Obiekt przemodelowano w oparciu o wnioski i sugestie użytkowników.
Przeszkody zostały poprzesuwane w taki sposób, by pozwalały na płynną i bezpieczną jazdę, a także na wykonywanie rozmaitych ewolucji. Dołożono nowe obiekty, murki i przeszkody oraz miejscowo odnowiono nawierzchnię. Pojawiły się barierki bezpieczeństwa oddzielające plac od pobliskiego chodnika.
Deskorolkarze zadbali o estetykę tego miejsca, pomalowali elementy przeszkód i ozdobili je logo Łęczyńskiego Skateparku (LS).
– Ten remont był bardzo potrzebny. Cieszymy się, że poważnie potraktowano nas i nasze sugestie dotyczące obiektu – mówi Piotr Czyżewski, który przy przebudowie skateparku od początku współpracuje z łęczyńskim ratuszem. – Po przebudowie można bez przeszkód organizować zawody czy szkolić młodych użytkowników. Pozwoli to także na bezpieczne treningi i podnoszenie swoich umiejętności - dodaje Karol Golonka.
Piotrek i Karol nie poprzestają na przebudowie. Czują się gospodarzami placu, którym opiekują się od lat. Stworzyli profil skateparku na Facebooku, a niebawem uruchomią też jego stronę internetową.