![AdBlock](https://cdn01.dziennikwschodni.pl/media/user/adblock-logos.png)
![Kino w Lubartowie należy do najnowocześniejszych w regionie](https://cdn01.dziennikwschodni.pl/media/news/2015/2015-06/724a4b5234bcb84b16a301151ede37c3.jpg)
Wyremontowany budynek Hali Targowej w Lubartowie jest już po premierze. W nowej sali widowiskowej zaśpiewał Mietek Szcześniak. I na tym na razie koniec. Dopiero po wakacjach nowe lokum LOK będzie otwarte dla wszystkich.
![AdBlock](https://cdn01.dziennikwschodni.pl/media/user/adblock-logos.png)
Co najmniej trzy miesiące będą musieli czekać mieszkańcy Lubartowa, aby od środka zobaczyć odnowioną Halę Targową. Nieliczni już mieli taką okazję w minioną sobotę, podczas uroczystych obchodów jubileuszu 25-lecia samorządu oraz dnia pracownika kultury.
– Obiekt miał być oddany do użytku już w zeszłym roku. Niestety fatalny stan techniczny Hali Targowej zmuszał nas do aneksowania umowy i wyznaczania nowych terminów zakończenia remontu obiektu. Dla nas najważniejsza była jakość wykonania robót budowlanych – mówi Janusz Bodziacki, burmistrz Lubartowa.
Remont Hali Targowej kosztował 4 miliony złotych. Do nowego obiektu wprowadzi się Lubartowski Ośrodek Kultury. – Teraz szykujemy się do przeprowadzki z ulicy Lubelskiej. Trwają także szkolenia ludzi w obsłudze sprzętu, m.in. urządzeń w nowym kinie. Przeprowadzka i szkolenia zakończą się po wakacjach. Wówczas Hala Targowa zostanie otwarta – dodaje Małgorzata Szczepaniak, dyrektor LOK.
Nowa siedziba LOK robi wrażenie. – Mamy sale prób, piękną garderobę dla artystów, odnowioną salę kinową z projektorem cyfrowym, własną galerię wystawienniczą w centrum miasta – opisuje swoje królestwo dyrektor Szczepaniak.
W LOK jest ponad 20 rodzajów zajęć dla wszystkich grup wiekowych. Najmłodsi chodzą do Klubu Malucha, Przedszkolaka i Szkolniaka. Od 2014 roku prowadzone są zajęcia tańca ludowego w dziecięcej grupie „Lubartowiacy”. Młodzież i dorośli realizują się w fire show, klubie fantastyki, na warsztatach gitarowych, w kapeli ludowej czy Chórze Ziemi Lubartowskiej. – Prowadzimy także zajęcia muzyczne i wokalne, szachowe, literackie, recytatorskie, językowe i inne – dodaje Szczepaniak.
Hala Targowa została zbudowana 80 lat temu. Powstały z inicjatywy ówczesnych władz obiekt mieścił halę targową oraz kinoteatr. Obecnie kino w Lubartowie należy do najnowocześniejszych w regionie. Aby obejrzeć film w jakości cyfrowej, już nie trzeba będzie jeździć do Lublina. Na razie nie ustalono jeszcze oficjalnej daty otwarcia odnowionej Hali Targowej.