Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Dziesięć sal dla matek z noworodkami, dwie sale do porodów rodzinnych a także sala do porodów w wodzie – to tylko część nowej kraśnickiej porodówki. Jesienią mają rozpocząć się roboty budowlane związane z rozbudową szpitala. Pierwsze pacjentki, oddział przeniesiony do starej części Kraśnika ma przyjąć wiosną 2023 r.
Większa produkcja, więcej klientów i więcej miejsc pracy. W Gościeradowie została uroczyście otwarta nowa hala produkcyjna firmy Erkado.
W Nadleśnictwie Gościeradów (powiat kraśnicki) została w niedzielę uroczyście odsłonięta tablica pamiątkowa poświęcona byłemu ministrowi środowiska, zmarłemu 2 lata temu Janowi Szyszce. Słuchając przemówień można było odnieść wrażanie, że w najnowszej historii Polski nie było tak wybitnego naukowca, ani polityka. O wycince drzew w Puszczy Białowieskiej, albo o tzw. lex Szyszko nie było ani słowa.
Pierwszy raz zobaczę żonę prezydenta Polski Andrzeja Dudy na żywo – pan Stanisław, mieszkaniec gminy Gościeradów wyglądał kolumny samochodów. – To pierwszy gość tej rangi w naszej miejscowości – dodał pan Piotr, którego także ciekawość przywiodła na niedzielne spotkanie z Agatą Kornhauser-Dudą w Mniszku, niewielkiej podkraśnickiej miejscowości.
Nie podwyżka, a obniżka cen za noclegi szykuje się w Domu Sportowca w Kraśniku. Z tym, że ceny w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym zostaną obniżone, o ile zgodzą się na to radni. Zdecydują o tym na najbliższej sesji, na początku września.
Małżonka prezydenta Polski Agata Kornhauser-Duda ma wziąć udział w niedzielnych uroczystościach w gminie Gościeradów (powiat kraśnicki). W programie wydarzenia pt. "Dumni z ziemi kraśnickiej” m.in. uroczyste otwarcie nowej hali produkcyjnej firmy Erkado a także spotkanie z gospodyniami wiejskimi z Mniszka.
– Siła uderzenia była tak duża, że przyczepka została zniszczona wraz z przewożonym na niej opryskiwaczem, a ursus o mało nie rozpadł się na pół – opisuje wypadek policja.
Szafki kuchenne z szufladami, piekarnik, czajnik, zlewozmywak z baterią, piec konwencyjno-parowy gastronomiczny, stoliki i krzesła kawiarniane. Na liście zakupów Urzędu Miasta Kraśnik są też m.in. stoły i krzesła konferencyjne. Wszystko to znajdzie się w wyremontowanej zabytkowej kamienicy przy ul. Kościuszki 26.
Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe SP ZOZ w Lublinie przekazało Ochotniczej Straży Pożarnej dwa ambulanse sanitarne
Coraz większe zainteresowanie stoiskami z przyborami szkolnymi w hipermarketach. W tym roku, inaczej niż w latach ubiegłych, dzieci nie toczą walki o drogie zeszyty z wyjątkowymi okładkami. Nawet one nie wierzą, że w szkolnych ławkach uda im się spędzić dłużej niż kilka tygodni
Najpierw pijani mężczyźni uszkodzili łódź, potem skopali przenośne toalety i miejski szalet, a na końcu wybili szybę w drzwiach tarasowych. Dzięki zgłoszeniu naocznego świadka policjanci zatrzymali "miłośników procentów i demolki", którzy spowodowali straty na ponad 20 tys. zł
Czy na terenie powiatu kraśnickiego powstanie jednostka wojskowa? Tego nie wiadomo. Pewne jest natomiast to, że w Kraśniku będą stacjonować żołnierze WOT. Miasto będzie siedzibą batalionu lekkiej piechoty. Przygotowania już ruszyły.
Policjanci ustalają szczegółowe okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło dzisiaj w Annopolu (powiat kraśnicki). Kierowca i pasażerowie zostali przetransportowani do szpitala.
Rekordowo wysoka cena za maliny. Kilogram tych owoców w skupie oscyluje na poziomie 12-13 złotych za kilogram. Okazuje się, że tak wysoka cena wcale nie musi oznaczać dobrych wiadomości dla producentów. Problemem jest brak pracowników na plantacjach. A także… złodzieje
Metodą odymiania i zamgławiania zostanie wykonane odkomarzenie w Kraśniku. Akcja jest zaplanowana na wtorek i środę w godz. 20.00- 22.00.
Kto spoczywa w zbiorowych mogiłach przy ogrodzeniu cmentarza od strony ul. Żytniej w Kraśniku? To będzie wiadomo dokładnie po przeprowadzeniu częściowej ekshumacji. Obecnie urząd miasta szuka firmy, która przygotuje dokumentację projektowo-kosztorysową dotyczącą renowacji grobu wojennego.
W Janowie Lubelskim, Kraśniku, Opolu Lubelskim, Rykach i Hrubieszowie – m.in. w tych miastach mają już wkrótce powstać czynszówki.
Aż 240 marketów portugalskiej sieci ma być czynnych w niehandlowe niedziele. Na liście są też sklepu w województwie lubelskim.
Pierwsze mury już są. Komora wypału wreszcie nabiera jakiegoś kształtu. Odbudowuje się ją z oryginalnego materiału historycznego – relacjonuje dr Dominik Szulc, społeczny opiekun zabytków powiatu kraśnickiego. Chodzi o rekonstrukcję średniowiecznego pieca do wypału cegieł, który znajduje się w pobliżu zalewu w Kraśniku.
Parczew, Włodawa, Kraśnik i Szczebrzeszyn – to miasta w województwie lubelskim, gdzie w sklepach sieci Biedronka będziemy mogli zrobić zakupy także w niehandlowe niedziele. Wszystko za sprawą współpracy marketów z Pocztą Polską i utworzenia w nich punktów odbioru przesyłek.
Zwolennicy marszu z kijami mogą wziąć udział w I Kraśnickim Rajdzie Nordic Walking. Zapisy na wydarzenie zaplanowane na 31 lipca właśnie się rozpoczęły. Do wczoraj na liście uczestników było już ponad 20 osób m.in. z Kraśnika, Lublina, Łukowa i Annopola.
Już w sobotę, 17 lipca, będzie można wziąć udział w warsztatach i mini turnieju łuczniczym w Kraśniku. Imprezę pod hasłem Śladem Robin Hooda organizuje Osiedlowy Dom Kultury Spółdzielni Mieszkaniowej „Pomoc”. Nie ma żadnych ograniczeń wiekowych.
Hrubieszów jako jedyne miasto z naszego regionu otrzyma milionowe wsparcie w ramach tzw. funduszy norweskich. Nic nie dostały Chełm, Świdnik, Kraśnik i Biłgoraj.
Nie od łubianki czy kilograma, a za godzinę pracy płacą najczęściej rolnicy w województwie lubelskim. Podkreślają, że mimo że na polach i w sadach zarobić można, to chętnych rąk do pracy nie ma. Potencjalnie zainteresowani pracą przy zbiorze owoców i warzyw widzą to jednak inaczej.
Blisko 300 mieszkańców podpisało się pod petycją ws. odbioru zielonych odpadów. Pismo w tej sprawie trafiło do urzędu miasta. Wszystko wskazuje na to, że w tym roku w tej sprawie nic się nie zmieni i na ulice nie wrócą kontenery na gałęzie i trawę.