Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

IV LIGA LUBELSKA

5 czerwca 2024 r.
20:56

Lewart i Janowianka z punktami, fety w Lubartowie jeszcze nie było

Jeżeli Lewart wygra w sobotę w Międzyrzecu Podlaskim, to na pewno wywalczy awans do III ligi
Jeżeli Lewart wygra w sobotę w Międzyrzecu Podlaskim, to na pewno wywalczy awans do III ligi (fot. Wojciech Szubartowski)

Kolejna seria gier Hummel IV ligi za nami. Na szczycie tabeli nic się nie zmieniło, bo swoje mecze wygrały dwie najlepsze ekipy: Lewart i Janowianka. Drużyna Grzegorza Białka pokonała Gryfa Gmina Zamość 6:1. Kibice liczyli, że już dzisiaj wystrzelą szampany, ale Jurij Perin i spółka w Poniatowej też wywalczyli trzy punkty i kwestię awansu trzeba odłożyć przynajmniej do soboty.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Tym razem szybciej swój mecz rozegrał beniaminek z Janowa Lubelskiego. I na pewno bardzo dobrze rozpoczął zawody. Wystarczyło kilkadziesiąt sekund, a Sebastian Sprawka dopadł do piłki po strzale Jurija Perina i popisał się skuteczną dobitką.

Po kwadransie do wyrównania bezpośrednio z rzutu wolnego doprowadził Konrad Gąsiorowski. Gracz Stali uderzył nad murem mimo że wszyscy w nim podskoczyli, a do tego przymierzył w samo okienko.

Janowianka szybko odzyskała jednak prowadzenie po kolejnej dobitce. Michał Mistrzyk „główkowal” w poprzeczkę, a tam gdzie trzeba był Perin i dopełnił formalności, ale jak to ma w zwyczaju – efektownymi „nożycami”. Goście mieli sporo sytuacji, ale niewiele zabrakło, a zrobiłoby się 2:2. W ostatniej chwili piłkę z linii bramkowej wybił Mariusz Pawełkiewicz. A tuż po godzinie gry Robert Widz ustalił wynik na 3:1.

Kontrolowaliśmy sytuację na boisku i można było zdobyć więcej goli, ale w kilku sytuacjach zabrakło nam szczęścia. Był słupek, poprzeczka, czy sytuacja sam na sam. Ważne jednak, że mamy kolejne trzy punkty. Skoro Lewart też wygrał, to znaczy, że w sobotę może sobie zapewnić awans. Jak my podejdziemy do naszego meczu? Będziemy chcieli zdobyć kolejne punkty. Tym bardziej, że to będzie pożegnanie z naszymi kibicami i ostatni domowy występ tego bardzo udanego sezonu – mówi Ireneusz Zarczuk, trener Janowianki.

– Już teraz mamy na koncie 72 punkty, a awans przed rokiem wywalczyliśmy mając ich 76. Dlatego obecny wynik jest na pewno warty podkreślenia, duży szacunek dla chłopaków za te rozgrywki. Nic już nie możemy zrobić, musimy czekać na wynik rywali. Bez względu na wszystko, nie zmieniamy jednak naszych priorytetów. Patrzymy na siebie, chcemy wygrać i pozytywnie zakończyć rozgrywki. Dobrze znamy się z trenerem Białkiem, więc pierwszy pogratuluję rywalom, jeżeli w sobotę wygrają z Huraganem – dodaje opiekun zespołu z Janowa Lubelskiego.

Lewart zrobił swoje

Lider tabeli od kilku kolejek gra pod większą presją, ale dalej robi swoje. Po dwóch wygranych 5:0, w środę Lewart rozbił Gryfa aż 6:1. Po dwie bramki zdobyli: Paweł Myśliwiecki i Kamil Zieliński, a po jednej: Mateusz Kompanicki i Dawid Wdowicz.

Po cichu niektórzy liczyli, że uda się już w środę wywalczyć awans do trzeciej ligi. Ja zakładałem jednak, że musimy zrobić jeszcze dwa kroki. Pierwszy za nami, a w sobotę trzeba zrobić drugi. Mecz z Gryfem? Skończyło się 6:1, ale mogliśmy zdobyć jeszcze więcej goli, przynajmniej trzy. W sobotę musimy zrobić swoje mimo presji, z którą dobrze ostatnio sobie radzimy. W trzech meczach pokonaliśmy bramkarzy rywali aż 16 razy. Pojedziemy do Międzyrzeca Podlaskiego po zwycięstwo. Dzisiaj się cieszymy, w czwartek regeneracja, w piątek rozruch, a w sobotę wszystko zależy od nas – wyjaśnia Grzegorz Białek, opiekun zespołu z Lubartowa.

WYNIKI 32. KOLEJKI

Kryształ Werbkowice – Łada 1945 Biłgoraj 3:1 (60-samobójcza, Wojciechowski 66, Buczek 87 – Dorosz 7)

Stal Poniatowa – Janowianka Janów Lubelski 1:3 (Gąsiorowski 15 – Sprawka 1, Perin 22, Widz 64)

Tomasovia Tomaszów Lubelski – Opolanin Opole Lubelskie 0:2 (Sobstyl 9, Anes Kherouf 56)

Górnik II Łęczna – Motor II Lublin 0:1 (Garbacz 80)

Lewart Lubartów – Gryf Gmina Zamość 6:1 (Myśliwiecki 5, 57, Kompanicki 26, Zieliński 28, 53, Wdowicz 88 – Tomasiak 35)

Stal Kraśnik – Huragan Międzyrzec Podlaski 2:0 (Zięba 86, Koneczny 87)

Ogniwo Wierzbica – Granit Bychawa 1:1 (Chwedoruk 80 – E. Klimowicz 90)

KS Cisowianka Drzewce – Grom Kąkolewnica 1:0 (Ruciński 37)

Start Krasnystaw – Lublinianka Lublin 2:0 (Skiba 48, 65)

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Tegoroczny festiwal muzyczny organizowany przez stowarzyszenie Dwa Brzegi ma nawiązywać do historii księżnej Izabeli Czartoryskiej

Środki na puławskie imprezy podzielone. Kto dostał najwięcej?

Koncerty, pikniki, festiwale. Szesnaście wydarzeń kulturalnych otrzyma w tym roku finansowe wsparcie ze strony puławskiego Ratusza. Suma dotacji wyniosła 350 tys. zł. Jedna trzecia tej sumy trafi zasili imprezę z okazji 280. rocznicy urodzin Izabeli Czartoryskiej.

Tablica to część szerszego projektu poświęconego upamiętnianiu ofiar niemieckich okupantów w czasie II wojny światowej, współorganizowanego przez Urząd Marszałkowski w Lublinie

W Lubartowie pamiętają o żydowskich ofiarach wojny

Lubartów dołączył do miast, które znalazły miejsce na pamiątkową tablicę ufundowaną przez samorząd wojewódzki dla żydowskich ofiar niemieckiej akcji Reinhardt. Tablica zawisła na ścianie galerii Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury przy ul. Słowackiego.

Tak się skończyła ucieczka młodego kierowcy przed policją

Promile we krwi, a samochód w stawie. Tak się skończyła ucieczka 19-latka

Był pijany i wiedział o tym. Dlatego gdy policjanci chcieli go zatrzymać, zaczął uciekać. To się skończyło nieciekawie dla młodego, 19-letniego kierowcy.

Artur Bożyk świetnie wprowadził się do zespołu z Łęcznej

Artur Bożyk: Do Olsztyna jedziemy po komplet punktów

Rozmowa z Arturem Bożykiem, trenerem piłkarek Górnika Łęczna

46-letni mężczyzna został zatrzymany, a decyzją sądu również aresztowany tymczasowo

Święta spędzi za kratkami. Bo krzywdził żonę i córki

Nie będzie świąt w rodzinnej atmosferze. 46-letni mężczyzna spędzi je w więzieniu. Został właśnie tymczasowo aresztowany za znęcanie się psychiczne i fizyczne nad swoimi najbliższymi.

Na miejsce ściągnięto policję i straż pożarną

Alarm na osiedlu. Polał drzwi benzyną i podpalił

Na trzeźwo najpewniej poradziłby sobie inaczej. Ale 46-latek z Lublina był pijany. I gdy nie mógł dostać się do mieszkania, polał drzwi wejściowe benzyną i podpalił.

Daniel Koczon prowadzi Lubliniankę od początku sezonu 24/25

Daniel Koczon (Lublinianka): Zapraszam kibiców na nasze mecze, nudy na Wieniawie nie ma

Lublinianka na początku rundy wiosennej szybko wpadła w dołek. Najpierw przegrała u siebie z Tomasovią 0:2, a później straciła trzy bramki przewagi i tylko zremisowała na wyjeździe z Huraganem Międzyrzec Podlaski 3:3. Piłkarze Daniela Koczona świetnie odpowiedzieli jednak na te niepowodzenia. Najpierw pokonali w meczu na szczycie Stal Kraśnik, a następnie sami odrobili trzy gole i wygrali z Górnikiem II Łęczna... 5:4.

Rekrutacja na studia. Czas start. UMCS kusi nowościami

Rekrutacja na studia. Czas start. UMCS kusi nowościami

W czwartek rozpoczęła się rekrutacja na studia na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Uczelnia czeka na przyszłych studentów. Poza swoją stałą ofertą kierunków, w tym roku kusi również nowościami. W czym można wybierać?

Lucjan Kotwica

Były starosta radzyński wraca do podstawówki. Ale w innej roli

Były starosta pokieruje szkołą podstawową w Radzyniu Podlaskim. Wcześniej Lucjan Kotwica był już nauczycielem w radzyńskich placówkach.

Prognoza na świąteczny weekend: Ciepło, słońce i bez opadów
film

Prognoza na świąteczny weekend: Ciepło, słońce i bez opadów

Przed nami cztery dni z wyraźną przewagą słońca i wysokich temperatur. Będzie ciepło, pogodnie i prawdziwie wiosennie – w sam raz na świąteczny weekend i mokry Śmigus-Dyngus!

Dyrektorka szkoły z zarzutami. Żądała przeprosin dla pani wójt

Dyrektorka szkoły z zarzutami. Żądała przeprosin dla pani wójt

Pełniąca obowiązki dyrektora Szkoły Podstawowej w Trzeszczanach usłyszała przed świętami prokuratorskie zarzuty. Śledczy uważają, że żądając od jednej z nauczycielek przeprosin dla pani wójt i od tego uzależniając zatrudnienie, przekroczyła swoje uprawnienia.

Courtney Ramey w Zielonej Górze zaprezentował gorszą formę

PGE Start Lublin - Dziki Warszawa, czyli okazja do rehabilitacji

PGE Start Lublin w sobotę o godz. 17.30 podejmie Dziki Warszawa. Po porażce czerwono-czarnych w Zielonej Górze w ich obozie zrobiło się trochę nerwowo. Transmisję zapowiada Polsat Sport.

Paczki z więzienia dla bohaterów. Funkcjonariusze pamiętali

Paczki z więzienia dla bohaterów. Funkcjonariusze pamiętali

W przedświątecznej atmosferze funkcjonariusze Zakładu Karnego w Chełmie po raz kolejny pokazali, że pamięć o bohaterach nie przemija. W ramach IX edycji ogólnopolskiej akcji „Wielkanocna Paczka dla Bohatera” odwiedzili kombatantów mieszkających w Chełmie i okolicach, m.in byłych żołnierzy AK, uczestników Powstania Warszawskiego, a także więźniów obozów koncentracyjnych.

Nowa era zakupów motoryzacyjnych: w Europie powstał sklep, który łączy oryginalne i zamienne części samochodowe

Nowa era zakupów motoryzacyjnych: w Europie powstał sklep, który łączy oryginalne i zamienne części samochodowe

Rynek motoryzacyjny w Europie dynamicznie się rozwija, a wraz z nim rosną oczekiwania klientów. Kierowcy, właściciele warsztatów i pasjonaci motoryzacji coraz częściej poszukują wygodnych i szybkich sposobów na zakup części samochodowych. Dotychczas znalezienie w jednym miejscu zarówno oryginalnych, jak i wysokiej jakości zamienników było nie lada wyzwaniem. To właśnie zmienia się dziś za sprawą nowej platformy e-commerce, która już teraz przyciąga uwagę klientów z całego kontynentu.

Jak zbudować długofalową strategię SEO z wykorzystaniem artykułów sponsorowanych?

Jak zbudować długofalową strategię SEO z wykorzystaniem artykułów sponsorowanych?

Artykuły sponsorowane to płatne publikacje przygotowane w celach marketingowych (promocji produktu lub usługi), zazwyczaj umieszczane na zewnętrznych serwisach. Stanowią one subtelną formę reklamy oraz sposób na budowanie autorytetu, oraz pozyskiwanie linków zwrotnych w strategii SEO. W tym artykule przyjrzymy się, jak zintegrować je z długofalowym planem SEO, aby zwiększyć widoczność strony, przyciągnąć więcej użytkowników i budować świadomość marki.

IV LIGA LUBELSKA
23. KOLEJKA

Wyniki:

Lublinianka - Górnik II Łęczna 5-4
Tomasovia - Hetman Zamość 3-2
Motor II Lublin - Start Krasnystaw 1-0
Stal Kraśnik - Janowianka 4-1
Opolanin Opole Lubelskie - Orlęta Spomlek 1-7
Gryf Gmina Zamość - Avia II Świdnik 2-0
Granit Bychawa - Kłos Gmina Chełm 4-0
Łada 1945 Biłgoraj - Sygnał Lublin 6-1
Huragan -  pauza

Tabela:

1. Stal 22 56 61-12
2. Lublinianka 21 53 63-25
3. Tomasovia 21 47 54-22
4. Łada 21 44 63-21
5. Orlęta 22 41 68-29
6. Hetman 22 40 41-29
7. Janowianka 22 39 50-34
8. Start 21 29 27-30
9. Motor II 22 28 34-45
10. Opolanin 22 24 21-51
11. Górnik II 22 22 39-45
12. Granit 22 22 33-53
13. Sygnał 21 21 37-60
14. Huragan 21 17 35-41
15. Avia II 21 16 20-65
16. Gryf 22 11 15-54
17. Kłos 21 5 9-54

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!