Musimy razem obronić Polskę przed współczesnym komunizmem, tęczową ideologią i czerwonym piorunem – apeluje do młodych ludzi starosta kraśnicki Andrzej Rolla (PiS). W nagraniu, udostępnionym dziś na YouTube, zatytułowanym "Orędzie Starosty Kraśnickiego na dzień 11 listopada 2020 roku", polityk przestrzega też przed "prowodyrami ulicznych protestów"
Ponad pięciominutowe nagranie zostało opublikowane na kanale "Powiatu Kraśnickiego" na popularnym serwisie internetowym. Przy pomniku Orląt Lwowskich w Urzędowie, w pobliżu Kraśnika. Wideo zaczyna się od muzyki. Na wstępie starosta kraśnicki Andrzej Rolla, zwracając się do mieszkańców powiatu, przypomina o osobach, które poświęciły swoje życie broniąc Ojczyzny.
– W 102. rocznicę odzyskania niepodległości nie może zabraknąć wspomnienia Orląt Lwowskich – podkreśla Andrzej Rolla. – To tym małym bohaterom w 1926 r. dzieci i nauczyciele z Urzędowa ufundowali ten pomnik – wskazuje na monument starosta. Zwraca uwagę, że była to "szkoła polskiego patriotyzmu". Jego zdaniem "Orlęta nie żądają hołdu za swe czyny", lecz "czekają, co poczniemy z ich spuścizną". I czy będziemy umieć korzystać z wolności okupionej ich życiem.
Później polityk Prawa i Sprawiedliwości przechodzi do analizy obecnej sytuacji w kraju. – W tych trudnych i burzliwych ostatnich tygodniach, naszym patriotycznym obowiązkiem jest przeciwstawić się współczesnym zagrożeniom, mającym swe źródła w lewackich ideologiach spod znaku tęczowej flagi (symbol osób LGBT - red.) i czerwonego pioruna (symbol używany przez Ogólnopolski Strajk Kobiet - red.) – przestrzega w orędziu starosta kraśnicki. – W tych marszach społecznych, owej krzyczącej fałszywej wolności brak jest odniesienia do Boga i zasad moralnych.
Po tych słowach starosta w "sposób szczególny zwraca się do młodzieży i nauczycieli". – Nie dajcie się zwieść ulicznym pieniaczom. Ludziom, którym zależy na tym, aby dokonać zamachu stanu – akcentuje Andrzej Rolla. – Niestety, w powiecie kraśnickim wśród prowodyrów tych demonstracji są osoby publiczne, radni, nauczyciele, pracownicy naszych urzędów i wiele młodzieży – zauważa ze smutkiem Andrzej Rolla. – Dziś wy młodzi ludzie, młodzi Polacy, bierzcie przykład nie z ulicznej rewolty, ale z Orląt Lwowskich. I pamiętajcie, że na was spoczywa obowiązek pamięci o przeszłości. Po to, by wspólnie walczyć o naszą przyszłość. Walczyć o polskość, suwerenność, rodzinę i wiarę, prawdę historyczną i ochronę narodowego dziedzictwa.
I przestrzega: Musimy razem obronić Polskę przed współczesnym komunizmem, tęczową ideologią i czerwonym piorunem. Naszym patriotycznym obowiązkiem jest również wspólna odpowiedzialność w walce z COVID-19. Tylko jako drużyna polska możemy pokonać śmiertelnego wroga, jakim jest koronawirus. Oto najważniejsze na dziś przesłanie triumfu 11 listopada 1918 roku.
W dalszej części nagrania starosta zwraca się już do wszystkich mieszkańców powiatu kraśnickiego, by odpowiedzieli sobie na kilka pytań. – Ile dziś w naszym życiu jest Polski? Ile w naszej modlitwie jest Polski? Ile w naszym domu jest Polski? Ile w codziennej rozmowie z ludźmi jest w nas Polski? Ile jest, a ile powinno być? – docieka starosta. I odpowiada: Powinno być jej tyle, ile mamy miłości do Boga. Ile mamy honoru w sobie. Ile poczucia, że jesteśmy tymi spod znaku biało-czerwonej flagi i orła w koronie.
Na koniec polityk dodaje: Niech żyje niepodległa Rzeczpospolita. Niech Pan Bóg wynagrodzi wszystkim tym, którzy polecają w modlitwie dusze poległych obrońców Ojczyzny.
Przemowa na 3 Maja
To nie pierwsze tego typu występnie starosty kraśnickiego. W ubiegłym roku podczas obchodów Święta Konstytucji 3 Maja, Andrzej Rolla także przestrzegał przez "tęczowymi", ale też przed" zielonymi, czerwonymi i liberałami”. Apelował, by wybierać „patriotów”. Zachęcał także, by pokazać Europie, w którym kierunku powinna zmierzać.