29 obywatelskich propozycji zakwalifikowali do głosowania urzędnicy z Kraśnika. W tym roku w głosowaniu nie wezmą udziału mieszkańcy trzeciej dzielnicy obejmującej m.in. al. Młodości i ul. Chłodną. Jedyny projekt z tego terenu został bowiem odrzucony ze względów formalnych.
Do przyszłorocznego budżetu obywatelskiego Kraśnika mieszkańcy złożyli w sumie 41 projektów. - Dwa zostały odrzucone z powodów formalnych, dziesięć z powodów merytorycznych – wyjaśniał na Facebooku burmistrz Wojciech Wilk. - Będzie więc można głosować na 29 projektów. Niestety w trzeciej dzielnicy złożono tylko jeden wniosek i on także musiał zostać odrzucony.
Najwięcej, bo aż 11 propozycji do wyboru będą mieć mieszkańcy dzielnicy I, najmniej – bo tylko dwie – osoby mieszkające na terenie dzielnicy VI.
Wśród zakwalifikowanych do głosowania projektów są m.in. te dotyczące doposażenia placów zabaw (przy ul. Sikorskiego, Koszarowej i Rumiankowej oraz przy Przedszkolu Miejskim nr 5), stworzenia psich wybiegów (okolice tzw. górki saneczkowej i przy ul. Chopina), zakupu wideodomofonów do przedszkola przy ul. Moniuszki i zakupu profesjonalnych strojów dla zawodników MUKS Kraśnik.
Wśród propozycji, na które będzie można oddać głos jest też projekt dotyczący utworzenia Szkolnego Centrum Innowacji w Szkole Podstawowej nr 6, stworzenia skateparku na osiedlu Piaski, zakupu książek do Miejskiej Biblioteki Publicznej a także organizacji darowych prozdrowotnych zajęć dla osób dorosłych pod okiem wykwalifikowanego trenera.
Głosowanie odbędzie się w dniach 26 – 30 października. Będzie można głosować zarówno stacjonarnie jak też za pośrednictwem internetu. Ratusz już teraz zachęca mieszkańców by głosowali korzystając z elektronicznego systemu do głosowania, który będzie dostępny na stronie internetowej urzędu miasta.
Mniej lokali do głosowania?
Na czwartek (22 października) została zwołana sesja nadzwyczajna, która ma związek z budżetem obywatelskim. W związku z sytuacją epidemiczną urzędnicy chcą bowiem ograniczyć liczbę miejsc przeznaczonych do głosowania (ze względów bezpieczeństwa chodzi o wyłączenie szkół i przedszkoli). I ograniczyć się tylko do trzech lokali w Urzędzie Miasta, bibliotece na osiedlu Piaski i Centrum Kultury i Promocji.
Posiedzenie w CKiP rozpocznie się o godz. 9.