Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Aleksander Rak (z piłką) to jedna z gwiazd Alco<br />
<br />
Aleksander Rak (z piłką) to jedna z gwiazd Alco

(fot. Maciej Kaczanowski)

KSC Rodmos był blisko sprawienia sensacji. Ostatecznie jednak podopieczni Tomasza Szczotki przegrali z Alco

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Ta konfrontacja była zdecydowanie najbardziej emocjonującym meczem tego weekendu w LNBA. Alco w pierwszych minutach narzuciło wysokie tempo i na początku drugiej kwarty wygrywało 22:9. Rodmos jednak się nie poddał i mozolnie niwelował straty. W efekcie w połowie czwartej kwarty przegrywał różnicą jedynie 4 pkt. Wtedy jednak o sobie dać znały większe umiejętności koszykarskie zawodników Alco, którzy opanowali sytuację i wygrali 54:49. Ojcem triumfu był Aleksander Rak. Ten były zawodnik Startu Lublin zdobył 14 kt. Warto też wyróżnić Łukasza Nortona, który do dorobku Alco dorzucił 11 „oczek”. U pokonanych na słowa uznania zasługuje Oleg Zamakhov, który zapisał na swoim koncie 11 pkt.

Kolejne zwycięstwo odniósł zespół Migel Brothers, który pokonał 79:59 Folpak GDL Ballers. Beniaminek zaskoczył faworyta w pierwszej kwarcie i po 7 min prowadził 17:13. Kolejną kwartę jednak przegrał 24:9, co praktycznie zamknęło emocje w tym meczu. Folpak GDL starał się jeszcze gonić przeciwnika, ale zawodnicy Migel Brothers kontrolowali sytuację i dowieźli spokojnie pewne zwycięstwo. W ich szeregach wyróżnił się Łukasz Jagoda. Ten gracz z ekstraklasową przeszłością zdobył aż 27 pkt. Dzielnie wspierał go Dominik Gorgol, który dołożył 12 pkt. U pokonanych wyróżnił się Dariusz Szewczyk, autor 18 „oczek”. (kk)

Konferencja A: 12 Małp – Matematyka 53:75 * Folpak GDL Ballers – Migel Brothers 59:79 * KSC Rodmos – Alco 49:54 * Symbit – Alpaca Alfachem Team 74:47.

  1. Symbit 8          15        520:373
  2. Alco    8          14        483:421
  3. Migel   8          13        486:419
  4. Matematyka    7          11        409:382
  5. Rodmos          8          11        438:446
  6. Alpaca 8          11        412:513
  7. Folpak 7          9          374:429
  8. 12 Małp          8          9          356:495

Konferencja B: Cansped – Basketball Fever 37:56 * The Reds Iglo-Klima – AT Vision 61:44 * Bad Boyz – Piąty Faul 50:56 * Kanina – Tłoki 32:43 * HoopLife U19 – Patobasket 38:59.

  1. Patobasket          8          15        423:317
  2. Tłoki                   7          13        374:265
  3. Fever                  7          12        342:324
  4. Devils                 7          12        319:353
  5. Piąty Faul            7          11        378:350
  6. Kanina                8          11        373:386
  7. The Reds             7          11        357:382
  8. HoopLife              7          10        314:344
  9. AT Vision             7            9          294:385
  10. Bad Boyz             7            8          331;366
  11. Cansped              8            8          324:457

Konferencja C: HoopLife U18 Naborowa – Comao Sportowe Puławy 16:84 * Da GG – The Shooters 62:49 * HoopLife U16- 51ers 41:62 * Richmond – Mavericks Team 60:64* Cukropol Pszczółka II – Dom Plus 37:41.

  1. Comao                 8          16        603:200
  2. Richmond             8          14        509:302
  3. Mavericks             8          14        469:403
  4. The Shooters        8          13        481:374
  5. Dom Plus              8          13        374:344
  6. Cukropol               8          11        349:332
  7. Da GG                  7          10        377:393
  8. 51ers                   8          10        395:444
  9. HoopLife U18        8           8          161:689
  10. HoopLife U16        7           7          245:482

 

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Domicjan Grabowski to puławianin, artysta, twórca grafik nawiązujących symboli miejskich, autor map oraz krytyk estetyki przestrzeni publicznej

"Żeby Puławy były bardziej puławskie"

Twórca najbardziej znanej, autorskiej mapy powiatu puławskiego nie spoczywa na laurach. O jego nowych projektach, miejskiej przestrzeni, architekturze, puławskich muralach, grafice oraz powodach wyrzucenia go z jednej z grup na facebooku rozmawiamy z młodym artystą, Domicjanem Grabowskim.

Przed nami chłodna noc. IMGW ostrzega przed mrozem

Przed nami chłodna noc. IMGW ostrzega przed mrozem

Nawet do minus 15 stopni może miejscami spaść temperatura powietrza na Lubelszczyźnie w ciągu najbliższej doby. Ostrzeżenia przed mrozem dla ośmiu powiatów wydał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Zapowiadają konkurs na dyrektora Muzeum Nadwiślańskiego

Zapowiadają konkurs na dyrektora Muzeum Nadwiślańskiego

Zarząd województwa lubelskiego jeszcze w lutym ma zamiar ogłosić konkurs na dyrektora kazimierskiego muzeum. Od lata zeszłego roku pełniącą obowiązki dyrektora tej placówki pozostaje była starosta puławska, Danuta Smaga.

Fiesta Latina
foto
galeria

Fiesta Latina

Gorące latynoskie rytmy i atmosfera przyciągają Was co tydzień do El Cubano. Sobotni wieczór jest do tego najlepszą okazją. Zobaczcie, co się działo w ostatni weekend w El Cubano.

Młodzi lekarze uczą się leczyć urazy głowy. Na prawdziwych preparatach
zdrowie

Młodzi lekarze uczą się leczyć urazy głowy. Na prawdziwych preparatach

Będą lepiej diagnozować, szybciej interweniować i skuteczniej leczyć urazy czaszkowo-mózgowe. Na Uniwersytecie Medycznym trwa szkolenie „Neuro - Trauma Days”.

Wypadek na obwodnicy Lubartowa. Poszkodowana zabrana do szpitala

Wypadek na obwodnicy Lubartowa. Poszkodowana zabrana do szpitala

Dzisiaj przed godz. 11 na obwodnicy Lubartowa, drodze krajowej nr 19, zderzyły się dwa samochody. Na miejsce wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Utrudnienia w ruchu potrwają kilka godzin.

Do dobrej zabawy nie jest potrzebny alkohol. Tak się bawią na Balu Młodych
ZDJĘCIA
galeria

Do dobrej zabawy nie jest potrzebny alkohol. Tak się bawią na Balu Młodych

To nie jest typowy bal karnawałowy, ale cieszy się dużym zainteresowaniem. Już po raz 29. katolicy bawili się na Balu Młodych.

Narkotyki w Radzyniu i okolicach. Zatrzymano cztery młode osoby
galeria

Narkotyki w Radzyniu i okolicach. Zatrzymano cztery młode osoby

Amfetamina, mefedron, marihuana i niemal 1400 tabletek MDMA - łącznie ponad 1,5 kilograma narkotyków policjanci znaleźli u mieszkańców powiatu radzyńskiego. Zatrzymane osoby mają od 18 do 25 lat. Najbliższe miesiące spędzą za kratkami.

Skoki narciarskie. Stoch wrócił na Sapporo, najlepszy był Kobayashi

Skoki narciarskie. Stoch wrócił na Sapporo, najlepszy był Kobayashi

W miniony weekend Puchar Świata gościł w japońskim Sapporo, a na skoczni królował reprezentant gospodarzy – Ryoyu Kobayashi

Studniówka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. C.K. Norwida w Lublinie
zdjęcia
galeria

Studniówka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. C.K. Norwida w Lublinie

W sobotę, 15 lutego, na studniówce bawiły się ostatnie klasy Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. C.K. Norwida przy ul. Muzycznej w Lublinie. W odróżnieniu od większości szkół średnich, które swoje bale najczęściej organizują w hotelach i salach weselnych, "Plastyk" postawił na tradycję.

Urodzinowy weekend
foto
galeria

Urodzinowy weekend

Naprawdę trudno w to uwierzyć, ale Helium Club jest z nami już 10 lat. Jeden z najpopularniejszych klubów w Lublinie obchodził swoje urodziny. Impreza odbyła się w myśl zasady albo grubo albo wcale. Faktycznie tak było, co można zobaczyć w naszej fotogalerii. Zobaczcie, jak się bawił Lublin.

Przemysłowy Lublin w dobie PRL. Zobacz jak wyglądały lubelskie fabryki
historia, zdjęcia
galeria

Przemysłowy Lublin w dobie PRL. Zobacz jak wyglądały lubelskie fabryki

W czasach Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej Lublin był jednym z liczących się ośrodków przemysłowych w ówczesnej Polsce. W mieście powstały nowe zakłady przemysłowe i fabryki: Fabryka Samochodów Ciężarowych, Zakłady Metalurgiczne „Ursus”, Lubelskie Fabryki Wag czy Lubelska Fabryka Maszyn Rolniczych.

Piłkarze Motoru w dwóch wiosennych kolejkach zapisali na swoim koncie tylko punkt. Ostatnio przegrali w Kielcach 0:1

Motor kontra Jagiellonia. Beniaminek sprawdzi formę mistrza

Po meczach z rywalami znajdującymi się w strefie spadkowej czas na zupełnie inne spotkanie. W niedzielę o godz. 17.30 Motor Lublin zmierzy się na wyjeździe z mistrzem Polski – Jagiellonią Białystok. Transmisja tradycyjnie na Canal+ Sport 3.

Poloneza zatańczyli w szkole - bal ZSO nr 1 im. KEN w Puławach
zdjęcia, wideo
galeria
film

Poloneza zatańczyli w szkole - bal ZSO nr 1 im. KEN w Puławach

Tuż przed feriami, w sobotę, 15 lutego, w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej bawili się uczniowie ostatnich klas II LO. Były piosenki, kwiaty, polonez, walc oraz parodiowanie wychowawców.

Poloneza czas zacząć. Studniówka XXX LO im. ks. Jana Twardowskiego w Lublinie
ZDJĘCIA / WIDEO
galeria
film

Poloneza czas zacząć. Studniówka XXX LO im. ks. Jana Twardowskiego w Lublinie

Uczniowie z XXX Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Jana Twardowskiego w Lublinie bawili się do białego rana na swojej studniówce.

ORLEN BASKET LIGA MĘŻCZYZN
18. KOLEJKA

Wyniki:

Górnik Zamek Książ Wałbrzych - PGE Start Lublin 87:72
Dziki Warszawa - Arriva Polski Cukier Toruń 86:98
MKS Dąbrowa Górnicza - GTK Gliwice 107:87
Trefl Sopot - Śląsk Wrocław 94:90
Tasomix Rosiek Stal Ostrów Wlkp. - PGE Spójnia Stargard 75:89
Anwil Włocławek - Icon Sea Czarni Słupsk 92:86
Legia Warszawa - Zastal Zielona Góra 85:79
King Szczecin - AMW Arka Gdynia 99:84

Tabela:

1. Anwil 18 33 1618-1449
2. Trefl 17 30 1502-1439
3. Górnik 18 30 1417-1360
4. Start 18 29 1585-1550
5. King 18 29 1538-1470
6. Legia 18 28 1493-1462
7. Śląsk 18 27 1443-1449
8. Czarni Słupsk 18 27 1453-1379
9. Toruń 18 26 1514-1531
10. Dziki 18 26 1365-1382
11. Spójnia 18 25 1395-1438
12. Ostrów Wlkp. 18 25 1474-1513
13. Zielona Góra 18 25 1407-1476
14. Gliwice 18 24 1508-1634
15. Arka 17 23 1440-1524
16. Dąbrowa G. 18 22 1447-1543

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!