![AdBlock](https://cdn01.dziennikwschodni.pl/media/user/adblock-logos.png)
![Plac przy Centrum Kultury i Promocji](https://cdn01.dziennikwschodni.pl/media/news/2018/2018-09/7c1b4b69177625e504af10f821345344_std_crd_830.jpg)
Mieszkańcy Kraśnika mogą wypowiedzieć się na temat proponowanych nazw dla nienazwanych jeszcze ulic i placu miejskiego.
![AdBlock](https://cdn01.dziennikwschodni.pl/media/user/adblock-logos.png)
Chodzi o cztery ulice i plac przy Centrum Kultury i Promocji. Mieszkańcy mają do wyboru po trzy propozycje do każdej z ulic, tak samo jest w przypadku placu przy CKiP.
– Są to propozycje przygotowane przez dwóch radnych: pana Tomasza Saja, wiceprzewodniczącego Rady Miasta i pana radnego Jarosława Toporowskiego – mówi Emilia Łukasik, p.o. rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Kraśniku.
W przypadku łącznika pomiędzy ul. Koszary i Mikołaja Reja propozycje są następujące: Lilijki, Zuchów i Gromadzka. Patronem ulicy łączącej ul. Stefana Żeromskiego z ul. Leopolda Staffa mogą zostać albo Kamil Baczyński, Zbigniew Herbert albo Kazimierz Przerwa-Tetmajer. W przypadku ul. łączącej ul. Fryderyka Chopina z ul. Mieszka I propozycje są następujące: Kawaleryjska, Oficerska lub Stanisława Maczka. Zaś dla ulicy między Urzędowską a Jagiellońską, propozycje to: ul. Kwiatowa, Niezapominajki i Tęczowa.
Natomiast w przypadku placu przy CKiP (al. Niepodległości – Sportowa) patronem może zostać np. Ludwik Solski, aktor, reżyser i dyrektor teatru, ale też albo Stanisław Laszkiewicz lub Piotr Mroczek. – Są to osoby związane w przeszłości z CKiP – dodaje Łukasik.
Konsultacje w sprawie nadania nazw odbędą się Urzędzie Miasta, w dniach 25-27 września, w godz. 12-15. Osoby, które chcą wypowiedzieć się na temat przedstawionych propozycji lub zaproponować inną nazwę, mogą wnosić swoje uwagi przychodząc bezpośrednio do urzędu (pokój 216) lub kontaktując się z urzędem telefonicznie (dzwoniąc pod nr tel. 81 458 19 21). Możne też zgłaszać swoje propozycje pisemnie wysyłając e-mail na adres: d.banach@krasnik.eu.