Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Konieczny jest remont pomnika żołnierzy 24 Pułku Ułanów, stojący w pobliżu kościoła Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jeszcze w tym miesiącu magistrat ma ogłosić przetarg dotyczący opracowania dokumentacji projektowej.
Rusza remont al. Tysiąclecia – na odcinku od ul. Lubelskiej do skrzyżowania z ul. Św. Faustyny i ul. gen. Kuklińskiego. To jedna z głównych dróg w mieście, stanowi dojazd do strefy ekonomicznej a także budowanej obwodnicy północnej miasta.
Remonty dróg, modernizacja i rozbudowa sieci wodociągowej, budowa przedszkoli oraz zagospodarowanie nadbrzeża Wisły – te m.in. projekty będą realizowane miastach i gminach powiatu kraśnickiego z rządowym dofinansowaniem w ramach Polskiego Ładu.
W budynku w pobliżu zalewu będą mogły znaleźć schronienie czworonożni podopieczni Kraśnickiego Stowarzyszenia Pomocy Zwierzętom „Tulimy” aż do czasu znalezienia im nowych domów. Stowarzyszenie potrzebowało nowej siedziby i miejsca na tzw. kociarnię. Pomógł magistrat.
Do trzech razy sztuka? Póki co związani z PiS wicestarosta kraśnicki Andrzej Cieśla i członek zarządu powiatu Roman Bijak nie stracą stanowisk. Drugie podejście do ich odwołania się nie powiodło. Uratował ich partyjny kolega, bo nie uczestniczył w obradach.
Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Lublinie ma dwie nowe karetki z pełnym wyposażeniem. Kosztowały ponad milion złotych.
Trwa zbiórka eksponatów, które znajdą się w kraśnickiej Izbie Pamięci, w przebudowanej i wyremontowanej kamienicy przy ul. Kościuszki 26
Dwudniowe sprzątanie tzw. nowego cmentarza żydowskiego zostało zaplanowane na wtorek i środę, czyli 2 i 3 listopada. Przypada się każda para rąk, bo miejsce to nie tylko, że gęsto porośnięte roślinnością jest również mocno zaśmiecone.
W związku z zamknięciem kraśnickiego Rynku, gdzie trwają prace budowlane ruch odbywa się nieco inaczej niż w poprzednich latach. Jak dojechać na cmentarz parafialny?
Trwają kwesty na ratowanie zabytkowych nagrobków na dwóch cmentarzach parafialnych w powiecie kraśnickim. Zbiórka datków w Kraśniku potrwa do 1 listopada, w Zakrzówku do 2 listopada.
Kraśnicy radni nadali w czwartek nazwy nowemu rondu i ulicy w mieście. Chodzi o tzw. obwodnicę północą, w ciągu drogi wojewódzkiej nr 833. Zgodnie z decyzją radnych, kierowcy wjeżdżając do Kraśnika od strony Lublina pojadą drogą „Lubelskiego Lipca 1980” i jadąc dalej miną rondo „NSZZ Solidarność”, u zbiegu ul. Urzędowskiej i Granicznej.
Jednorazowo w kraśnickim piecu wypalano ok. 1500 cegieł. Urządzenie funkcjonowało co najmniej kilkadziesiąt lat, w sąsiedztwie prawdopodobnie obronnego dworu. XV-wieczny piec odkryty w pobliżu zalewu został zrekonstruowany i wyeksponowany. I jest nową atrakcją miasta
Odpady zielone będą odbierane od kraśniczan mieszkających w domach jednorodzinnych przez 7 miesięcy w roku. Radni, którzy dzisiaj zajmowali się tym tematem, jednogłośnie uchwalili zaproponowane przez burmistrza zmiany
Wystarczy zadzwonić do biblioteki i zamówić książki, czasopisma, filmy czy płyty, a zostaną dostarczone do domów czytelników.
Klamka miała już zapaść, ale po tajnym głosowaniu okazało się, że wicestarosta kraśnicki Andrzej Cieśla (PiS) i członek zarządu powiatu Roman Bijak (PiS) ocalili stanowiska. – Te 11 głosów uratowało moje dobre imię i osobiście uważam, że też i honor – dziękował Cieśla.
Nie udało się uratować życia 44-letniego motocyklisty. Po czołowym zderzeniu hondy z samochodem osobowym kierowca jednośladu był reanimowany. Niestety zmarł w szpitalu.
Baner zawieszony w Kraśniku, w dzielnicy fabrycznej przypomina profesjonalne banery wyborcze. Tymczasem to kampania 12-latka walczącego o mandat w Młodzieżowej Radzie Miasta Kraśnik. Wybory do młodej rady miały się odbyć w środę, ale musiały zostać przełożone.
Dr hab. Jarosław Czerw, sekretarz gminy Gościeradów (powiat kraśnicki) otrzymał nominację do Sądu Najwyższego a dokładnie do Izby Pracy i Ubezpieczeń Społecznych. – To dla mnie wielki zaszczyt – komentuje radca prawny, który jako radny powiatu kraśnickiego pomógł Prawu i Sprawiedliwości przejąć władzę z rąk ludowców.
Skoszona trawa, liście, drobne gałęzie, zrębki drewniane, trociny, kora i resztki roślin pozbawione ziemi mają być także odbierane bezpośrednio od mieszkańców domów jednorodzinnych w Kraśniku. Stanie się tak, o ile na zmiany zgodzą się radni.
Kraśnicki ratusz podał listę zwycięskich projektów, które będą realizowane w ramach budżetu obywatelskiego w 2022 r. Urzędnicy podsumowali też zakończone w poniedziałek głosowanie.
159 uczestników z siedmiu województw – lubuskiego, małopolskiego, mazowieckiego, śląskiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego i lubelskiego wzięło w sobotę udział w IV Młodzieżowym Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar PZTS w Kraśniku.
Pijany kierowca wjechał do sadu, a podróż zakończył w rowie. Kiedy wysiadł z auta, nie mógł ustać na nogach.
Dobiega końca remont zabytkowej kamienicy przy ul. Kościuszki 26. W odnowionym i przebudowanym budynku będą m.in. organizowane zajęcia dla dzieci i młodzieży. Będą obradować też radni i ćwiczyć członkowie orkiestry dętej OSP. Jest też miejsca na gabinety lekarskie i kawiarnię
Udało mu się uciekać przed policją przez 10 kilometrów. W końcu jednak wpadł i okazało się, że był pijany.
Bezpłatne badania USG pod hasłem „NIE nowotworom u dzieci” organizują wspólnie Fundacja Ronalda McDonalda i Urząd Miasta Kraśnik. Akcja jest zaplanowana na początek listopada. Rodzice i opiekunowie mogą zapisać dziecko na badanie telefonicznie tylko jednego dnia: 29 października.