidowych wolnych pozostaje 680, z których 67 jest wyposażonych w respiratory. Hospitalizowanych jest 888 pacjentów chorujących na COVID-19, a 87 z nich jest leczonych przy pomocy respiratora.

W szpitalach w Podlaskiem w piątek przebywało 649 pacjentów zakażonych koronawirusem, zajętych było 58 respiratorów. W regionie w szpitalach jest łącznie 1169 łóżek covidowych i 120 respiratorów.

W pomorskich szpitalach wolnych jest 751 łóżek i 58 respiratorów dla pacjentów chorych na COVID-19. Na ogólną liczbę 1619 łóżek covidowych w regionie 868 jest zajętych. W użyciu jest także 67 ze 125 respiratorów.

W woj. śląskim ogółem w szpitalach I, II i III poziomu na zakażonych koronawirusem czekają 2542 łóżka, z czego 1170 jest zajętych przez pacjentów, i 219 łóżek respiratorowych dla ciężej chorych, z czego 109 jest zajętych.

W świętokrzyskich szpitalach wolne pozostają 624 łóżka i 60 respiratorów. Łącznie dla wszystkich chorych przygotowano 1015 miejsc. W szpitalach przygotowano ponadto 100 respiratorów, z czego 40 jest zajętych.

W szpitalach woj. warmińsko-mazurskiego wolnych pozostaje ponad 600 łóżek covidowych i 60 respiratorów. W piątek z powodu zakażenia koronawirusem hospitalizowano 500 pacjentów, 77 z nich wymaga wsparcia respiratora. W szpitalach regionu są 1153 łóżka covidowe i 137 respiratorów.

W woj. wielkopolskim wolnych jest blisko 1,1 tys. łóżek covidowych. W sumie w regionie dostępne są 1952 takie łóżka. Zajętych jest niespełna 870 łóżek. Dla chorych przygotowano 214 łóżek respiratorowych, 75 z nich jest zajętych.

W woj. zachodniopomorskim w szpitalach na 1203 łóżka dla chorych na COVID-19 zajętych jest 525, a na 125 respiratorów 61 jest używanych. (PAP)

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Motor w dwóch kolejkach w 2025 roku dopisał do swojego konta jeden punkt

Jagiellonia Białystok - Motor Lublin (relacja na żywo)

Zapraszamy na relację na żywo z meczu Jagiellonia BIałystok - Motor Lublin. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17.30.

Jarosław Niemiec - związkowiec podczas strajku głodowego

Jak będzie przyszłość górników z Bogdanki? Jutro zaczyna pracę specjalny zespół

Jutro, 17 lutego, zacznie pracę powołany w ubiegłym tygodniu Zespołu ds. transformacji regionów. Chodzi o przyszłość górników z Bogdanki, ale także energetyków z Połańca czy Kozienic. Tymczasem zarząd kopalni poinformował rekordowym odpisie w wysokości 1 miliarda 249 mln zł.

Padwa Zamość wygrała w Legnicy 35:34

Padwa Zamość wygrała w Legnicy, AZS AWF gorszy od Stali Mielec

Nasze drużyny po wielu tygodniach przerwy w końcu wróciły do walki o punkty. KPR Padwa Zamość pokonała Siódemkę Miedź Huras Legnica. AZS AWF Biała Podlaska nie dał za to rady Handball Stali Mielec.

Domicjan Grabowski to puławianin, artysta, twórca grafik nawiązujących symboli miejskich, autor map oraz krytyk estetyki przestrzeni publicznej

"Żeby Puławy były bardziej puławskie"

Twórca najbardziej znanej, autorskiej mapy powiatu puławskiego nie spoczywa na laurach. O jego nowych projektach, miejskiej przestrzeni, architekturze, puławskich muralach, grafice oraz powodach wyrzucenia go z jednej z grup na facebooku rozmawiamy z młodym artystą, Domicjanem Grabowskim.

Przed nami chłodna noc. IMGW ostrzega przed mrozem

Przed nami chłodna noc. IMGW ostrzega przed mrozem

Nawet do minus 15 stopni może miejscami spaść temperatura powietrza na Lubelszczyźnie w ciągu najbliższej doby. Ostrzeżenia przed mrozem dla ośmiu powiatów wydał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Zapowiadają konkurs na dyrektora Muzeum Nadwiślańskiego

Zapowiadają konkurs na dyrektora Muzeum Nadwiślańskiego

Zarząd województwa lubelskiego jeszcze w lutym ma zamiar ogłosić konkurs na dyrektora kazimierskiego muzeum. Od lata zeszłego roku pełniącą obowiązki dyrektora tej placówki pozostaje była starosta puławska, Danuta Smaga.

Fiesta Latina
foto
galeria

Fiesta Latina

Gorące latynoskie rytmy i atmosfera przyciągają Was co tydzień do El Cubano. Sobotni wieczór jest do tego najlepszą okazją. Zobaczcie, co się działo w ostatni weekend w El Cubano.

Młodzi lekarze uczą się leczyć urazy głowy. Na prawdziwych preparatach
zdrowie

Młodzi lekarze uczą się leczyć urazy głowy. Na prawdziwych preparatach

Będą lepiej diagnozować, szybciej interweniować i skuteczniej leczyć urazy czaszkowo-mózgowe. Na Uniwersytecie Medycznym trwa szkolenie „Neuro - Trauma Days”.

Wypadek na obwodnicy Lubartowa. Poszkodowana zabrana do szpitala

Wypadek na obwodnicy Lubartowa. Poszkodowana zabrana do szpitala

Dzisiaj przed godz. 11 na obwodnicy Lubartowa, drodze krajowej nr 19, zderzyły się dwa samochody. Na miejsce wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Utrudnienia w ruchu potrwają kilka godzin.

Do dobrej zabawy nie jest potrzebny alkohol. Tak się bawią na Balu Młodych
ZDJĘCIA
galeria

Do dobrej zabawy nie jest potrzebny alkohol. Tak się bawią na Balu Młodych

To nie jest typowy bal karnawałowy, ale cieszy się dużym zainteresowaniem. Już po raz 29. katolicy bawili się na Balu Młodych.

Narkotyki w Radzyniu i okolicach. Zatrzymano cztery młode osoby
galeria

Narkotyki w Radzyniu i okolicach. Zatrzymano cztery młode osoby

Amfetamina, mefedron, marihuana i niemal 1400 tabletek MDMA - łącznie ponad 1,5 kilograma narkotyków policjanci znaleźli u mieszkańców powiatu radzyńskiego. Zatrzymane osoby mają od 18 do 25 lat. Najbliższe miesiące spędzą za kratkami.

Skoki narciarskie. Stoch wrócił na Sapporo, najlepszy był Kobayashi

Skoki narciarskie. Stoch wrócił na Sapporo, najlepszy był Kobayashi

W miniony weekend Puchar Świata gościł w japońskim Sapporo, a na skoczni królował reprezentant gospodarzy – Ryoyu Kobayashi

Studniówka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. C.K. Norwida w Lublinie
zdjęcia
galeria

Studniówka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. C.K. Norwida w Lublinie

W sobotę, 15 lutego, na studniówce bawiły się ostatnie klasy Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. C.K. Norwida przy ul. Muzycznej w Lublinie. W odróżnieniu od większości szkół średnich, które swoje bale najczęściej organizują w hotelach i salach weselnych, "Plastyk" postawił na tradycję.

Urodzinowy weekend
foto
galeria

Urodzinowy weekend

Naprawdę trudno w to uwierzyć, ale Helium Club jest z nami już 10 lat. Jeden z najpopularniejszych klubów w Lublinie obchodził swoje urodziny. Impreza odbyła się w myśl zasady albo grubo albo wcale. Faktycznie tak było, co można zobaczyć w naszej fotogalerii. Zobaczcie, jak się bawił Lublin.

Przemysłowy Lublin w dobie PRL. Zobacz jak wyglądały lubelskie fabryki
historia, zdjęcia
galeria

Przemysłowy Lublin w dobie PRL. Zobacz jak wyglądały lubelskie fabryki

W czasach Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej Lublin był jednym z liczących się ośrodków przemysłowych w ówczesnej Polsce. W mieście powstały nowe zakłady przemysłowe i fabryki: Fabryka Samochodów Ciężarowych, Zakłady Metalurgiczne „Ursus”, Lubelskie Fabryki Wag czy Lubelska Fabryka Maszyn Rolniczych.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium