Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Towarzystwo Jana Karskiego przekazało nam oświadczenie w sprawie ataku na Izrael. Wśród sygnatariuszy znajdują się m.in. autorytety lubelskiego Kościoła: ks. prof. Andrzej Szostek, ks. prof. Alfred Wierzbicki i ojciec Ludwik Wiśniewski
Plany wspólnych projektów górniczych w zakresie surowców przyszłości, współpraca i budowa niezależności energetycznej Polski – Lubelski Węgiel Bogdanka i KGHM podpisały w poniedziałek list intencyjny dotyczący współdziałania w m.in. zabezpieczeniu dostępu do surowców kluczowych dla zrównoważonej transformacji.
Młodzież z Chełma jest już w domu. W poniedziałek rano z objętego wojną Izraela ewakuował ich rządowy samolot. Rodzice nastolatków odetchnęli z ulgą.
Już tylko tydzień dzieli nas od wyborów parlamentarnych połączonych z ogólnokrajowym referendum. Przypominamy o tym, jak oddać ważny głos, znaleźć nasz lokal wyborczy i co zrobić, jeśli chcemy głosować poza miejscem zamieszkania.
Wojsko wyśle dzisiaj do Izraela samoloty Hercules do ewakuacji Polaków, w tym młodzieży z Chełma. To uczniowie szkoły muzycznej, którzy w sobotę utknęli na lotnisku w Tel Awiwie.
Najzdolniejsza młodzież z Chełma pojechała koncertować do Palestyny. W dniu, gdy mieli zaplanowany lot powrotny, terroryści z Hamasu zaatakowali Izrael. Od soboty mieszkańcy Lubelszczyzny koczują na lotnisku w Tel Awiwie.
Po ataku terrorystów z Hamasu na Izrael sytuacja staje się coraz poważniejsza. Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych wprowadza najwyższy poziom ostrzeżenia dla podróżujących. Odradza wyjazdy, a do tych, którzy są na miejscu apeluje, by pozostali w bezpiecznym schronieniu.
Skarb Państwa i Enea podpisały w Warszawie umowę przedwstępną o zakupie przez Skarb Państwa wszystkich jej udziałów w spółce LW Bogdanka. Jednocześnie, związki zawodowe działające w Bogdance podpisały dwa porozumienia, z Ministerstwem Aktywów Państwowych oraz z Zarządem Bogdanki, zabezpieczające interesy społeczne górników.
To święto obchodzono 7 października w Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej od 1944 roku, przez kolejnych 45 lat. Tego dnia przypadała rocznica powołania przez PKWN Milicji Obywatelskiej.
Prof. dr hab. n. med. Robert Rejdak został wyróżniony doktoratem honoris causa przez Lwowski Narodowy Uniwersytet Medyczny im. Daniela Halickiego.
Choć 45-latek zmieniał wygląd zewnętrzny oraz styl ubioru i wyjechał z Lublina, nie zdołał ukryć się przed funkcjonariuszami z lubelskiej Komendy Miejskiej Policji oraz operacyjnymi z 4. komisariatu. Policjanci zatrzymali mężczyznę, który był poszukiwany listem gończym za udział w zorganizowanej grupie przestępczej w… Warszawie.
Rabin Abraham Skórka otrzyma doktorat honorowy KUL. Towarzystwo Jana Karskiego wystąpiło o nadanie mu tej godności trzy lata temu
Poseł Michał Krawczyk przedstawił nową inicjatywę wyborczą. Chce, aby w Lublinie ulokowała się delegatury UE. Konkretnie Regionalne Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej. Miasto byłoby drugim, po Wrocławiu, gdzie taka instytucja znalazłaby swoje miejsce. Popiera to europoseł Radosław Sikorski.
– Niemożliwe stało się możliwe. Kiedy widzę to morze serc, setki tysięcy uśmiechniętych twarzy, to czuję, że przychodzi przełomowy moment w historii naszej ojczyzny. Przeżyłem już kilka takich przełomowych chwil, a wtedy też wielu nie wierzyło – tak Donald Tusk, lider Koalicji Obywatelskiej, rozpoczął "Marsz Miliona Serc". Frekwencja była imponująca
- Przyjechałem, bo boli mnie współczesna Polska – mówi młody mężczyzna z Lublina, który przyjechał do stolicy na Marsz Miliona Serc. Do Warszawy dotarła już spora część autokarów z województwa lubelskiego.
Bartosz Zmarzlik po raz czwarty został indywidualnym mistrzem świata. Gwiazdor Platinum Motoru Lublin nie pozostawił rywalom złudzeń i wygrał w sobotę Grand Prix Torunia
Ostatni tydzień września dobiega końca. Mamy dla Was kolejną porcję rysunkowego humoru Tomasza Wilczkiewicza. Tym razem w Krzywym zwierciadle o "Zielonej granicy" , dramacie filmowym Agnieszki Holland, zainspirowanym sytuacją na polsko-białoruskiej granicy, seksaferze w Dąbrowie Górniczej z udziałem miejscowych księży, nowym embargo na zboże z Ukrainy i piłce nożnej.
Fotografia Wojciecha Grzędzińskiego dla „The Washington Post” przedstawiająca ukraińskich ratowników uwalniających spod gruzów młodą kobietę została Zdjęciem roku Grand Press Photo 2023. Grzędziński jako pierwszy w historii konkursu wygrał główną nagrodę drugi raz z rzędu!
Troje oszustów podając się za pracowników poczty, a następnie policjantów wyłudziło od seniorów ponad 400 tysięcy złotych. Dzięki kryminalnym z Puław oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie zostali zatrzymani i trafili do aresztu.
O tragedii na autostradzie A1 mówi cała Polska. - Zginęła cała rodzina. Został tylko ich pies. Tego się nie da opisać – mówi przyjaciółka ofiar. Dopiero po kilkunastu dniach piotrkowska prokuratura poinformowała o postawieniu zarzutów kierowcy bmw, który brał udział w wypadku.
Afera wizowa, ogłoszenie przez premiera Mateusza Morawieckiego podwyższenia płacy minimalnej, a także zmiana na stanowisku selekcjonera piłkarskiej reprezentacji - tym żyła Polska w kończącym się tygodniu.
– Skrywała przed światem wyciszoną, wrażliwą kobietę, która oberwała cięgi od życia. Bardzo zapracowana, miała miliony czytelników, ale zabrakło jej szczęścia w miłości. Czy była kobietą z takim temperamentem i tupetem jak jej bohaterka? – rozmowa z Katarzyną Drogą, autorką książki „Niełatwo mnie zabić. Opowieść o Joannie Chmielewskiej”.
Rolnicy mieli dobre oko, dostrzegając ukraińskie wagony bez plomb tranzytowych stojące na bocznicy kolejowej w Chełmie. Słusznie mogli podejrzewać, że do Polski wciąż wjeżdża zboże z pominięciem embarga.
Albo stoją w miejscu i „łapią” kierowców na radar, albo się przemieszczają z wideorejestratorami. Policjanci drogówki w naszym województwie dzisiaj od rana prowadzą intensywne kontrole. Bo trwa akcja „prędkość”.
Rosyjski ostrzał magazynu Caritas-Spes Ukraina we Lwowie zniszczył 300 ton materiałów i pojazdów humanitarnych. Budynek z całym wyposażeniem spłonął doszczętnie. Do zdarzenia doszło we wtorek 19 września około 5 rano