Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

17 września 2010 r.
17:16
Edytuj ten wpis

Fotoradary na Lubelszczyźnie: Gdzie Cię złapią za prędkość

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 30 A A

71 masztów, pięć policyjnych fotoradarów i trzy gminne, 19 wideorejestratorów, czyli sreberek, i dobrze ponad setka "suszarek” – z takim arsenałem czeka na nas lubelska drogówka. Przyjrzeliśmy się, gdzie najczęściej można spotkać "chłopców radarowców”.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Mamy coraz mocniejsze i szybsze auta. Niestety w Polsce, a szczególnie na Lubelszczyźnie, drogowcy nie nadążają za rozwojem motoryzacji. W związku z czym zamiast po autostradach czy ekspresówkach musimy się poruszać po drogach najeżonych ograniczeniami prędkości.

A to niestety niesie za sobą większe ryzyko ukarania mandatem i punktami karnymi. Policja z natury rzeczy i mocy prawa musi stać na straży limitów prędkości. Kilkanaście dni temu poprosiliśmy czytelników, za pośrednictwem naszej strony internetowej, aby zgłaszali miejsca, w których często stoi policja. Dziś efekty naszych wspólnych poszukiwań.

Informować czy nie

Damian Z. poinformował kierowców o patrolach stojących na trasie Lublin–Chełm. – Aktywny fotoradar często można spotkać przy ul. Rejowieckiej w Chełmie (prawie cały czas załadowany), w miejscowości Podgórze przy wylocie na Lublin i Stołpiu. Policjanci najczęściej "suszą” na końcu i początku obwodnicy Piask – napisał Damian.

Przy okazji naszej akcji, w Internecie rozgorzał dyskusja: czy informować o miejscach kontroli. Część internautów podeszła krytycznie do tej inicjatywy, twierdząc, że ostrzegamy piratów drogowych przed kontrolami.

– Informacja to także prewencja mówi Waldemar Czerniak z Polskiego Związku Motorowego w Lublinie. – Lokalizacja ustawiania się patroli z ręcznymi miernikami prędkości, trasy przejazdu wideorejestratorów czy aktywne fotoradary, to miejsca najbardziej zagrożone wypadkami. A zatem lepiej informować o tych miejscach, aby uniknąć potencjalnych nieszczęść na drodze. Nawet kosztem mniejszej liczby mandatów. – Moim zdaniem nie warto o tym informować, aby nie ułatwiać życia piratom. Niech płacą mandaty – mówi z kolei Lech Włodarzewski z Lublina.

– Skoro tak, to można pójść krok dalej i zakazać używania w samochodach CB-radio. Warto znać miejsca kontroli, aby uniknąć mandatu. Nie każdy ma CB w samochodzie – dodaje Czerniak.
Kroczące fotoradary

Policja również nie zasypia gruszek w popiele. Kilka miesięcy temu drogówka wprowadziła nową, "kroczącą” taktykę wykorzystania fotoradarów. Bardzo często te urządzenia pracują na statywach przy drodze. – W ten sposób reagujemy na sygnały obywateli czy samorządów o niebezpiecznych miejscach. Zaznaczam, że jest to tylko działanie prewencyjne.

Poza tym ta taktyka pozwala na bardziej racjonalne wykorzystanie urządzeń do automatycznej rejestracji wykroczeń. Na przykład policjanci z Hrubieszowa nie mają fotoradaru, ale mogą go wypożyczyć od kolegów z Zamościa. W ten sposób wykorzystujemy nasze fotoradary na terenie całego województwa, nie tylko na terenie podległym komendom posiadającym te urządzenia – mówi Arkadiusz Kalita z Wydziału Ruchu Drogowego KWP Lublin. Jednym słowem nikt nie zna dnia, ani godziny…



Pozostałe informacje

Niespodzianka w Olsztynie. Bogdanka LUK rozbita zagrywką

Niespodzianka w Olsztynie. Bogdanka LUK rozbita zagrywką

W spotkaniu otwierającym 13. kolejkę Bogdanka LUK Lublin przegrała na wyjeździe z Indykpolem AZS Olsztyn 0:3. To niespodzianka weekendowej serii gier.

Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo. Bezpłatne sprawdzanie świateł w ramach kampanii

Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo. Bezpłatne sprawdzanie świateł w ramach kampanii

W najbliższą sobotę, 23 listopada, kierowcy w całej Polsce będą mieli okazję bezpłatnie sprawdzić stan i ustawienie świateł w swoich pojazdach. Akcja jest częścią tegorocznej edycji kampanii „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo”, która ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa na drogach poprzez poprawę widoczności pojazdów.

Lublin żyje teatrem
galeria

Lublin żyje teatrem

W Lublinie trwa Festiwal Teatrów Niewielkich, który od 2005 roku przyciąga do miasta twórców i miłośników sztuki scenicznej z całej Polski. To ogólnopolskie wydarzenie o charakterze konkursowym jest miejscem spotkań aktorów zawodowych i amatorów, łącząc różne pokolenia i style teatralne.

Samuel Mraz zdobył w piątek swojego ósmego gola w tym sezonie
film

Motor nie do zatrzymania. Beniaminek pokonał w Lubinie Zagłębie [zobacz bramki]

Trzecie zwycięstwo z rzędu piłkarzy Motoru. Tym razem podopieczni Mateusza Stolarskiego pokonali w Lubinie tamtejsze Zagłębie 2:1. Zwycięskiego gola dla gości zdobył były napastnik "Miedziowych" Samuel Mraz.

Piesek wybrał się na spacer i zaginął. Wybawcą dzielnicowy
Kraśnik

Piesek wybrał się na spacer i zaginął. Wybawcą dzielnicowy

Wczoraj wieczorem w Kraśniku, w części fabrycznej miasta, zagubił się mały, niedowidzący piesek. Dzięki szybkiej reakcji asp. Łukasza Guściory z lokalnego komisariatu, czworonóg szybko wrócił do swojej właścicielki, a cała sytuacja zakończyła się szczęśliwie.

Radni na „tak”. Dwie podstawówki i jedno liceum przed dużymi zmianami
Lublin

Radni na „tak”. Dwie podstawówki i jedno liceum przed dużymi zmianami

17 „za” i 13 „przeciw” – taki był wynik trzech głosowań nad przyszłością kilku lubelskich szkół na czwartkowej sesji Rady Miasta. SP19 i SP25 mają być teraz jedną szkołą. Na zmiany czeka również IV LO.

Szkoła z wartościami i tradycją – „Szóstka” świętuje jubileusz
ZDJĘCIA
galeria

Szkoła z wartościami i tradycją – „Szóstka” świętuje jubileusz

Szkoła Podstawowa nr 6 im. Romualda Traugutta w Lublinie w tym tygodniu obchodzi 90. urodziny. W uroczystościach uczestniczyli dawni i obecni uczniowie.

Pijany uderzył w latarnię w Dęblinie. To nie było jego jedyne przewinienie

Pijany uderzył w latarnię w Dęblinie. To nie było jego jedyne przewinienie

Ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu, narkotyki w kieszeni i pozytywny wynik testu na obecność środków odurzających – to bilans poniedziałkowej jazdy 26-latka z powiatu ryckiego. Mężczyzna, kierując Hondą, stracił panowanie nad pojazdem i zakończył swoją podróż na przydrożnej latarni przy ul. Podchorążych w Dęblinie.

Witajcie w Polsce! Łydka Grubasa akustycznie
koncert
23 listopada 2024, 20:00

Witajcie w Polsce! Łydka Grubasa akustycznie

To będzie prawdziwa petarda! Po raz pierwszy Łydka Grubasa zagra wyłącznie program akustyczny. Usłyszymy nowe aranżacje i nowe instrumenty. Jak brzmią stare utwory w nowych aranżacjach? Przekonamy się już w najbliższą sobotę.

Lubelscy pracodawcy wyróżnieni za dbałość o bezpieczeństwo pracy

Lubelscy pracodawcy wyróżnieni za dbałość o bezpieczeństwo pracy

Ponad 40 pracodawców oraz trzech Społecznych Inspektorów Pracy uhonorował Okręgowy Inspektorat Pracy w Lublinie podczas piątkowej gali. Wyróżniono także gospodarstwo rolne z powiatu łukowskiego, które uczestniczyło w ogólnopolskim konkursie. Gala była okazją do podsumowania działalności w zakresie ochrony pracy.

Motor lepszy od Zagłębia, Samuel Mraz dalej strzela (zapis relacji na żywo)

Motor lepszy od Zagłębia, Samuel Mraz dalej strzela (zapis relacji na żywo)

Trzecie zwycięstwo z rzędu piłkarzy Motoru. W piątkowy wieczór beniaminek z Lublina ograł na wyjeździe Zagłębie Lubin 2:1.

Spektakl „W maju się nie umiera…” na Lubelszczyźnie
teatr
24 listopada 2024, 18:00

Spektakl „W maju się nie umiera…” na Lubelszczyźnie

Krasnystaw, Zamość, Szczebrzeszyn i Drelów, to miejscowości w których, w najbliższych dniach będzie można zobaczyć wyjątkowy spektakl „W maju się nie umiera. Historia Barbary Sadowskiej” opowiadający przejmującą historię matki Grzegorza Przemyka.

30 lat minęło. Liceum im. Jana III Sobieskiego w Lublinie świętuje jubileusz
galeria

30 lat minęło. Liceum im. Jana III Sobieskiego w Lublinie świętuje jubileusz

Liceum Ogólnokształcące im. Jana III Sobieskiego w Lublinie świętowało 30-lecie swojej działalności podczas uroczystej gali, która odbyła się w czwartkowy wieczór w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.

Droga eskpresowa S12

Jest decyzja środowiskowa dla S12 na zachód od Puław

Na tą decyzję czekali kierowcy z całego powiatu puławskiego, a także zwoleńskiego i Radomia. Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Warszawie wydał decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla budowy drogi ekspresowej od obwodnicy Puław do Radomia.

Ostatnie posiedzenie sądu w sprawie Łukasza W. odbyło się w piątek, 22 listopada, na dzień przed 35. urodzinami mężczyzny
wyrok

Strzały padły pod wiejską remizą. Łukasz W. winnym usiłowania zabójstwa

Nie miał bezpośredniego zamiaru pozbawienia życia mężczyzny, którego postrzelił, ale jest winnym usiłowania zabójstwa – orzekł sąd. I skazał mieszkańca wsi Zadębce, również za groźby karalne, na łączną karę 8 lat i 7 miesięcy więzienia.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium